Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jakie są efekty endermologii?

Zbliżające się lato sprawia, że z coraz większą uwagą przyglądamy się naszemu ciału. Dostrzegamy każdą fałdkę i zgrubienie, które powstało w czasie leniwych zimowych miesięcy. Oponka na brzuchu, boczki czy nieco grubsze uda są przyczyną kompleksów i powodem do pytania: czy zmieścimy się w zeszłoroczny kostium kąpielowy. Na szczęście do lata jeszcze kilka miesięcy, a w ich trakcie można wiele zrobić dla swojej figury. Jeśli nie lubisz wylewać potów na siłowni czy też biegać, skorzystać możesz z zabiegów takich jak endermologia. Na czym ona polega? Czy boli? Jakie efekty przynosi i jakie działania podjąć, aby wzmocnić działanie endermologii i utrzymać na dużej osiągnięte rezultaty? Oto poradnik, który pomoże Ci przygotować się do zabiegu endermologii Alliance.

Czym jest endermologia?

Endermologia jest nowoczesnym zabiegiem, który w krótkim czasie pozwala na wymodelowanie i wyszczuplenie sylwetki. Inaczej endermologia nazywana jest lipomasażem i może być stosowana nie tylko w celach wyszczuplenia sylwetki, ale także jako remedium na cellulit, wiotką skórę czy problemy z krążeniem. Dodatkowo lipomasaż oczyszcza organizm z toksyn.

Sama endermologia jest zabiegiem bezbolesnym i nie wiąże się z żadną interwencją chirurgiczną. W Naturamed w Nowym Sączu zabieg lipomasażu może być przeprowadzony u każdej osoby niezależnie od wieku i płci. Ten zabieg odchudzający polega na mechanicznym masażu podciśnieniowym, który wykonywany jest specjalistyczną głowicą. Pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez urządzenie, między rolki głowicy delikatnie wciągane są fałdy skóry, które rolowane są od wewnątrz do zewnątrz. W wyniku tego dochodzi do pobudzenia metabolizmu komórek i ich regeneracji. Oprócz tego endermologia stymuluje układ limfatyczny i oczyszcza ciało z tłuszczu i toksyn. Te wydalane są w sposób naturalny z organizmu. Przekłada się to na to, że w czasie tego zabiegu odchudzającego aktywowane są partie ciała, których wymodelowanie ćwiczeniami czy dietą byłoby niezwykle trudne. Jednorazowa sesja lipomasażu trwa 50 minut. W tym czasie maszyna pracuje cały czas, a Ty możesz się zrelaksować. Jest to możliwe, ponieważ zabieg nie powoduje bólu czy dyskomfortu. Wiele Klientek uważa, że jest on niemal tak przyjemny jak klasyczne masaże.

Jakie są efekty lipomasażu?

Efekty endermologii widać gołym okiem już po pierwszym zabiegu. Pierwsze co można dostrzec to wyraźne zmniejszenie pomarańczowej skóry, a także odchudzenie wybranych partii ciała. Jednak jeśli chcesz uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, to powinnaś skorzystać z serii zabiegów odchudzających. W Naturamed Nowy Sącz pełna kuracja to 10-15 zabiegów. Ich ilość uzależniona jest od pierwotnego stanu skóry i efektów, jakie chce się osiągnąć. Zabiegi powinny być wykonywane 2-3 razy w tygodniu. Taka kuracja sprawi, że zobaczysz u siebie wyraźną:

  • redukcje cellulitu,
  • wyszczuplenie sylwetki,
  • wygładzenie skóry,
  • ujędrnienie naskórka,
  • poprawę unaczynienia i krążenia krwi oraz limfy,
  • eliminację toksyn z organizmu,
  • rozluźnienie napiętych mięśni.

Jak wzmocnić działanie endermologii?

Endermologia to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na nadprogramowe kilogramy. Pozwala osiągnąć zdumiewające efekty, w bardzo krótkim czasie i bez dużego wysiłku. Musisz jednak pamiętać, że waga będzie spadać, a wygląd sylwetki i skóry poprawiać się, tylko jeśli lipomasaż połączysz ze zdrowym trybem życia. W innym przypadku efekty endermologii nie będą tak spektakularne. Zaleca się również, aby przez cały okres kuracji pić minimum 2 litry wody mineralnej każdego dnia. Dzięki temu efekt zabiegów będzie lepszy oraz szybciej zauważysz różnicę w wyszczupleniu sylwetki. Nawadnianie organizmu musisz połączyć z regularnymi posiłkami – najlepiej jedz 5 razy dziennie, w równych odstępach czasowych. Sięgaj po menu lekkostrawne i ograniczające cukier oraz wysoko przetworzoną żywność. Nie zapominaj też o aktywności fizycznej. Jest to niezbędny element zdrowego trybu życia. Jeśli nie lubisz ćwiczyć, możesz wybierać się na dłuższe spacery.

Zabiegi modelujące sylwetkę, odpowiednia dieta, nawadnianie organizmu i ćwiczenia to podejście, które sprawi, że latem nie będziesz narzekać na swoją figurę. Racjonalne stosowanie każdego z tych elementów jest też gwarancją zdrowego odchudzania, które przyniesie duże rezultaty. Warto też wspomnieć, że stosując się do naszej instrukcji, w praktycznie do zera wyeliminujesz ryzyko pojawienia się efektu jo-jo. Dzięki temu szczupła sylwetka zostanie z Tobą na dłużej.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down