Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Przedłużanie rzęs 1:1, 2d, 3d i 8d

Nie bez powodu podstawą każdego makijażu są właściwie podkreślone rzęsy i brwi. Oczy są centralnym elementem każdej twarzy i to właśnie im przyglądamy się w pierwszej kolejności, gdy kogoś spotykamy. Na podstawie spojrzenia jesteśmy w stanie ocenić szczerość danej osoby oraz jej intencje wobec nas. Symetryczne i delikatnie umalowane oczy u kobiet świadczą również o atrakcyjności, dlatego zależy nam, aby wydobyć z nich tyle piękna, ile tylko się da. Jeżeli natura poskąpiła nam w tym względzie atutów, warto zdecydować się na zabieg doklejania sztucznych rzęs.

Metody przedłużania rzęs

Lifting rzęs lub ich przedłużanie to jedne z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. W ostatnich latach technologia kosmetologiczna znacząco się rozwinęła, co pozwoliło na wypracowanie wielu skutecznych sposobów na przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Do najpopularniejszych należą:

  • rzęsy 1:1,
  • rzęsy 2d,
  • rzęsy 3d,
  • rzęsy 8d.

Metoda przedłużania rzęs 1:1 narodziła się najwcześniej. Polega ona na precyzyjnym doklejeniu pojedynczej sztucznej rzęsy do każdej rzęsy naturalnej. Efekt jest delikatny, a oprócz zagęszczenia i wydłużenia rzęs, uzyskujemy również optyczne powiększenie oka. Przed rozpoczęciem zabiegu, należy wybrać sztuczne rzęsy w odpowiedniej długości oraz odcieniu, tak aby uzyskany rezultat był estetyczny i odpowiadał oczekiwaniom klienta.

Rzęsy 2d to najpopularniejsza metoda zagęszczania. W trakcie zabiegu kosmetyczka przyczepia dwie rzęsy z jedwabiu lub włosia norki do jednej naturalnej rzęsy klienta. W ten sposób uzyskujemy znaczące zwiększenie objętości rzęs przy jednoczesnym wciąż naturalnym efekcie. Sztuczne włoski stosowane w technologii 2d są bardzo lekkie i sprężyste. Ich grubość wynosi od 0,07 do 0,10 mm, dzięki czemu nie obciążają one cebulek naszych naturalnych rzęs. Analogicznie wygląda procedura w przypadku metody 3d, w której do jednej naturalnej rzęsy dokleja się 3 cienkie sztuczne włoski.

Rzęsy 8d to metoda wybierana najczęściej przez artystów lub osoby, które jednorazowo mają w planach wystąpić na scenie. Uzyskany w ten sposób element makijażu daje się również dobrze uchwycić na zdjęciach. Doklejając rzęsy metodą 8d uzyskujemy efekt gęstego wachlarza, który jest pożądany w wielu stylizacjach.

Przedłużanie rzęs – opis zabiegu

Niezależnie od metody przedłużania rzęs, jaką wybierzemy, cały proces przebiega w kilku niezwykle istotnych krokach, spośród których żadnego nie można pominąć.

Etap pierwszy to przygotowanie do zabiegu. Obejmuje on przede wszystkim nałożenie ochronnych plastrów pod oczy. Zostają one umieszczone pod dolnymi rzęsami (nie za blisko oka!), około 3-4 milimetrów od dolnej linii rzęs. Na tym etapie upewniamy się również, że na rzęsach i powiekach nie ma żadnego makijażu, a skóra jest czysta i sucha. W kolejnym kroku następuje wybór sztucznych rzęs. Najbardziej naturalny efekt uzyskujemy przez doklejenie włosków o trzech różnych długościach, kolejno w wewnętrznym kąciku, nad źrenicą oraz w zewnętrznym kąciku oka. Najpopularniejsze są zestawy rzęs o długościach 6 mm, 8 mm i 14 mm. Odpowiednie ułożenie włosków na podkładce kończy etap przygotowywania do pracy.

Zabieg właściwy rozpoczyna się od zanurzenia sztucznej rzęsy w kleju. Preparatu nie może być ani za dużo, ani za mało, dlatego też przed rozpoczęciem przyklejania należy usunąć wszelki nadmiar. Naturalne rzęsy muszą być kolejno rozdzielane pęsetą, a następnie przedłużane jednym sprawnym ruchem, w trakcie którego sztuczna rzęsa zostaje przyklejona do żywej. Należy upewnić się, że żadne włoski nie są ze sobą sklejone, a w razie potrzeby – odseparować je od siebie pęsetą. W ostatnim kroku przedłużone rzęsy są suszone i ostatecznie rozdzielane.

Zabieg zagęszczania i przedłużania rzęs trwa zwykle około 2 godzin. Jest bezpieczny (nawet dla kobiet w ciąży) i nie wiąże się z ryzykiem powikłań. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia tej procedury. Należą do nich:

  • alergia objawiająca się łzawieniem,
  • aktywna lub niedawno przebyta choroba oczu (np. zapalenie spojówek),
  • choroba nowotworowa oraz stan po chemioterapii.

Sztuczne rzęsy po jakimś czasie się odklejają lub wypadają razem z rzęsami naturalnymi, co jest naturalnym etapem wzrostu każdego włosa. Z tego powodu zaleca się uczęszczanie na zabiegi uzupełniające nie rzadziej niż co 4 tygodnie.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down