Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny? 

Dla wielu z nas, dbanie o piękny wygląd skóry jest ważnym czynnikiem wpływającym na komfort psychiczny. Zależy nam na tym, aby aby czuć się i wyglądać pięknie. Dlatego kiedy zmagamy się z przebarwieniami, bliznami czy rozstępami warto sięgnąć po skuteczne rozwiązania medycyny estetycznej. Ta gałąź lecznictwa rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie - technika pozwala nam coraz skuteczniej radzić sobie z dolegliwościami, które utrudniają nam normalne funkcjonowanie lub odbierają radość z życia. Jednymi z najczęściej wybieranych zabiegów są radiofrekwencja mikroigłowa oraz laser frakcyjny. Który z nich jest bardziej skuteczny? Co powinniśmy wybrać, aby szybciej obserwować zadowalające efekty? 

Spis treści 

  1. Laser frakcyjny - czym jest i jak działa? 
  2. Radiofrekwencja mikroigłowa - zastosowanie i przebieg zabiegu
  3. Co wybrać - radiofrekwencję mikroigłową czy laser frakcyjny? 
  4. Gdzie zdecydować się na zabieg? 

Laser frakcyjny - czym jest i jak działa? 

Laser frakcyjny jest wciąż jednym z nowszych osiągnięć laseroterapii. Wykorzystując technologię frakcyjną, która wnika do ok.1.7 mm w głąb struktury skóry, pozwala w szybkim tempie usuwać blizny, rozstępy i przebarwienia, na przykład te potrądzikowe. Laser frakcyjny może być wykorzystywany zarówno w leczeniu zmian znajdujących się na twarzy, jak również na innych partiach ciała pacjentki lub pacjenta. Zdarza się, że ze względu na swoje właściwości, laser frakcyjny wykorzystywany jest również jako pomoc w walce ze starzeniem się skóry. 

Metoda zabiegowa wykorzystująca laser frakcyjny opiera się na przesyłaniu do skóry specjalnych impulsów energetycznych, zwanych właśnie frakcjami. Siła i zakres powierzchni, na którą dane frakcje będą miały wpływ jest ustalana przez osobę przeprowadzająca zabieg. Ważne jest to, że impulsy frakcyjne działają jedynie na ułamek powierzchni leczonej skóry. W ten sposób powstają mikroskopijne strefy uszkodzeń, pomiędzy którymi znajdują się obszary nienaruszonej skóry. Te miejsca, które ulegają uszkodzeniu, inicjują komórki do działania i regeneracji oraz zwiększonej ekspresji białka oraz czynnika wzrostu, niezbędnego do stymulacji komórek skóry. W ten sposób przyspieszona zostaje regeneracja, procesy naprawcze oraz te gojenia ran. 

Jeśli chodzi o siłę działania zabiegu, jest on o wiele skuteczniejszy niż działanie lasera nieablacyjnego. Laser frakcyjny może bowiem dodatkowo być ukierunkowany na remodeling skóry. Dlatego jeden zabieg wykonany tą metodą, odpowiada sile działania 3-5 zabiegów laserem nieablacyjnym. 

Pierwszym krokiem przed wykonaniem zabiegu jest konsultacja z profesjonalistą lub profesjonalistką, którzy pomogą nam dobrać siłę działania lasera frakcyjnego do oczekiwanych przez nas efektów. W czasie takiej wizyty ustala się również przewidywaną ilość zabiegów, które będzie wykonać i częstotliwość z jaką będą przeprowadzane. W czasie samego zabiegu na skórę, na której wcześniej przeprowadzono próbę światła, puszcza się wiązkę światła o odpowiedniej częstotliwości - osoby o niskim poziomie wytrzymałości na ból lub dyskomfort mogą poprosić o żel znieczulający. Sam zabieg jest krótki i nie wymaga rekonwalescencji. Skóra może być co prawda lekko opuchniętą czy obolała, ale obawy te mijają do kilku lub kilkunastu godzin od zabiegu. 

Radiofrekwencja mikroigłowa - zastosowanie i przebieg zabiegu

Radiofrekwencja mikroigłowa jest coraz bardziej popularną i najchętniej wybieraną alternatywą dla zabiegów chirurgii plastycznej. Mało inwazyjna formuła tego zabiegu sprawia, że sięgamy po niego coraz częściej, czekając na zniewalające i widoczne efekty działania tej technologii. Radiofrekwencja mikroigłowa jest również nazywana termoliftingiem, i pozwala na działanie na głębokich warstwach skóry, nawet do ok. 3.5 mm pod powierzchnią skóry. 

