Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Gdy szpeci, nie zdobi - usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny ma nie tylko upiększać, ma ułatwiać życie, pomagać oszczędzać czas. Każda kobieta doceni wygodę, fakt, że zaraz po przebudzeniu wygląd dobrze i nie musi trwonić cennych minut na zrobienie perfekcyjnej kreski na oku czy obrysowanie konturu ust. Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego chcemy mieć pewność, że jest to bezpieczne i spełni nasze oczekiwania. Co jednak, gdy dzieje się odwrotnie, gdy makijaż szpeci, nie dodaje uroku i wcale go nie chcemy? Czy istnieje jakaś metoda, która pozwala powrócić do stanu sprzed?

Laser Q-switch metoda na niechciane tatuaże i nieudane makijaże

Szczęśliwie istnieje metoda, dzięki której nieudany czy niechciany makijaż zniknie. To nowoczesny laser Q-switch, którego światło pokonuje barierę naskórka, wnika w skórę i działa na pigment. Laser emituje wiązkę światła o zmiennej długości, która uzależniona jest od rodzaju wykorzystanych barwników, przy czym działa jedynie na miejsca, gdzie znajduje się barwnik, omijając pozostałe tkanki. Zabieg z użyciem lasera Q-switch jest najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania makijażu permanentnego oraz tatuaży. Skuteczność zabiegu uzależniona jest od tego, czy wiemy dokładnie jakie barwniki zostały użyte, na jaką głębokość zostały wprowadzone - jest to dużo prostsze w przypadku makijażu. Pełna kuracja mająca na celu całkowite usunięcie barwnika ze skóry obejmuje kilka zabiegów przeprowadzanych w odpowiednich odstępach czasu. Częstotliwość oraz ostateczna liczba naświetleń zależy od rodzaju, koloru barwników, ale również od wielkości tatuażu/makijażu, a także od lokalizacji (także dotyczy to zarówno tatuaży, jak makijażu permanentnego). Efekty pojawiają się więc stopniowo - pigment staje się coraz jaśniejszy, by w końcu zniknąć całkowicie. Co ważne, laser nie pozostawia żadnych blizn. 

Jak to działa?

Jak działa laser, co sprawia, że szpecący makijaż znika raz na zawsze? Laser umożliwia podgrzanie fragmentu skóry, w której znajduje się barwnik - na skutek podniesienia temperatury dochodzi do rozbicia komórek z barwnikiem, a małe fragmenty pigmentu zostają usunięte z organizmu w procesach metabolicznych. Procedurę powtarza się, aż do osiągnięcia zadowalających efektów. Bezpośrednio po zabiegu miejsce, na które działał laser staje się białe, następnie czerwone, może również pojawić się niewielki obrzęk. Wszystkie te efekty uboczne ustępują samoczynnie po kilku dniach. Ilość zabiegów niezbędnych do trwałego i całkowitego usunięcia makijażu permanentnego nie jest możliwa do określenia z góry, a zależy od: wielkości, gęstości, rodzaju użytego barwnika, koloru makijażu, głębokości położenia pigmentu, ale także odcienia skóry i indywidualnej reakcji organizmu. Zdarza się również, że niektóre makijaże nie zostaną usunięte całkowicie. 

Warto zaznaczyć, że zazwyczaj zabieg nie wywołuje dolegliwości bólowych i znieczulenie nie jest wymagane, jednak kwestia progu bólu jest tak indywidualna, że czasem obszar poddawany zabiegowi zostaje wcześniej znieczulony miejscowo na życzenie pacjentki.

Przeciwwskazania do zabiegu, czyli kto nie usunie makijażu?

Niestety może się zdarzyć, że przeprowadzenie zabiegu usuwania makijażu nie jest możliwe, dlatego zawsze zalecana jest konsultacja ze specjalistą. Podczas rozmowy można ocenić, czy zabieg będzie możliwy do przeprowadzenia. Głównymi przeciwwskazaniami są: ciąża, cukrzyca, hemofilia, choroby skóry, aktywne infekcje, wszczepiony rozrusznik serca, problemy z krzepliwością krwi, a także przyjmowanie niektórych leków i intensywna, świeża opalenizna. Niektóre z przeciwwskazań mają charakter czasowy, inne wykluczają całkowicie możliwość przeprowadzenia zabiegu z użyciem lasera.

Co po zabiegu?

Po zabiegu usunięcia makijażu permanentnego należy ściśle przestrzegać zaleceń specjalisty. Przede wszystkim przez pierwsze dni nie można malować się, moczyć miejsca poddanego zabiegowi, trzeba natomiast chronić je przed słońcem i dobrze natłuszczać. Przez około miesiąc warto zrezygnować z wizyt na basenie, w saunie, solarium. Dobrze jest też  odczekać pewien czas przed wykonaniem kolejnego makijażu permanentnego. 

Masz dość swego makijażu permanentnego i chcesz się go pozbyć? Zajrzyj na stronę https://www.naturamed.pl i umów się na konsultację w naszej Akademii Zdrowia I Urody. Czekamy na Ciebie!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down