Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Czy można usunąć makijaż permanentny?

Makijaż permanentny został stworzony z myślą o zapracowanych kobietach, którym zależy na nienagannym wyglądzie, bez względu na to ile czasu mogą poświęcić na codzienną higienę. Jedna wizyta w salonie piękności wystarczy, by na długo cieszyć się trwały makijażem. Dziś makijaż permanentny ułatwia życie wielu kobiet - nie trzeba codziennie wykonywać zwykłego makijażu, a wieczorem go zmywać, by następnego dnia kopiować te czynności. Jednak nasze pacjentki czasem pytają nas, czy istnieje możliwość wcześniejszego usunięcia makijażu permanentnego - z różnych względów. Na szczęście nie jest to dla nas żaden problem. 

Korekta makijażu permanentnego

Idealne obrysowanie konturu ust czy zrobienie perfekcyjnej kreski na oku bywa wyzwaniem - szczególnie gdy goni nas czas. Dlatego makijaż permanentny dla wielu kobiet jest wybawieniem. Zdarzyć się jednak może, że zamiast dodawać, makijaż permanentny ujmuje uroku - z wielu przyczyn: nieumiejętnego wykonania makijażu, niespełnienia oczekiwań klientki, a niekiedy zwykłego znudzenia tym samym “lookiem”. Ręczne dokonywanie korekty makijażu permanentnego może zaś zajmować więcej czasu niż sam makijaż, dlatego dużo korzystniejsze jest jego usunięcie przez naszych profesjonalistów z Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed, którzy mają doświadczenie w laserowym usuwaniu makijażu permanentnego. Do tego zadania używamy supernowoczesnego urządzenia Q-switch, którego światło pokonuje barierę naskórka, wnika w skórę i działa na pigment. Laser emituje wiązkę światła o zmiennej długości, która uzależniona jest od rodzaju wykorzystanych barwników, przy czym działa jedynie na miejsca, gdzie znajduje się barwnik, omijając pozostałe tkanki, co czyni zabieg nie tylko skutecznym, ale również bezpiecznym. 

Sprzęt do makijażu permanentnego

Laser Q-switch w gabinetach medycyny estetycznej wykorzystywany jest przede wszystkim do usuwania tatuaży. My wiemy jednak, że doskonale daje sobie radę również do usuwania makijażu permanentnego, ponieważ laser podgrzewa fragment skóry, w której zaaplikowany został barwnik, działanie ciepła powoduje, że dochodzi do rozbicia komórek z barwnikiem, a małe fragmenty pigmentu zostają usunięte z organizmu w procesach metabolicznych. W przypadku makijażu permanentnego wiemy mniej więcej jakich barwników użytko i na jakiej głębokości (co nie zawsze jest jasne w przypadku zwykłego tatuażu), dlatego bez problemu dostosowujemy parametry do potrzeb. Laseroterapię można powtarzać aż do osiągnięcia zadowalających efektów. Nasi specjaliści podkreślają, że skóra w miejscu zabiegu najpierw staje się biała, a następnie czerwona - czasem pojawia się także niewielki obrzęk. Wszystkie tego typu zjawiska są naturalne i znikają po kilku dniach od zabiegu. 

Usuwanie makijażu permanentnego laserem - przeciwwskazania

W zależności od jakości wykonania i indywidualnych predyspozycji każdej z pacjentek, usuwanie makijażu permanentnego może nieco rozłożyć się w czasie i przynieść zadowalające efekty dopiero po kilku zabiegach. Nawet najlepsi eksperci rzadko kiedy są w stanie przewidzieć ile zabiegów będzie koniecznych do trwałego i całkowitego usunięcia makijażu permanentnego. W naszej Akademii NaturaMed zawsze podkreślamy naszym pacjentkom, że zależy to od kilku czynników:

 • wielkości, gęstości, rodzaju użytego barwnika, 
 • koloru makijażu, 
 • głębokości położenia pigmentu, 
 • odcienia skóry,
 • indywidualnej reakcji organizmu. 

Ponadto istnieje grupa przeciwwskazań, które wykluczają niektórych pacjentów z zabiegu laseroterapii. Są to: 

 • infekcje i stany zapalne w miejscu zabiegowym,
 • choroby autoimmunologiczne lub nowotworowe,
 • zażywanie antybiotyków i niektórych leków,
 • skłonność do blizn przerostowych,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciąża lub karmienie piersią. 

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down