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę bardzo cienkich igiełek, poprzez które uwalniane jest promieniowanie elektromagnetyczne. Pod wpływem tego promieniowania, w komórkach skóry wytwarzane jest ciepło, które pobudza je do wzmożonej aktywności i pracy. Dzięki temu komórki rozpoczynają wzmożoną produkcję kolagenu, co doskonale wpływa na kondycję skóry, wspierając jej napięcie, jędrność, regenerację i wytwarzanie nowych tkanek. Dzięki temu możemy nie tylko opóźnić procesy starzenia się skóry, ale również działać na wszelkie blizny, przebarwienia czy skórę z oznakami zmęczenia. 

Olbrzymią zaletą zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest to, że jest on w zasadzie bezbolesny, co sprawia, że pacjenci mogą z niego korzystać bez obawy o dyskomfort w czasie samego leczenia. Dla pacjentek lub pacjentów, którzy obawiają się jakiegokolwiek uczucia bólu, możliwe jest skorzystanie z kremu znieczulającego. Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem, który może być przeprowadzany na całej powierzchni ciała, nie tylko na skórze twarzy, szyi czy dekoltu. 

Podobnie jak w przypadku zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, leczenie metodą radiofrekwencji mikroigłowej rozpoczyna się od konsultacji ze specjalistką lub specjalistą, który opracowuje plan leczenia oraz częstotliwość powtarzanych zabiegów. Przed zabiegiem, skóra zostaje oczyszczona i zdezynfekowana, nakłada się na nią krem znieczulający i rozpoczyna procedurę. Całość trwa około 90 minut. Po zabiegu, skóra pacjenta lub pacjentki ponownie zostaje zdezynfekowana, pokryta kremem zabezpieczającym oraz serum rewitalizujący. Dzięki temu regeneracja po zbiegu jest szybsza, ryzyko występowania skutków ubocznym takich hak rumień czy obrzęk, stanowczo się zmniejsza. 

Co wybrać - radiofrekwencję mikroigłową czy laser frakcyjny?

Pomimo skuteczności obydwu metod, radiofrekwencja mikroigłowa stopniowo wypiera z użycia laser frakcyjny. Spektakularne efekty jakie pozwala osiągnąć sprawiają, że pacjenci i pacjentki coraz chętniej sięgają po termolifting. Co konkretnie wpływa na większą popularność radiofrekwencji mikroigłowej? Zabieg ten ma o połowę większy zakres działania pod powierzchnią skóry. Podczas gdy laser frakcyjny dociera na głębokość ok. 1.7 mm, radiofrekwencja mikroigłowa może dotrzeć nawet do 3.5 mm, co sprawia, że aktywizuje do działania położone głębiej komórki, pozwalając im na regenerację i wytwarzanie nowych połączeń kolagenowych. Dzięki temu zabieg radiofrekwencji mikroigłowej staje się o wiele bardziej skuteczny, a jego efekty są zauważalne szybciej. 

Na popularność radiofrekwencji mikroigłowej wpływa również to, że jest to zabieg, który można wykonywać właściwie przez cały rok, podczas gdy laser frakcyjny może być wykorzystywany jedynie w sezonie jesienno-zimowym, gdy promieniowanie słoneczne jest bardzo niskie. Warto wziąć również po uwagę długość rekonwalescencji - w przypadku zabiegów wykonywanych metodą radiofrekwencji mikroigłowej, jest ona o wiele krótsza. Nie można również pominąć czynnika odczuwanego w czasie zabiegu bólu. Osoby decydujące się na laser frakcyjny muszą liczyć się z silnym poczuciem dyskomfortu w czasie trwania zabiegu, podczas gdy zabieg wykonywany drogą radiofrekwencji mikroigłowej jest praktycznie bezbolesny. 

Jedyną wadą radiofrekwencji mikroigłowej jest to, że w przeciwieństwie do wykorzystywania lasera frakcyjnego, metoda ta nie prowadzi do złuszczania naskórka. Po zastosowaniu lasera, skóra automatycznie osiąga świeży wygląd. 

Gdzie zdecydować się na zabieg?

Niezależnie od tego, na który zabieg się zdecydujemy, musimy pamiętać o tym, aby wybrać miejsce, w którym naszą skórą zajmą się prawdziwi profesjonaliści. W naszej Klinice Natura Med w Nowym Sączu dajemy pacjentom i pacjentkom gwarancję usługi na wysokim poziomie, wykwalifikowany personel oraz najwyższej jakości sprzęt medyczny, który pomoże nam w walce z problemem. 

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down