Poszerzone naczynka, nazywane również teleangiektazjami, to niezwykle częsty problem. Zmagać się z nim mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak u pań objaw ten występuje zdecydowanie częściej. Na szczęście istnieją skuteczne, wciąż unowocześniane sposoby na radzenie sobie z nim. Poznaj najlepsze metody zamykania naczynek!
Usuwanie rozszerzonych naczynek za pomocą lasera to jedna z najskuteczniejszych, a jednocześnie najnowocześniejszych metod walki z teleangiektazjami. Ogromną zaletą z pewnością jest fakt, że najczęściej do pozbycia się problemu wystarczy zaledwie jeden zabieg. Sama procedura polega na skierowaniu skupionej wiązki lasera na rozszerzone naczynko. Pozwala to na jego krótkotrwałe obkurczenie przy jednoczesnym uszkodzeniu hemoglobiny, dzięki czemu zamykane jest jego światło. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, w jego przebiegu właściwie nie ma ryzyka uszkodzenia okolicznych tkanek. Procedura zwykle trwa od 15 do 45 minut, co zależne jest przede wszystkim od wielkości obszaru zabiegowego. Terapia jest właściwie bezbolesna, szczególnie że przed wykonaniem zabiegu na twarz pacjenta nakładany jest krem znieczulający. Niekiedy lekarz może zalecić ponowne przeprowadzenie procedury po ok. 4-6 tygodniach lub połączenie laseroterapii z inną metodą. W klinice Natura Med zwykle są to e-light i Exuviance. Rezultaty zabiegowego usuwania teleangiektazji zazwyczaj widoczne są po ok. 6-12 tygodniach.
Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia VPL e-light działają na zasadzie podobnej do laseroterapii. Tutaj również dochodzi do podgrzania krwi i zniszczenia hemoglobiny, ale wykorzystywane światło ma szerokie spektrum. Jego działanie wciąż jest jednak precyzyjne, a sama procedura bezpieczna – okoliczne tkanki podgrzewane są w minimalnym stopniu. Aby zminimalizować ewentualny dyskomfort, przed przystąpieniem do procedury na skórę nakładany jest specjalny krem znieczulający. Czas trwania zabiegu jest zbliżony do laseroterapii, wynosi od 15 do 45 minut. Pierwsze rezultaty najczęściej pojawiają się już wkrótce po zakończeniu procedury, jednak na te optymalne zwykle należy poczekać do ok. 2 tygodni w przypadku teleangiektazji na twarzy lub kilka tygodni, jeśli zabieg wykonywany jest w obszarze nóg.
Skleroterapię z pewnością można nazwać najbardziej klasyczną metodą usuwania teleangiektazji. Często określa się ją również jako złoty standard. Technika ta polega na podaniu bezpośrednio do światła żyły środka chemicznego, co odbywa się za pomocą iniekcji. Substancja ta w kontrolowany sposób uszkadza ścianki żyły, wywołanie stanu zapalnego, co prowadzi do obkurczenia, zwłóknienia i zarośnięcia naczynia. Zabieg ten jest małoinwazyjny, gdyż w jego przebiegu dochodzi jedynie do niewielkiego naruszenia ciągłości skóry. Czas wykonania procedury to zaledwie 20-30 minut, przy czym zwykle nie trzeba go powtarzać. Należy również pamiętać o okresie rekonwalescencji, który nie jest jednak szczególnie uciążliwy. Najczęściej należy jedynie nosić specjalny opatrunek uciskowy przez około 24 godziny (ostateczne decyzja należy do lekarza), a także unikać stania czy siedzenia na 30 minut po zabiegu (w tym czasie najlepszym wyborem będzie spacer). Proces zamykania żył po skleroterapii zazwyczaj zajmuje ok. 3-4 tygodni, natomiast proces wchłaniania zajmuje ok. 1-6 miesięcy.
Rezultaty zabiegów zamykających naczynka powinny pozostać z Tobą na długo. Jednak, aby było to możliwe, musisz pamiętać o odpowiednim postępowaniu pozabiegowym, polegającym na unikaniu nawrotu problemu. Do najczęstszych przyczyn pojawienia się rozszerzonych naczynek należą:
KONTAKT
Recepcja
+48 18 533 09 45
Kosmetolodzy
+48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379
mail: [email protected]
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie
ADRES
Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak
ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz
KONTAKT
Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]
poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00
wtorek, czwartek: 9.00-17.00
sobota: 9.00-14.00
WAŻNE LINKI