Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Najpopularniejsze zabiegi odmładzające w 2022 roku

Zabiegi odmładzające są jednymi z najczęściej wybieranych przez nasze pacjentki i pacjentów. Marzymy o tym, żeby zatrzymać bieg czasu i przywrócić sobie młodzieńczy wygląd, lub zmienić to, co sprawia, że nie czujemy się atrakcyjnie i komfortowo. Ponieważ każdy ma prawo do tego, aby szukać najlepszej wersji siebie, w naszej Klinice Natura Med w Nowym Sączu oferujemy pacjentkom i pacjentom szeroką gamę zabiegów odmładzających, które pozwolą na uzyskanie szybkich i zadowalających efektów. Przedstawiamy listę najchętniej wybieranych w 2022 roku zabiegów odmładzających - czy rok 2023 przyniesie nam nowych faworytów? 

Spis treści 

  1. Zabiegi odmładzające - dla kogo?
  2. Najchętniej wybierane zabiegi odmładzające 
  3. Mezoterapia igłowa - skuteczne rozwiązanie wielu problemów
  4. HIFU - niechirurgiczny lifting odmładzający
  5. Wypełnianie i modelowanie

Zabiegi odmładzające - dla kogo? 

Kto i kiedy powinien zacząć korzystać z zabiegów odmładzających? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele, naszym zdaniem najważniejsze jest, aby podążać za indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Zabiegi odmładzające kojarzą nam się na ogół z hasłami takimi jak „botoks” czy „chirurgia plastyczna”, wyobrażamy sobie skomplikowane operacji plastyczne i długi czas rekonwalescencji, nie jesteśmy pewne jakich efektów możemy się spodziewać. Jednak dzięki rozwojowi współczesnej medycyny, zabiegi odmładzające to przede wszystkim holistyczne i biologiczne podejście do problemu starzenia. Co to znaczy? Preparaty i metody wykorzystywane do przeprowadzania zabiegów odmładzających opierają swoje działanie na substancjach aktywnych, które po podaniu pacjentce lub pacjentowi wnikają w głąb skóry i pracują na poziomie komórek odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. Aktywizują do działania procesy regeneracji i odbudowy, sprawiając, że procesy starzenia są spowalniane w naturalny sposób. Dzięki temu, możemy poprawić komfort swojego codziennego życia w bezpieczny i atrakcyjny sposób. 

Z zabiegów odmładzających mogą korzystać pacjentki, które ukończyły 25 rok życia. Specjalne masaże, koktajle witaminowe i prawidłowe oczyszczanie mogą sprawić, że już na wczesny etapie będziemy wspomagać kondycję naszej skóry, dbając o to aby zawsze wyglądała świeżo i promiennie. Starsze pacjentki mogą z kolei skorzystać z szerokiej oferty zabiegów liftingujących, które dodatkowo dbają o unoszenie skóry, powiek oraz wygładzanie powstających zmarszczek. 

Zanim jednak zdecydujemy się na zabiegi odmładzające musimy pamiętać również o tym, że na stan naszej skóry wpływają również czynniki zewnętrzne takie jak styl życia, dieta i aktywność fizyczna. Idealnym dodatkiem do zabiegów odmładzających będzie więc zbilansowana dieta, odpoczynek i wykonywanie ulubionej aktywności sportowej. 

Najchętniej wybierane zabiegi odmładzające

W naszej Klinice Natura Med cały czas rozwijamy się i zmieniamy dla naszych pacjentek i pacjentów, tak aby mieć pewność, że wykonywane i proponowane zabiegi będą w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby i wymagania. Dzięki temu mamy pewność, że oferowane przez nas usługi są na najwyższym poziomie i pozwalają osiągać naszym pacjentkom  oraz pacjentom zadowalające efekty. Po które zabiegi w tym roku sięgaliśmy najczęściej? Jakie kierunki dominują wśród naszych pacjentek i pacjentów? 

