Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Stymulatory tkankowe – kiedy można liczyć na efekty?

Kto z nas nie chciałby cieszyć się młodzieńczym wyglądem przez długi czas? Na szczęście, chociaż czas biegnie nieubłaganie, współczesna medycyna estetyczna zna bardzo dobre sposoby na to, by spowolnić proces starzenia, a w pewnym stopniu nawet go odwrócić. Brzmi jak marzenie? Nie musi nim pozostać! Dowiedz się więcej o stymulatorach tkankowych.

Czym są stymulatory tkankowe?

Działanie stymulatorów tkankowych polega przede wszystkim na pobudzeniu naturalnej odbudowy skóry. Zazwyczaj dotyczy to przede wszystkim oddziaływania na produkcję kolagenu i elastyny przez fibroblasty. Taka naturalna stymulacja gwarantuje doskonałe efekty, a jednocześnie pozwala uniknąć sztuczności. Mimo pewnych wspólnych cech, składy poszczególnych stymulatorów tkankowych różnią się między sobą, dzięki czemu specjalista może dobrać je pod kątem konkretnego problemu.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty zabiegu stymulatorami tkankowymi?

Pojawienie się rezultatów zabiegu stymulatorami tkankowymi zależne jest od typu preparatu oraz indywidualnych uwarunkowań. Najczęściej jednak na pojawienie się pierwszych efektów można liczyć po ok. 7-14 dniach od podania substancji. Optymalne efekty zauważalne są z kolei dopiero po zakończeniu serii procedur. Najczęściej konieczne będzie od 2 do 6 zabiegów, chociaż ostateczną liczbę oraz częstotliwość zawsze powinien ustalić lekarz.

Jak długo można cieszyć się efektami stymulatorów tkankowych?

Rezultaty zabiegu stymulatorami tkankowymi widoczne są najczęściej przez okres od 1 do 1,5 roku po zakończeniu pełnej serii. Po tym czasie można powtórzyć pełen cykl. Jeśli jednak chcesz cieszyć się rezultatami przez długi czas bez konieczności częstszych wizyt w klinice, możesz również zdecydować się na pojedyncze zabiegi przypominające co ok. 3-6 miesięcy. Dokładne zalecenia z pewnością przekaże Ci nasz wykwalifikowany lekarz.

Jak wygląda zabieg stymulatorami tkankowymi?

Zabieg stymulatorami tkankowymi nie różni się od zwykłej procedury mezoterapii. Na początku skóra pacjenta jest dokładnie oczyszczana i znieczulana. W niektórych przypadkach, w tym na życzenie pacjenta, na miejsce zabiegowe odpowiednio wcześniej nakładany jest krem znieczulający. Następnie wybrany preparat podawany jest do tkanek metodą iniekcyjną. Sam zabieg trwa najczęściej od 15 do 30 minut. Po jego wykonaniu nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Pacjent może od razu powrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jak przygotować się do zabiegu stymulatorami tkankowymi?

Zabieg stymulatorami tkankowymi nie wymaga szczególnych przygotowań. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że procedura ta przeprowadzana jest z niewielkim naruszeniem ciągłości tkanki. Dlatego na określony przez specjalistę czas należy odstawić wszelkie środki zmniejszające krzepliwość krwi, w tym również popularną aspirynę – oczywiście wyłącznie pod warunkiem, że jest to w pełni bezpieczne dla pacjenta. W dniu zabiegu nie powinno się również spożywać alkoholu czy pić kawy. Niewskazane jest również palenie wyrobów tytoniowych. Na dzień przed wykonaniem mezoterapii zaleca się również zrezygnowanie z opalania, depilacji miejsca zabiegowego czy stosowania w tym obszarze szorstkich gąbek czy peelingów.

Jak postępować po podaniu stymulatorów tkankowych?

Po podaniu stymulatorów tkankowych nie jest konieczny okres rekonwalescencji. Należy mieć jednak na uwadze, że po wykonaniu zabiegu na skórze mogą pojawić się niewielkie skutki uboczne w postaci opuchlizny, zaczerwienienia czy małych siniaków. Powinny one zniknąć samoistnie po maksymalnie kilku dniach. Po zabiegu niezwykle istotne jest zachowanie właściwej higieny a także unikanie drażniących substancji w obszarze zabiegowym oraz zaniechanie przeprowadzania peelingów przez 5-7 dni.

Jakie są przeciwwskazania do podania stymulatorów tkankowych?

Przeciwwskazania do podania stymulatorów tkankowych są właściwie takie same, jak w przypadku mezoterapii igłowej. Należą do nich przede wszystkim okres ciąży lub karmienia piersią oraz choroby nowotworowe. Niebezpieczne może być również wykonanie zabiegów u diabetyków oraz osób stosujących leki zmniejszające krzepliwość krwi. Zagrożeniem bywają też rany i infekcje skórne, alergie na substancje stosowane podczas zabiegu oraz zła tolerancja skóry na iniekcje.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down