Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Modelowanie ciała na miarę XXI wieku

Jak wymodelować ciało i cieszyć się piękną sylwetką niezależnie od pory roku? W tym pomoże Ci klinika NaturaMed i odpowiednio dobrane zabiegi, które sprawią, że poczujesz się pięknie i ponętnie. Jeśli chcesz modelować sylwetkę, zacznij od ustalenia, jaki rodzaj modelowania chcesz wykonać, aby dostosować dietę i cele fitness do swoich potrzeb. Naucz się liczyć kalorie, rozpoznawaj zdrową żywność i przygotuj tygodniowy plan posiłków, który pomoże Ci pozostać na dobrej drodze.

A może zaczniesz od usuwania rozstępów?

Rozstępy pojawiają się, gdy Twoja skóra gwałtownie zmienia kształt z powodu wzrostu lub przyrostu masy ciała. Nie są oznaką, że coś jest nie tak ze zdrowiem. Rozstępy mogą wystąpić zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Ciąża i okres dojrzewania to dwa najczęstsze okresy w życiu, w których występują rozstępy.

Początkowo rozstępy pojawią się jako cienka czerwona lub fioletowa linia na skórze, która przybiera inną teksturę niż otaczająca ją warstwa skóry. Ostatecznie większość rozstępów blaknie i nabiera jaśniejszego lub prawie półprzezroczystego koloru i staje się błyszcząca.

Pozbycie się rozstępów w całkowicie naturalny sposób jest mało prawdopodobne. To rodzaj blizny, która rzadko zanika na tyle, by stać się niewidoczna. Istnieją jednak środki, które mogą pomóc zminimalizować pojawianie się rozstępów i pomóc im szybciej zniknąć. Rozstępy możesz szybko usunąć z pomocą NaturaMed. Przykładowe zabiegi, które Ci w tym pomogą to:

 • laser CO2 ze skanerem frakcjonującym – maksymalny efekt przebudowy skóry przy minimalnym jej uszkodzeniu,
 • peelingi chemiczne – zmniejszenie warstwy rogowej, stymulacja odnowy naskórka i kolagenu w powierzchownych warstwach skóry właściwej,
 • mezoterapia – wprowadzenie leków i innych środków aktywnych biologiczne do uszkodzonych tkanek poprzez wstrzykiwanie,
 • ultrasonoterapia – zabiegi z użyciem fal ultradźwiękowych w tym do wprowadzania środków leczniczych do skóry (fonoforeza).

Zabiegi złuszczające pomogą odzyskać zgrabną sylwetkę

Peeling do ciała usuwa martwy naskórek, poprawia ukrwienie i oczyszcza skórę poprzez złuszczanie. Znany również jako lakier do ciała, składa się z płynnej bazy ze złuszczającymi granulkami, które złuszczają martwy naskórek podczas masażu ciała. To działanie poprawia krążenie krwi i drenuje węzły chłonne, zwiększając dopływ krwi do powierzchni skóry. Cukier, sól i proszek z łupin orzecha włoskiego to popularne składniki złuszczające w naturalnych peelingach do ciała, ponieważ są wystarczająco ścierne, aby szorować skórę, ale na tyle delikatne, aby jej nie uszkodzić. Zabieg ten należy włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej, ponieważ jest to niezbędne dla zachowania miękkiej, gładkiej i zdrowej skóry.

INTRALIPOTERAPIA AQUALYX - szybko i sposobem

W NaturaMed dostępne są również zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej. Aqualyx jest jedynym na świecie, zarejestrowanym preparatem do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.

Aqualyx jest roztworem niezawierającym fosfatydylocholiny, w którym głównymi działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (dezoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Okolice ciała, które można poddać zabiegowi:

 • kończyny górne – w okolicy tricepsu,
 • fałdy na plecach (poniżej żeber),
 • brzuch,
 • biodra,
 • „bryczesy”,
 • okolica podpośladkowa,
 • wewnętrzna strona ud,
 • wewnętrzna strona kolan,
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy,
 • ginekomastia męska,
 • tłuszczaki,
 • bawoli kark.

W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx zapewnia:

 • mniejszą bolesność i większa szybkość działania,
 • krótsze odstępy między zabiegami,
 • mniejszą liczbę koniecznych zabiegów do uzyskania efektów.

Zapraszamy do skorzystania z zabiegów w NaturaMed Nowy Sącz.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down