Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

TOP 5 najlepszych zabiegów modelujących ciało

Lubimy dbać o swoje ciało i o to, jak się w nim czujemy. Odżywiamy się zdrowo, wypijamy odpowiednie ilości wody, ćwiczymy i szukamy aktywności fizycznej dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Jednak czasami świadome podejście do zdrowego trybu życia nie wystarcza nam w osiągnięciu takiej sylwetki, która pozwoliłaby nam poczuć się pewnie i komfortowo w swojej skórze. W takich wypadkach decydujemy się na skorzystanie z zabiegów modelujących ciało, które pomagają nam w osiągnięciu pożądanych efektów w określonym czasie. Jakie zabiegi będą najskuteczniejsze? O czym powinniśmy wiedzieć zanim wybierzemy się na wizytę w gabinecie kosmetycznym? Poniżej przedstawiamy zestawienie TOP 5 zabiegów modelujących ciało, z których możecie skorzystać w naszej klinice NaturaMed.

Spis treści

  1. Intralipoterapia Aqualyx - bezpieczna redukcja tkanki tłuszczowej
  2. Hifu Perfect Lift – nieinwazyjny lifting
  3. Zabieg RF-Termacool
  4. Endermologia - skuteczne modelowanie sylwetki
  5. Masaż modelujący

Intralipoterapia Aqualyx - bezpieczna redukcja tkanki tłuszczowej

Intralipoterapia to nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej w wybranych przez pacjenta miejscach. Polega na podaniu specjalnego preparatu zabiegowego przy pomocy cienkiej igły i jest  całkowicie bezbolesna. W naszej klinice NaturaMed do przeprowadzenia tego niezwykle skutecznego zabiegu, wykorzystujemy preparat Aqualyx, bezpieczny środek do iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, uznany na całym świecie. Jesteśmy jednym z pierwszych w Polsce miejsc uprawnianych do przeprowadzania lipolizy z użyciem preparatu Aqualyx i korzystamy z naszych certyfikatów już od 2008 roku.

Aqualyx jest roztworem zawierającym dezoksycholan sodu, detergent rozpuszczający tłuszcz i niszczący błonę komórkową, dzięki któremu dochodzi do procesu adipocytolizy. Na czym on polega? Jest to naturalny sposób rozbijania tkanki tłuszczowej w procesie metabolicznym, ułatwiający wydalanie nadmiaru tłuszczu z organizmu. Zabieg polega na ostrzykiwaniu miejsca z tkanką tłuszczową specjalnie do tego przeznaczoną igłą. Zazwyczaj w czasie zabiegu wykonuje się kilka wkłuć w różnych miejscach, dzięki czemu uniknąć można ryzyka powikłań występujących często w przypadku innych technik lipolizy.

Zabiegowi intralipoterapii Aqualyx poddaje się różne okolice ciała, do których najczęściej należą ramiona, plecy, brzuch, biodra, uda, pośladki czy też podbródek. Korzystanie z preparatu Aqualyx zapewnia pacjentowi mniejszą bolesność w czasie zabiegu i szybkie efekty działania, możliwość wykonywania krótszych odstępów między zabiegami oraz przeprowadzenie mniejszej ilości zabiegów pozwalających na obserwowanie zadowalających efektów.

Hifu Perfect Lift – nieinwazyjny lifting

Kolejnym zabiegiem pozwalającym na modelowanie sylwetki jest metoda Hifu Perfect Lift, czyli nieinwazyjny lifting w wybranych miejscach ciała. Jest to rewolucyjny zabieg rewitalizujący, wykonywany bez użycia skalpela, dając efekt anti aging. Na czym polega fenomen Hifu Perfect Lift?

W czasie zabiegu korzysta się z nowoczesnej technologii HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound, polegającej na oddziaływaniu skupioną wiązka ultradźwięków na wybrane partie ciała.   Można korzystać z tej technologii wykonując zabiegi na twarzy, szyi i dekolcie, ale również na innych partiach ciała, które chcemy wspomóc w procesie ujędrnienia, takich jak brzuch, uda, pośladki czy ramiona.

Zabieg opierający się na metodzie Hifu Perfect Lift możemy podzielić na trzy fazy. Pierwsza z nich nazwana została homeostazą, czyli procesem regeneracji. W tym czasie dochodzi do koagulacji skóry i aktywizowania  komórek, które przemieszczają się pod wpływem ultradźwięków. Pierwsza faza trwa zazwyczaj około 48h i w tym czasie skóra produkuje większe ilości kolagenu. Druga faza nazywana proliferacyjną, rozpoczyna się dwa dni po wykonaniu zabiegu i trwa około 6 tygodni. W tym czasie w skórze zachodzą procesy ziarnowania czyli kurczenia uszkodzeń i syntezowania kolagenu. Ostatnia faza zabiegu, trwająca do 6 miesięcy, polega na przemodelowaniu kolagenu wewnątrz skóry, co prowadzi do wzmocnienia tkanki i liftingu.

