Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Peptydy biomimetyczne pod oczy - kiedy efekty?

Wraz z upływem czasu zmieniają się procesy zachodzące w naszym organizmie, co przekłada się bezpośrednio na stan u wygląd naszej skóry, włosów czy paznokci. Komórki się starzeją, a nasza skóra traci znajomą jędrność i elastyczność. Obecnie dzięki coraz lepszemu rozwojowi nauki i techniki możemy mieć realny wpływ na kontrolowanie skutków upływającego czasu. Na nowych odkryciach biologiczno-chemicznych korzysta medycyna estetyczna, a wraz z nią wszystkie pacjentki i pacjenci, którzy sięgają po profesjonalne rozwiązania w celu poprawy jakości komórek i tkanek. Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań proponowanych przez współczesną medycynę są peptydy biomimetyczne, które pomagają w intensywnej odbudowie i rewitalizacji tkanek. Jak szybko możemy spodziewać się efektów działania peptydów biomimetycznych?

Spis treści 

  1. Peptydy biomimetyczne - czym są i jak działają? 
  2. Kiedy możemy skorzystać z peptydów biomimetycznych? 
  3. Peptydy biomimetyczne pod oczy
  4. Jak wygląda zabieg wykorzystujący peptydy biomimetyczne?
  5. Jak szybko zauważymy efekty działania peptydów biomimetycznych? 

Peptydy biomimetyczne - czym są i jak działają? 

Aby procesy w naszym organizmie mogły przebiegać prawidłowo, niezbędne są odpowiednie substancje, dzięki którym komórki się namnażają i tworzą kolejne tkanki, uzupełniając jednocześnie braki wywoływana przez czas lub działania mechaniczne. Do prawidłowego przebiegu każdego procesu niezbędne są substancje modelujące, którymi są naturalne peptydy i czynniki wzrostu. Są one jednocześnie stymulatorami procesów życiowych, jak również substancjami modelującymi, które pozwalają na przeprowadzanie wymaganych procesów. 

Wraz z upływem czasu ilość naturalnie występujących w naszym organizmie peptydów znacząco maleje, co przekłada się bezpośrednio na zachodzące w tkankach procesy. Jednak mniejsza ilość peptydów to nie wszystko - w starzejącym się organizmie dochodzi również do zaburzenia prawidłowej syntezy peptydów. Między innymi to właśnie w ten sposób skóra traci elastyczność, jędrność i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. 

Dlatego dzięki działaniu naukowców i rozwojowi medycyny oraz biologii, powstały peptydy biomimetyczne. Te substancje wytwarzane są w laboratorium na drodze syntezy chemicznej, a ich zadaniem jest zastępowanie utraconych przez organizm naturalnych związków. Ich podstawowym celem jest sterowanie mechanizmami metabolicznymi komórek, co oznacza, że biorą bezpośredni udział w stymulacji produkcji kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu.

Kiedy możemy skorzystać z peptydów biomimetycznych?

Peptydy biomimetyczne są doceniane przez pacjentki i pacjentów oraz specjalistów z zakresu medycyny estetycznej, ponieważ dzięki swoim niezwykłym właściwościom potrafią pomóc nam w osiągnięciu pożądanych efektów. Ponieważ doskonale imitują funkcjonowanie cząsteczek, które występują w naszej skórze naturalnie, są odpowiedzialne za stymulację najważniejszych procesów mających wpływ na starzenie się i dobry wygląd skóry. Ponieważ peptydy biomimetyczne pobudzają komórki skóry do aktywności, pomagają zwalczać oznaki starzenia się skóry, na twarzy, szyi oraz dekolcie, jak również na pozostałych częściach ciała, takich jak ramiona czy kolana. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku zmarszczek w okolicach oczu. Dodatkowo peptydy biomimetyczne pomagają radzić sobie z przebarwieniami powstającymi na skórze. Mogą również okazać się skutecznym wsparciem w walce z cellulitem, wypadaniem włosów czy też jako substancje wspomagające rozkładanie tkanki tłuszczowej. 

Peptydy biomimetyczne pod oczy

Jednym z najczęściej wybieranych przez nasze Pacjentki i Pacjentów zabiegiem, jest podanie peptydów biomimetycznych pod oczy. Dzięki swojemu niezwykłemu działaniu peptydy biomimetyczne pomagają nie tylko zniwelować cienie i obrzęki, ale również doskonale radzą sobie ze zmarszczkami i wszelkimi oznakami starzenia się. 

