Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Nic nie jest wieczne - czyli usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Czasami źle wykonany tatuaż w nie profesjonalnym studiu może nieść przykre konsekwencje. Oprócz problemów zdrowotnych, może również skutecznie obniżać poczucie naszego piękna. Zamiast się jednak załamywać, koniecznie zgłoś się do naszej Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. W naszej ofercie znajdziesz rozwiązanie swojego problemu z niechcianym tatuażem. Pozbędziesz się go raz na zawsze i zapomnisz o dręczącym Ciebie problemie! Jeśli jednak cierpisz z powodu źle dobranego makijażu permanentnego - to również jesteśmy w stanie Ci pomóc. Swoim pacjentom oferujemy laserowe usuwanie niechcianego tatuażu, a także makijażu permanentnego, dzięki innowacyjnemu laserowi Q-switch! Nowoczesność naszej technologii oparta jest na efekcie fotoakustycznym, który emituje wiązki światła o zmiennej długości. Długośc fal dobrana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto przy tym pamiętać, że zależna jest ona przede wszystkim od rodzaju tatuażu, a także użytych w nim barwników. Laser Q-switch skutecznie rozbija cząsteczki pigmentu, a przy tym je usuwa. Nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo - laser działa wyłącznie na te fragmenty skóry, które zawierają w sobie barwnik, nie uszkadzając przy tym pozostałej tkanki skórnej. Dzięki temu, po wykonaniu zabiegu, nie powstają blizny.

Laser - sposób na niechciany tatuaż

Przed każdym wykonaniem zabiegu z wykorzystaniem Q-switch, specjalista ocenia głębokość tatuażu pacjenta. Dzięki temu może on dobrać najodpowiedniejszą długość lasera. Aby zabieg mógł w pełni zakończyć się sukcesem ekspert musi poznać również rodzaj zastosowanych barwników. Warto wiedzieć, że rezultaty zabiegu zaczynają uwidaczniać się stopniowo, a sam tatuaż zostaje rozjaśniony pod wpływem działania lasera. Leczenie wykonuje się w czterotygodniowych przerwach, podczas których cząsteczki rozbitego laserem barwnika są systematycznie pochłaniane przez komórki układu odpornościowego. Z czasem niechciany tatuaż bądź makijaż permanentny znika całkowicie.

Tatuaż znika... i co dalej?

Po każdym zabiegu usuwania niechcianego tatuażu, a także makijażu permanentnego, uczulamy swoich pacjentów na czynności pozabiegowe. W przypadku stosowania lasera Q-switch po zabiegu skóra staje się zaczerwieniona, dodatkowo może dokuczać swędzenie w miejscu usuwanego barwnika. Czasami mogą również pojawić się strupki. Nie należy się jednak niepokoić - jest to w pełni normalne przy usuwaniu barwników ze skóry. Warto pamiętać o tym, że bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuniętym barwniku może być wyraźnie zaróżowione na około dwa tygodnie. Natomiast następny zabieg można wykonać już po niespełna 3-4 tygodniach. Najważniejsze jest jednak to, aby miejsce poddane zabiegowi chronić przede wszystkim przed szkodliwymi promieniami słonecznymi przez około pół roku. W przeciwnym razie, na skórze pacjenta mogą pojawić się przebarwienia spowodowane szkodliwymi promieniami UV. W tym samym czasie należy unikać opalania się na solarium, a także stosowania samoopalaczy.

Ile zabiegów usuwania makijażu lub tatuażu należy wykonać?

Przed zabiegiem, nasz specjalista z Natura Med, ustali liczbę niezbędnych zabiegów do usunięcia tatuażu lub makijażu permanentnego ze skóry pacjenta. Pełna kuracja to zwykle od 3 do 8 zabiegów, w odstępach 4-8 tygodniowych. Pamiętaj, że ich częstotliwość, a także ilość zależna jest przede wszystkim od lokalizacji barwnika, jego koloru, a także nasycenia. Dlatego duża powierzchnia tatuażu będzie potrzebowała większej ilości zabiegów. Warto wiedzieć, że w przypadku nieudanych tatuaży, bądź wcześniejszego korzystania z innych metod likwidacji barwnika, czas leczenia może się wydłużyć.

Usuń niechciany tatuaż lub makijaż permanentny w naszej Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed w Nowym Sączu!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down