Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Radiofrekwencja mikroigłowa w medycynie estetycznej

Czy jesteśmy w stanie powstrzymać proces starzenia? Odpowiedź brzmi: i tak, i nie. Każdy z nas ma oczywiście swój PESEL, który jest nam przypisany raz na całe życie. Wynika z niego jasno, kiedy się urodziliśmy, a zatem, w jakiej kategorii wiekowej się znajdujemy. Przedstawiając się drugiej osobie nie podajemy jednak przecież tego numeru. Jak sprawić, że będziemy wyglądać młodziej, niż wskazuje na to nasza metryka? Rozwiązaniem są innowacyjne metody rewitalizacji tkanek, stosowane w dobrych gabinetach medycyny estetycznej.

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Brzmi trochę groźnie, ponieważ z nazwy tej metody wynika, że ma ona coś wspólnego z igłami. Nie jest to jednak zabieg bardzo inwazyjny i ani trochę nie przypomina tradycyjnej chirurgii plastycznej. Radiofrekwencja mikroigłowa to procedura medyczna polegająca na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł płytko pod skórę pacjenta. Następnie uwalniane jest przez nie promieniowanie elektromagnetyczne, które dociera do komórek ciała wytwarzając w nich ciepło. Z tego też powodu metoda radiofrekwencji mikroigłowej bywa nazywana termoliftingiem lub termalnym liftingiem twarzy i ciała.

Schemat postępowania medycznego opiera się na prostych założeniach. Wiązka termiczna dociera do tkanek pacjenta, pobudzając je do produkcji kolagenu. W ten sposób uzyskujemy natychmiastowy efekt poprawy napięcia skóry oraz wygładzenia zmarszczek. Po drugie, promieniowanie elektromagnetyczne, a także sam fakt umieszczenia igieł pod skórą, wywołuje mikrouszkodzenia komórek. Zmusza to organizm do rozpoczęcia procesu regeneracji, co pociąga za sobą konieczność wytworzenia nowych, świeżych tkanek.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest bardzo skuteczny i niemal bezbolesny. Dla podniesienia komfortu pacjenta, przed przystąpieniem do pracy lekarz nakłada na skórę specjalny krem znieczulający, zaś po zabiegu pokrywa ją serum rewitalizującym. Przyspiesza to proces regeneracji i zapobiega efektom ubocznym w postaci czasowo utrzymującego się rumienia czy delikatnego obrzęku twarzy lub ciała.

Radiofrekwencja mikroigłowa może być przeprowadzona praktycznie na każdym obszarze skóry. Zabieg jest jednak najczęściej wykonywany w miejscach dobrze widocznych (twarz, szyja, dłonie) lub problematycznych (brzuch, uda, pośladki). Efekty, jakie można uzyskać już po jednej sesji z użyciem promieniowania elektromagnetycznego, to:

 • poprawa owalu twarzy,
 • uniesienie opadających policzków,
 • uniesienie opadających powiek,
 • niwelowanie bruzd wargowo-nosowych,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • poprawa napięcia i elastyczności skóry,
 • obkurczenie skóry na brzuchu po porodzie,
 • redukcja rozstępów,
 • wymodelowanie talii, brzucha, pośladków i nóg,
 • usunięcie przebarwień,
 • spłycenie blizn po trądziku.

Radiofrekwencja mikroigłowa w walce z nadmierną potliwością

Oprócz zastosowań estetycznych, termolifting ma także potencjał do leczenia zmian chorobowych. Jednym z nich jest nadmierna potliwość skóry, która dotyczy ok. 3% Europejczyków. Schorzenie to najczęściej ujawnia się na dłoniach, stopach, twarzy i w okolicach pach. Jest to krępujący problem, który dla wielu osób staje się powodem do kompleksów i utraty pewności siebie.

Nadmierną potliwość skóry można leczyć różnymi metodami. Jedną z najpopularniejszych jest wstrzykiwanie w dłonie lub podeszwy stóp toksyny botulinowej, która paraliżuje funkcjonowanie gruczołów potowych. Zabieg ten jest jednak dosyć bolesny i trzeba go powtarzać co 4-6 miesięcy. W przypadku radiofrekwencji mikroigłowej żadne z tych ograniczeń nie występuje. Jest to wyjątkowo skuteczna metoda terapii, która nie wymaga okresu rekonwalescencji ani nie grozi wystąpieniem efektów ubocznych (np. reakcji alergicznej na toksynę botulinową). Z zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej nie mogą korzystać kobiety ciężarne i karmiące piersią, a także osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca, zaburzeniami krzepliwości krwi lub stwierdzoną chorobą nowotworową.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down