Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Mezoterapia igłowa skóry głowy – skuteczny sposób na walkę z łysieniem

Dostrzeżenie wypadających włosów u wielu osób budzi negatywne odczucia. Zwykle nie powinien to być powód do zmartwień, jest to bowiem naturalny proces związany z cyklem życia włosa. Co jednak, gdy dostrzeżemy coraz silniejsze przerzedzanie się pasm? Wtedy należy zacząć działać jak najszybciej. Dowiedz się, więcej o mezoterapii igłowej głowy!

Najczęstsze przyczyny utraty włosów

Za naturalną utratą włosów stoi cykl ich wzrostu. Zwykle przechodzą one do fazy wypadania, tzw. telogenu, po ok. 3-4 latach. Dlatego też zupełnie normalna jest utrata od 50 do 100 włosów dziennie. Jeśli jednak liczba ta jest znacznie większa lub na głowie dostrzegalna zaczyna być łysina, należy jak najszybciej rozpocząć działanie. Niekiedy przyczyny są prozaiczne, np. stres, zła dieta, zbyt mała ilość snu czy brak aktywności fizycznej, a czasem naturalne wahania hormonalne czy nawet nieodpowiednia fryzura (np. zbyt ciasno spięty kucyk). Czasem jednak nadmierne wypadanie włosów może wiązać się ze stanami chorobowymi. Najczęściej przyczyną problemu jest tzw. łysienie androgenowe. Pojawia się ono w wyniku nadwrażliwości organizmu na męski hormon, testosteron. Choroba ta może dotknąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Do pozostałych przyczyn zaliczyć można choroby z autoagresji, choroby skóry czy anemia.

Na czym polega mezoterapia igłowa skóry głowy?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na podaniu wprost do skóry głowy odżywczego koktajlu, np. z peptydami, którego zadaniem jest wzmocnienie włosów, pogrubienie ich oraz stymulacja szybszego wzrostu. Mezoterapia pomaga więc nie tylko zahamować nadmierne wypadanie, lecz także poprawić ogólną jakość owłosienia skóry głowy. Jest to zabieg mniej inwazyjny niż przeszczep włosów, przy czym w poważniejszych przypadkach zaleca się połączenie tych dwóch metod. Co więcej, zabieg ten jest korzystny dla włosów i skóry głowy, która staje się odżywiona. Znika również ewentualny dyskomfort. Dużą popularnością cieszą się również zabiegi z wykorzystujące osocze bogatopłytkowe.

Czy to dobra metoda dla każdego pacjenta?

Mezoterapii igłowej skóry głowy z pewnością nie powinny poddawać się osoby, u których występują jakiekolwiek przeciwwskazania, w tym nadwrażliwość na iniekcje. Co więcej, nie każdy typ łysienia może zostać zahamowany dzięki tej metodzie. Wiele zależy jednak od indywidualnego przypadku, dlatego przed poddaniem się procedurze konieczna jest konsultacja ze specjalistą, a często także wykonanie odpowiednich zaleconych przez lekarza badań.

Jak wygląda zabieg mezoterapii na wypadanie włosów?

Zabieg mezoterapii to stosunkowo szybka i prosta procedura. Preparat podawany jest wprost do skóry za pomocą zastrzyków. Procedura ta jest bezbolesna i małoinwazyjna, dlatego wykonuje się ją bez znieczulenia. Pacjent może jedynie odczuwać pewien dyskomfort, np. pieczenie, znika ona jednak samoistnie po kilku godzinach od podania koktajlu.

Jakie są efekty mezoterapii skóry głowy?

Jako że zabieg ma na celu pobudzenie naturalnych procesów  naprawczych skóry głowy i włosów, na pierwsze efekty należy poczekać ok. 4 tygodni. Są one jednak wyraźnie widoczne, a przy tym niezwykle naturalne. Do najważniejszych rezultatów estetycznych należy:

  • pogrubienie włosa na długości
  • wzmocnienie pasm i dodanie im blasku
  • zmniejszenie wypadania włosów poprzez odżywienie cebulek
  • wzmożony porost włosów.

Pacjenci zauważają również znaczną poprawę stanu samej skóry głowy, która staje się doskonale nawilżona i odżywiona.

Czy istnieją inne metody leczenia łysienia?

Mezoterapia igłowa jest jednym ze skuteczniejszych zabiegów w przypadku łysienia. Czasem jednak lepiej sprawdzi się jako metoda wspomagająca, np. dla przeszczepu włosów szczególnie w zaawansowanych stadiach problemu. Do innych metod leczenia łysienia zaliczyć można również farmakoterapię, mikronakłuwanie czy nawet laseroterapię. O zastosowaniu konkretnych metod decyduje lekarz na podstawie wyników badań i konsultacji przedzabiegowej z pacjentem.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii

Niestety, nie każdy może skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy. Pacjenci, którzy będą musieli w inny sposób zawalczyć o nowe włosy (lub nieco zaczekać na procedurę), to: kobiety w ciąży i karmiące piersią, diabetycy, pacjenci cierpiący na choroby skóry i infekcje, wirusowe bądź bakteryjne, osoby przyjmujące antykoagulanty, a także chorujący na schorzenia autoimmunologiczne.

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down