Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Osocze bogatopłytkowe - zyskaj piękno w naturalny sposób

Osocze bogatopłytkowe znalazło zastosowanie w kosmetyce, a teraz możesz skorzystać z niego i Ty. Terapia osoczem bogatopłytkowym to nowatorska metoda redukcji lub usuwania zmarszczek na twarzy. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego inaczej nazywany jest wampirzym liftingiem. To idealna alternatywa dla kobiet, które obawiają się efektu naciągniętej skóry. Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Technologia oparta na osoczu bogatopłytkowym stosowana jest już od 10 lat z ogromnymi sukcesami w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii czy stomatologii. Wspiera proces gojenia się ran, odbudowę tkanki kostnej, regenerację czy gojenie się tkanek przyzębia. Natomiast w medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe stosowane jest od 2003 roku. 

Specjaliści proponują swoim pacjentom zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w takich miejscach, jak:

 • policzki,
 • fałdy nosowo-wargowe,
 • okolice oczu (kurze łapki, cienie), powieki,
 • usta, podbródek, czoło,
 • fałdy na szyi i karku,
 • dekolt,
 • dłonie,
 • także wypełnianie blizn po trądziku i łysienie typu męskiego.

Osocze bogatopłytkowe na twarz - dlaczego warto się zdecydować?

Pozyskane z krwi pacjenta osocze bogatopłytkowe działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym służącym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, dzięki którym:

 • pobudzany jest procesy regeneracji tkanek,
 • wspomagany jest proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych),
 • aktywowany jest mezenchymalne komórki macierzyste,
 • pobudzane zostają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.

Osocze bogatopłytkowe uzyskiwane jest z krwi pacjenta, dzięki specjalnemu programowi biostymulacji komórek skóry - Regeneris. Zawiera on komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje młodzieńczą witalność i blask. 

Co ważne, regeneris jest produktem w 100% biokompatybilnym, a sama rewitalizacja skóry twarzy jest możliwa dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego trwa około 1 godziny. Przed wykonaniem wstrzykiwań, lekarz z Natura Med pobiera od pacjenta około 8 ml krwi. Następnie oddziela erytrocyty (czerwone krwinki) od osocza zawierającego płytki krwi. Specjalista wykorzystuje wówczas specjalistyczną wirówkę zawierającą odpowiedni jałowy żel – dzięki temu zachodzi rozdział krwinek od osocza zawierającego trombocyty (płytki krwi). Do osocza, które zawiera już płytki krwi dodawany jest czynnik aktywujący - trombocyty do produkcji cytokin.

Sam zabieg przeprowadzany jest za pomocą iniekcji lub metodą wolumetrii.

Osocze bogatopłytkowe po zabiegu 

W trakcie trwania zabiegu, w którym stosuje się osocze bogatopłytkowe, dochodzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu skóra po zabiegu jest lepiej ukrwiona, bardziej elastyczna. Zmarszczki stają się spłycone i o wiele mniej widoczne niż przed zabiegiem. Efekt wampirzego liftingu utrzymuje się przez około pół roku od zabiegu.

Więcej o zabiegach niwelujących zmarszczki: https://www.naturamed.pl/medycyna-estetyczna/zmarszczki-i-wolumetria/

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down