W naszej Klinice NaturaMed w Nowym Sączu oferujemy naszym Pacjentkom oraz Pacjentom aż 4 preparaty zawierające peptydy biomimetyczne. Dzięki temu rodzaj wykorzystywanego w czasie zabiegu preparatu może być całkowicie dopasowany do indywidualnych potrzeb osoby poddającej się zabiegowi. Co najskuteczniej zadziała jako preparat do stosowania pod oczy? 

Wybór preparatu odbywa się w czasie profesjonalnej konsultacji z naszym wykwalifikowanym personelem. W czasie rozmowy i po dokładnym obejrzeniu skóry, zdecydujemy, który z czterech preparatów sprawdzi się w danym przypadku najlepiej. 

Pierwszy z nich, Aquashine, likwiduje drobne zmarszczki oraz pomaga w rewitalizacji zmęczonej i suchej skóry twarzy, szyi oraz rąk. Drugi preparat Aquashine BR sprawdza się doskonale jako substancja rozświetlająca i rewitalizująca, która głęboko nawilża i dodatkowo rozjaśnia przebarwienia skóry. 

Trzeci preparat, Aquashine BTX pozwala rozluźniać włókna mięśni mimicznych, dodatkowo wygładzając, regenerując i stymulując odnowę komórkową. Jest bardzo często wykorzystywany w przypadkach gdy Pacjentka czy Pacjent chcą zniwelować zmarszczki mimiczne występujące wokół oczu. Ostatnim preparatem jest CG Styler 600, który stanowi połączenie stymulatora tkankowego z wypełniaczem, zapewniając w ten sposób efekt naturalnej wolumetrii, wygładzając zmarszczki i bruzdy. Dodatkowo preparat nawilża i wzmacnia oraz  rozluźnia mięśnie mimiczne (podobnie jak Aquashine BTX).

Jak wygląda zabieg wykorzystujący peptydy biomimetyczne?

Gdy wybraliśmy już substancję, z której chcemy skorzystać, czas na zabieg. Jak wygląda zabieg wykorzystujący peptydy biomimetyczne? Jest on niezwykle prosty. Cała procedura rozpoczyna się od profesjonalnej konsultacji, w czasie której ustalony zostaje obszar zabiegowy, oraz preparat, który najlepiej zaspokoi potrzeby Pacjentki lub Pacjenta. Kolejnym krokiem jest przygotowanie do zabiegu, które nie jest wymagającym procesem i najczęściej sprowadza się do zrezygnowania z opalania, depilacji czy spożywania alkoholu na dzień przed zabiegiem. 

Sam zabieg przeprowadzony zostaje na oczyszczonej i dezynfekowanej skórze. Jeśli Pacjent lub Pacjentka są szczególnie wrażliwi na ból możliwe jest zastosowanie preparatu znieczulającego. Preparat zabiegowy, wypełniony peptydami biomimetycznymi podawany jest pacjentowi przy pomocy iniekcji. Sam zabieg trwa około 20 minut, a po jego zakończeniu Pacjentka lub Pacjent może wrócić do swojego codziennego trybu życia - czas rekonwalescencji nie jest wymagany. Pojawiające się na skórze niewielkie siniaki lub opuchlizna ustępują maksymalnie po 24 godzinach i pozwalają cieszyć się efektami działania peptydów biomimetycznych. 

Ilość wymaganych zabiegów ustalana jest indywidualnie. Zazwyczaj już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej możemy zauważyć pożądane efekty. Zdarza się jednak, że zabieg należy powtórzyć, w ilości od 2 do 6, w częstotliwości dobranej indywidualnie. 

Jak szybko zauważymy efekty działania peptydów biomimetycznych pod oczami?

Dzięki swojej budowie i charakterystyce, peptydy biomimetyczne są niezwykle skuteczne i szybko działają na rzecz poprawy jakości naszej skóry. Dzięki temu pierwsze efekty działania możemy obserwować już po wykonaniu pierwszego zabiegu, szczególnie wtedy kiedy starzenie się naszej skóry nie jest jeszcze w zaawansowanej fazie. Nasi specjaliści zalecają jednak wykonanie serii zabiegów od 2 do 6, dla pogłębionego i trwałego efektu. 

Ważne jest to, że efekt działania peptydów biomimetycznych będzie się pogłębiał wraz z upływem czasu i syntezą nowych włókien kolagenowych wokół oczu. Wprowadzone pod skórę wokół oczu peptydy będą stopniowo stymulować mechanizmy regeneracyjne, hamując działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za proces starzenia się organizmu. 

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na konsultację z naszymi specjalistami w Klinice Natura Med w Nowym Sączu

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down