Jednymi z najpopularniejszych zabiegów były te, które w dużym stopniu opierały się na aktywizowaniu komórek skóry, za pomocą podawania koktajli witaminowych i kolagenowych. Równie popularne stały się masaże liftingujące, dzięki którym pacjentki i pacjenci mogli cieszyć się pięknymi kształtami twarzy, bez konieczności sięgania po skalpel. Odkryciem roku 2022 stały się zabiegi odmładzające wykorzystujące technologie termoaktywne, na przykład termolifting. Poznajcie nazwy najczęściej wybieranych zabiegów odmładzających i wybierzcie swoich faworytów na 2023 rok! 

Mezoterapia igłowa - skuteczne rozwiązanie wielu problemów

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów odmładzających były te wykorzystujące technologię mezoterapii igłowej. Na czym polega taki zabieg, jak się go przeprowadza i kto może z niego korzystać? Zabiegi wykorzystujące technologię mezoterapii igłowej są niezwykle popularne, ponieważ pozwalają na radzenie sobie z wieloma medycznymi problemami, takimi jak na przykład wypadanie włosów, przebarwienia czy starzenie się skóry. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry - dzięki temu pobudzają one do pracy i regeneracji komórki. W przypadku zabiegów mezoterapii igłowej mającej przeciwdziałać starzeniu się skóry, w tkanki wprowadza się koktajle witaminowe oraz te zawierające kolagen. Dzięki temu stare komórki wpływające negatywnie na wygląd i stan skóry zostają zastąpione nowymi, bardziej aktywnymi, które przeciwdziałają procesom starzenia się skóry. Jednym z takich zabiegów odmładzających jest ten, w czasie którego pacjentom podaje się peptydy biomimetyczne. Zabiegi preparatami zawierającymi peptydy biomimetyczne zapewniają naturalny efekt odmłodzenia i rewitalizacji. Ich zastosowanie jest niezwykle proste, a efekty pojawiają się niemal natychmiast po wykonaniu procedury.

HIFU - niechirurgiczny lifting odmładzający 

Kolejnym chętnie wybieranym zabiegiem odmładzającym w naszej klinice Natura Med są zabiegi wykorzystujące technologię HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound, oznaczającego skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Dzięki wykorzystaniu mocy fali dźwiękowej, pacjentki i pacjenci mogą obserwować u siebie wzrost elastyczności i znaczącą poprawę jędrności skóry. Na czym polega cały zabieg? Fale ultradźwiękowe wnikają w głębokie warstwy skóry, omijając warstwę zewnętrzną. Pod wpływem ciepła, temperatura komórek wzrasta i prowadzi do ich wzmożonego ruchu - w ten sposób dochodzi do tarcia komórek oraz mikrouszkodzeń, dzięki którym następnie zachodzą procesy intensywnej regeneracji, co widocznie wzmacnia i uelastycznia skórę. Największą zaletą zabiegów odmładzających, które wykorzystują technologię HIFU jest to, że pozwalają one osiągnąć efekty liftingu bez konieczności wykonywania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Możemy więc cieszyć się piękną skórą bez wykorzystania skalpela. 

Wypełnianie i modelowanie 

Kolejnym niezwykle popularnym i bardzo chętnie wybieranym zabiegiem odmładzającym jest wypełniacz, który dzięki swoim wyjątkowym właściwości pozwala osiągać wymarzone efekty w łatwy i przyjemny sposób. Wypełniacz nie tylko wypełnia i modeluje kształt twarzy utracony wraz z napięciem skóry - dzięki niemu możemy również kontrolować i zmniejszać stan zapalny powstający w organizmie, oraz  wspierać usuwanie  z niego wolnych rodników, odpowiedzialnych za szybsze starzenie się skóry. Obok zabiegów wykonywanych przy pomocy wypełniacza, warto wspomnieć również o autologicznym wypełniaczu tkankowym, który pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny i pozwala na osiąganie naturalnych efektów. Materiał autologiczny pozyskiwany jest w czasie specjalnej procedury, w trakcie której krew pacjentki lub pacjenta zostaje przetworzona w celu uzyskania niezbędnych do zabiegu substancji aktywnych. Podane w głąb skóry metodą iniekcji, dbają o podział nowych komórek i znaczące polepszenie stanu skóry. 

Niezależnie od tego, na jaki zabieg się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, aby wybrać odpowiednie miejsce i wykwalifikowany personel. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza skóra znajdzie się w odpowiedzialnych rękach. Zapraszamy na konsultacje do naszej Kliniki Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down