Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jakie są skuteczne metody na wymodelowanie ciała?

Czy w Twojej sylwetce wciąż są elementy, których wygląd cię nie satysfakcjonuje? Zastanawiasz się, w jakim stopniu zabiegi mogą modelować Twoje ciało? Szukasz skutecznych i efektownych sposobów na wysmuklenie swojej figury? Jeśli tak, oto kilka sposobów jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Modelowanie bez ćwiczeń?

Tryb życia nie zawsze pozwala na aktywne spędzanie czasu i dostarczanie swojemu ciału odpowiedniej ilości ćwiczeń. Jeśli tkanka tłuszczowa coraz bardziej ci przeszkadza, a ty nie masz czasu albo siły, żeby walczyć z nią tradycyjnymi metodami, nie musisz się katować treningami po godzinach, czasu na sen i odpoczynek. Walka z tkanką tłuszczową może mieć miejsce także w gabinecie lekarskim lub u masażysty. Zastanawiasz się jak to możliwe? Masaż to przede wszystkim nacisk na ciało, który ma naprawdę wiele właściwości. Pod jego wpływem mięśnie się rozluźniają, a naczynia krwionośne zostają pobudzone do regeneracji. Dzięki temu nie tylko pomaga dogłębnie odżywić tkanki, ale także usprawnia przepływ krwi i limfy, upewniając się, że każdy fragment ciała jest odpowiednio dotleniony. Razem z ugniataniem mięśni te się rozluźniają i odprężają, a to oznacza że nie tylko znikają dolegliwości bólowe i napięte mięśnie, ale także przywraca się elastyczność i sprężystość mięśni. Nie wierzysz? Jeśli czujesz napięcie w wybranym odcinku ciała, pozwól go odpowiednio wymasować, a potem porównaj zakres ruchów, jaki możesz wykonać następnego dnia.

Już klasyczny masaż wpływa na ukrwienie i ujędrnienie ciała, ale istnieją także masaże zaprojektowane jako stricte kuracja modelująca. Co wyróżnia masaż modelujący, zwany także masażem odchudzającym? Przede wszystkim ten rodzaj masażu skupia się na rozdrabnianiu tkanki tłuszczowej, która zalega głównie na brzuchu, pośladkach, udach i ramionach. Żeby zrobić to skutecznie, taki masaż łączy w sobie techniki masażu izometrycznego, łącznotkankowego oraz akupresury, razem z masażem klasycznym. W połączeniu pozwalają na modelowanie sylwetki ciała, dogłębne dotlenienie i odżywienie tkanek, ujędrnienie i uelastycznienie skóry, a także przyspieszenie przyrostu kolagenu i szybsze odprowadzenie produktów przemiany materii. Jednocześnie pozbywa się wszystkich zrostów oraz zgrubień, pomagając zwalczyć znienawidzone "hip dips" i uporczywie odkładającą się tkankę tłuszczową w wewnętrznych partiach ud. Masaż szyi i dekoltu również może się skończyć efektami wysmuklający.

A jak pozbyć się większej ilości tkanki tłuszczowej?

Jeśli efekty masażu to dla Ciebie za mało, można sięgnąć po inne sposoby walki z tkanką tłuszczową. Jedną z nich jest zabieg zwany Aqualyx. To jedyna taka na świecie technika intralipoterapii, zarejestrowana razem ze specjalistycznym preparatem do zabiegu iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Jest uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcji w procesie redukcji tkanki tłuszczowej. Chociaż brzmi to jak skomplikowany proces, przebieg zabiegu jest dość prosty. Odpowiednio przeszkolony lekarz wprowadza Aqualyx w tkankę tłuszczową, wywołując efekt adipocytolizy. W skład roztworu wchodzą detergenty, które rozpuszczają tłuszcz i niszczą błonę komórkową. Oznacza to, że ta komórka tłuszczowa nie może ponownie napełnić się tłuszczem. Każdy organizm posiada inna ilość komórek tłuszczowych, a liczba ta zwiększa się razem ze wzrostem masy ciała. Zastanawiasz się, co się dzieje z tą zniszczoną komórką tłuszczową? Twój organizm transportuje ją do wątroby, a następnie przy pomocy nerek wydala z organizmu.

Nowy preparat jest bezpieczny i posiada oficjalną europejską rejestrację do zabiegów ostrzykiwania tkanki tłuszczowej. Sam zabieg jest niemal bezbolesnym sposobem na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowaniu sylwetki do idealnych kształtów. Ryzyko powikłań jest niewielkie, przez dużą ilość drobnych nakłuć na wyszczuplanym fragmencie ciała.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down