Podologia

Podologia to nauka zajmująca się kończynami dolnymi, badająca powiązania między tkankami i skupiająca w sobie inne dziedziny medycyny, jak ortopedię, osteologię, miologię, flebologię, angiologię, neurologię, dermatologię, czy limfologię. Wszystko po to, żeby najlepiej diagnozować dolegliwości kończyn dolnych i wprowadzać odpowiednią terapię i plan leczenia. Podologia jako dziedzina paramedyczna koncentruje się także na wdrażaniu kuracji przeciwdziałających występowaniu podobnych objawów i schorzeń w przyszłości. Zabiegi podologiczne są skupione się na leczeniu stóp ze wszystkimi jej przydatkami, w tym skóry, czy paznokci.

Na konsultacji przed pierwszym zabiegiem pacjent poznaje sposób na rozwiązanie swojego problemu, ale również najważniejsze zalecenia w zakresie pielęgnacji stóp i paznokci. Kuracja jest stworzona nie tylko dla osób, zmagających się akurat z jakimś schorzeniem lub chorobą, ale także dla osób, które chcą profilaktycznie zadbać o swoje stopy. Odpowiednia pielęgnacja zapewni nie tylko piękny wygląd stóp, ale też pomoże na uniknięcie dolegliwości bólowych w przyszłości. Korzystanie z zabiegów podologicznych i regularne dbanie o stopy to ulga dla osób, które regularnie uprawiają sport, muszą wykonywać swoją pracę przez wiele godzin na stojąco lub w butach na obcasach. Odpowiednia dbałość o wskazaną część ciała potrafi zaoszczędzić pacjentowi niepotrzebnego bólu i dyskomfortu.

Zabieg podologiczny to zabieg leczniczy, w którego trakcie wykwalifikowany personel zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zmian skórnych oraz płytki paznokciowej na stopach. Zaplanowana kuracja jest ściśle uzależniona od problemu, z którym boryka się pacjent. Po wnikliwym wywiadzie i zleceniu niezbędnych badań zostaje opracowany plan działania, indywidualny dla każdego pacjenta. W zależności od posiadanego schorzenia może być konieczny jeden zabieg lub ich regularne powtarzanie, aż do wyleczenia dolegliwości lub osiągnięcia wymarzonego efektu. Niektóre kuracje mogą wymagać stosowania dodatkowych preparatów poza gabinetem, o czym pacjent zostanie poinformowany w trakcie konsultacji.

Wskazania do zabiegu:

  • wysuszona skóra i pęknięcia – odżywienie, wzmocnienie i pobudzenie tkanek do regeneracji, chroniąc je przed bolesnymi pęknięciami, krwawieniem i ewentualnym zapaleniem.
  • nawracające choroby stóp, jak łuszczyca, grzybica, czy brodawki – skuteczna pomoc w pozbyciu się infekcji.
  • problem z płaskostopiem lub haluksami, a także przypadłość palców młotkowatych  – pomoc w uporaniu się z dolegliwościami i zmniejszenie dyskomfortu, które powodują.
  • powracający problem odcisków, modzeli i otarć na stopach – nawilżenie i wspomaganie regeneracji skóry.
  • ból stóp i stawu skokowego – odciążenie obolałego miejsca i zmniejszenie dolegliwości bólowych.
  • problemów z krążeniem – pobudzenie mikrokrążenia.
  • wszelkie schorzenia stóp, wynikające z cukrzycy, reumatyzmu i innych chorób – zmniejszenie dolegliwości bólowych i dyskomfortu.
  • nadpotliwość – zdiagnozowanie natury problemu i zmniejszenie uciążliwości przypadłości.
  • problemy z paznokciami, w tym wrastanie, wkręcanie się, deformacja lub zgrubienia – usuwanie wrośniętych fragmentów paznokcia i likwidacja dolegliwości bólowych.
  • wystąpienie ostrogi piętowej – wdrożenie leczenia zwyrodnienia.

Najczęściej zadawne pytania

Czy zabiegi podologiczne są bolesne?

To, czy zabiegi są bolesne, zależy od posiadanej przypadłości i planowanej kuracji. Niektóre z nich mogą zostać wykonane ze znieczuleniem.

Czy wymagany jest proces rekonwalescencji?

W przypadku niektórych zabiegów podologicznych może być konieczny okres rekonwalescencji lub odciążenie kończyny. Część kuracji będzie obejmować korzystanie ze specjalistycznych wkładek lub zmienianie opatrunków na wskazanym fragmencie stopy. O wszystkich zaleceniach pozabiegowych pacjent zostanie poinformowany w gabinecie, w trakcie wizyty.

Cennik

Nazwa usługiCena