Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Pożegnaj się ze zmianami skórnymi - skorzystaj z dermatochirurgii laserowej!

Zmiany skórne, choć zwykle niewielkie rozmiarem, mogą stanowić spory problem. Od dyskomfortu, przez dolegliwości bólowe po nieestetyczny wygląd. Dziedziną, która zajmuje się usuwaniem wszelkich zmian skórnych jest dermatochirurgia. Dermatochirurgia laserowa to nowoczesna gałąź tej dziedziny, czyli leczenie zmian skórnych z wykorzystaniem lasera. W Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu w dermatochirurgii laserowej wykorzystujemy dwa lasery - laser diodowy oraz laser CO2. Dobór odpowiedniego urządzenia jest uwarunkowany rodzajem zmiany. Dowiedz się więcej o laserach stosowanych w naszej Akademii i skorzystaj z zabiegu z zakresu dermatochirurgii laserowej.

Czym zajmuje się dermatochirurgia laserowa?

Dermatochirurgia laserowa zajmuje się leczeniem różnego rodzaju zmian skórnych. Jest alternatywą dla ich chirurgicznego wycinania, które wiąże się z koniecznością podania znieczulenia i pozostaniem blizny. W ostatnich latach dermatochirurgia laserowa jest prężnie rozwijającą się dziedziną. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń, możliwe jest leczenie coraz bardziej skomplikowanych zmian skórnych. Najczęściej laseroterapii poddawane są zmiany takie jak brodawki, kurzajki, znamiona potowe, łojotokowe i naczyniowe, kłykciny kończyste, tłuszczaki czy kępki żółte powiek. Za pomocą zabiegu z zakresu dermatochirurgii laserowej można usunąć łagodne guzy nowotworowe.

Zabieg z zakresu dermatochirurgii laserowej będzie też skuteczny, jeśli zmagasz się z uciążliwymi odciskami.

Zmiany skórne - charakterystyka

Ze zmianami skórnymi do czynienia miał każdy z nas. Niektóre z nich są obecne od urodzenia, a inne pojawiają się w późniejszym okresie życia. Zmiany nabyte tworzą się m.in. pod wpływem nadmiernej ekspozycji skóry na słońce, w wyniku zakażenia wirusowego lub jako konsekwencja uszkodzenia skóry (odciski). Zmiany skórne mogą być jednym z objawów choroby ogólnoustrojowej. Niestety niektóre ze zmian skórnych wyglądają nieestetycznie, co może osobom je posiadającym odbierać pewność siebie. Jeśli tak właśnie jest w Twoim przypadku, zamiast starać się za wszelką cenę ukryć zmianę np. pod ubraniem, weź pod uwagę możliwości dermatochirurgii laserowej i odwiedź naszą Akademię.

Wykorzystanie lasera CO2 w dermatochirurgii laserowej

Jednym z urządzeń, którego w Natura Med używamy do usuwania zmian skórnych jest laser CO2. Laser CO2 to laser frakcyjny, który oddziałuje na zawartą w zmianach skórnych wodę. Światło, które łączy się z wodą, powoduje jej odparowanie. W efekcie, zmiana skórna ulega zniszczeniu. Zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest odpowiedni dla różnych typów skóry.

Laser diodowy w dermatochirurgii laserowej

Dziś usuwanie zmian skórnych jest znacznie szybsze i skuteczne niż przed laty. Kolejnym urządzeniem, wykorzystywanym w zabiegach dermatochirurgii laserowej w Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed jest laser diodowy. Jest to laser o dużej mocy, którego fala ma długość 940nm. Dzięki temu laser skutecznie usuwa zmiany skórne i zapobiega namnażaniu się wirusów, bakterii i grzybów.

Dlaczego zmiany skórne warto leczyć laserem?

Zastanawiasz się dlaczego terapia laserowa jest lepsza od innych metod? Dermatochirurgia laserowa jest metodą bezbolesną i małoinwazyjną. Laser oddziałuje bowiem jedynie na zmianę skórną, nie uszkadzając przy tym otaczających ją tkanek. Co więcej, zabieg laserowy zapobiega powstawaniu stanu zapalnego i nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Laseroterapię w naszej klinice zawsze poprzedza konsultacja ze specjalistą, podczas której lekarz bada zmianę skórną i ustalana jest najlepsza metoda jej usunięcia.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down