Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Święta bez diety, czyli usuwanie tkanki tłuszczowej bez skalpela

Jedna z polskich, świątecznych tradycji jest spróbowanie każdej potrawy, która się znajdzie na stole.   Zwyczaj ten jest niewątpliwie przyjemnych dla naszych kubków smakowych, jednak nie za dobry dla sylwetki. Świąteczne przejedzenie odbić może się bowiem na figurze. Wystający brzuszek i boczki sprawia, że wcześniej wybraną sylwestrową kreację będzie trzeba odwiesić do szafy. Jest jednak sposób, aby tego uniknąć. Po świętach warto zastanowić się nad usuwaniem tkanki tłuszczowej bez skalpela, ale z pomocą medycyny estetycznej. Takie rozwiązanie proponuje m.in. technika intralipoterapii. Na czym polega usuwanie tkanki tłuszczowej z jej wykorzystaniem?

Intralipoterapii – o co w niej chodzi?

Intralipoterapia AQUALYX® to metoda usuwania nadmiaru tłuszczu, która zawojowała i zachwyciła medycynę estetyczną. Pomocna jest ona zarówno w modelowaniu sylwetki, jak i owalu twarzy, szyi i policzków. Jej podstawowym zadaniem jest redukcja miejscowych depozytów tłuszczowych. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu pod skórę preparatu powodującego lipozę – rozpad komórek tłuszczowych.

Specjaliści Akademii Zdrowia i Urody Natura Med podkreślają, że lipoza jest bezpieczną alternatywą dla chirurgicznej liposukcji. Jej wykonanie pomoże nie tylko wysmuklić sylwetkę, ale także i niesie za sobą jędrność skóry. W klinice w Nowym Targu do usuwania tkanki tłuszczowej wykorzystywany jest preparat Aqualyx. Jest on bezpieczny i skuteczny i nie zawiera fosfatydylocholiny. W praktyce oznacza to, że wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych.

Usuwanie tkanki tłuszczowej metodą Intralipoterapia AQUALYX®

Zabieg usuwania tkanki tłuszczowej AQUALYX® jest jednym z tych bezpieczniejszych i skuteczniejszych. Substancja redukująca tkankę tłuszczową wstrzykiwana jest za pomocą długiej igły z jednego lub dwóch wkłuć. Podawana jest ona do tkanki tłuszczowej, która ma być zredukowana, a następnie przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowej. W efekcie dochodzi do rozerwania ich struktury i rozpadu trójglicerydów. Ilość podawanego preparatu AQUALYX® uzależniona jest od obszaru, z którego będzie się redukować tkankę tłuszczową i ściśle określana przez lekarza wykonującego zabieg. Zakończeniem procedury lipolizy są masaże, które mają podwyższyć efekty zabiegu.

Skąd można usunąć tkankę tłuszczową?

Jedną z wielu zalet zabiegu z preparatem AQUALYX® jest jego uniwersalność. Można go zastosować na wiele obszarów ciała. W nowotarskiej Akademii Zdrowia i Urody Natura Med intralipoterpia stosowana jest na:

 • kończyny górne – w okolicy tricepsu,
 • fałdy na plecach (poniżej żeber),
 • brzuch,
 • biodra,
 • „bryczesy”,
 • okolica podpośladkowa,
 • wewnętrzna strona ud,
 • wewnętrzna strona kolan,
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy,
 • ginekomastia męska,
 • tłuszczaki,
 • bawoli kark.

Efekty usuwania tkanki tłuszczowej intralipoterapią?

Efektywność zabiegów zależy od posiadanej przez pacjentkę tkanki tłuszczowej. Pierwsze rezultaty widoczne są zazwyczaj po 3-4 tygodniach, ale dokładny czas ich pojawienia się zależy są on indywidualnego metabolizmu, diety i ruchu. U większości pacjentek następuje spadek 1-2 cm w obwodzie w miejscu zastosowania preparatu. Tkanka tłuszczowa pod wpływem zastosowanego roztworu zostaje na trwałe uszkodzona, przez co efekty intralipoterapii są trwałe przy założeniu utrzymywania zbliżonej masy ciała. Aby uzyskać optymalne rezultaty, zalecane jest wykonanie zabiegu w seriach. Najczęściej są to 3-4 zabiegi powtarzane co 3-4 tygodnie. Z opiniami klientek o zabiegu można zapoznać się na https://www.naturamed.pl/.

Przeciwwskazania do zabiegu AQUALYX

Zabieg usunięcia tkanki tłuszczowej z pomocą preparatu AQUALYX nie można przeprowadzać przy:

 • Ostrych chorobach nerek i wątroby,
 • Cukrzycy,
 • Chorobach krwi związanych z nadmiernym krwawieniem,
 • Stałym stosowaniu leków rozrzedzających krew;
 • Chorobach tarczycy;
 • Kobiet ciężarnych i karmiących piersią.

Skutki uboczne intralipoterapii

Po zabiegach intralipoterapii jak przy wszystkich innych procedurach z użyciem igły mogą pojawić się siniaki lub krwiaki. Wystąpić może też delikatna opuchlizna i charakterystyczne śnice, będące wynikiem rozpadu komórek. Wszystkie objawy uboczne są tymczasowe i znikają w przeciągu kilku tygodni. 

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down