Dzięki zastosowaniu technologii Hifu Perfect Lift skóra jest odmłodzona i ujędrniona oraz zwiększa się w niej zawartość kolagenu, co pozwala do remodelingu wybranych partii ciała.

Zabieg RF-Termacool

Trzecim zabiegiem na liście TOP 5 jest ten wykorzystujący działanie generatora RF-Termacool, który emituje fale radiowe o wysokiej częstotliwości i pozwala na modelowanie określonych partii ciała. Cząsteczki tkanki pobudzone do pracy przy pomocy generatora RF-Termacool, generując ciepło w tkankach - dochodzi do podgrzania skóry na głębokości około 3-4 mm do 55 stopni Celsjusza, przy jednoczesnym zabezpieczaniu naskórka przed oparzeniem. Na skutek podgrzewania włókien kolagenowych znajdujących się w skórze, dochodzi do ich skrócenia i odnowienia struktury, co pozwala na poprawę napięcia i elastyczności wybitnych partii ciała. Stają się one widocznie odmłodzone i ujędrnione. W czasie zabiegu dochodzi również do pobudzenia fibroblastów do produkcji nowych włókien i całkowitej przebudowy struktury skóry. Najczęściej malowane tą techniką partie ciała to ręce, ramiona, uda, brzuch i pośladki. Z metody RF-Termacool korzysta się również w przypadku modelowania twarzy, szyi i dekoltu. Metoda ta jest bezinwazyjna i w większości przypadków wystarczy wykonać tylko jeden zabieg aby osiągnąć wymarzone efekty.

Endermologia - skuteczne modelowanie sylwetki

Na liście TOP 5 w naszej klinice znajduje się również endermologia, czyli skuteczny zabieg, który w krótkim czasie pozwala na wymodelowanie i wyszczuplenie sylwetki. Dodatkowo pozwala poradzić sobie z problemem cellulitu, wiotką skórą czy problemami z krążeniem. Ma również właściwości oczyszczająca, wspiera bowiem proces oczyszczania organizmu z toksyn. Zabieg ten może być znany również pod nazwą lipomasażu.

Endermologia jest całkowicie bezinwazyjna i nie wiąże się z interwencją chirurgiczną. Na czym polega wykonanie zabiegu? W ramach endermologii za pomocą specjalnej głowicy wykonuje się mechaniczny masa podciśnieniowy. Pod wpływem ciśnienia wytwarzanego przez urządzenie, między rolki głowicy delikatnie wciągane są fałdy skóry, rolowane od wewnątrz do zewnątrz. W czasie tego procesu dochodzi do pobudzenia metabolizmu komórek i przyspieszenia ich regeneracji. Pozwala to również na stymulację układu limfatycznego i oczyszczenie naszego organizmu z toksyn. W czasie zabiegu bardzo często aktywowane do pracy są te partie ciała, które trudno byłoby wymodelować za pomocą ćwiczeń czy diety. Pełna kuracja metodą lipomasażu obejmuje w naszej klinice Natura Med w Nowym Sączu  od 10 do 15 zabiegów, wykonywanych 2-3 razy w tygodniu. Kuracja pozwala na redukcję cellulitu, wyszczuplenie sylwetki, wygładzenie i ujędrnienie skóry, eliminację toksyn z organizmu oraz poprawę działania układu limfatycznego.

Masaż modelujący

Ostatnim zabiegiem, który umieszczamy na naszej liście TOP 5 jest masaż modelujący. Jest to połączenie technik klasycznego masażu z techniką izometryczną, łącznotkankową oraz z akupresurą. Masaż izometryczny polega na wzmacnianiu konkretnych partii mięśni, natomiast masaż przeprowadzany techniką łącznotkankową opiera się na „pociąganiu” bądź przesuwaniu tkanki łącznej w obszarze na którym napięcie jest wzmożone. Akupresura opiera się natomiast na wzmożonym nacisku na konkretne miejsca, co pozwala na pobudzenie pracy komórek skóry oraz rozluźnienie napiętych partii ciała.

Masaż modelujący pozwala na kształtowanie sylwetki oraz mechaniczne rozbicie tkanki tłuszczowej. W czasie wykonywania zabiegów można również doprowadzić do likwidacji i zmniejszenia zrostów oraz zgrubień tkanki, a poza tym na jej dotlenienie i odżywienie. Masaż pozwala ujędrnić i uelastycznić skórę, dodatkowo przyspieszając przemianę materii.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down