Wolumetryczne odmładzanie twarzy

Wolumetryczne odmładzanie twarzy obejmuje przywracanie utraconej objętości oraz zarysu twarzy i szyi. Z wiekiem zaczynamy tracić tłuszcz w obrębie twarzy, co powoduje widoczną zmianę jej proporcji. Skóra zaczyna obwisać, skronie i policzki zapadają się, a rysy wyostrzają. Znika idealny owal charakterystyczny dla młodej twarzy. Zabieg preparatem z kwasem hialuronowym umożliwia odzyskanie objętości w okolicach skroni, kości policzkowych, policzków i podbródka celem przywrócenia twarzy młodego wyglądu. Zabieg przeznaczony jest nie tylko dla osób, które z wiekiem lub w wyniku zbyt raptownego odchudzania utraciły dawną jędrność i objętość twarzy. Metodą tą można także skorygować nieprawidłowe proporcje, niedoskonałości i dysharmonię twarzy powstałe np. po wypadku lub w wyniku operacji. Zabieg trwa około 20 minut, nie eliminuje z życia towarzyskiego i zawodowego bezpośrednio po jego wykonaniu. W nielicznych przypadkach w obszarze poddanym zabiegowi mogą pojawić się szybko ustępujące krwiaki.

Wskazania do zabiegu:

  • opadające, zapadające się policzki,
  • wyrazista „dolina łez”,
  • opadający, wiotczejący kontur okolic oczu,
  • bruzdy nosowo-wargowe,
  • objawy lipoatrofii jarzmowej (zaniku tkanki).

Nowy Sącz – tutaj na Państwa czekamy. Zapraszamy na konsultację także Pacjentów z Krosna i Gorlic!

Najczęściej zadawne pytania

Czy zabieg jest bezpieczny?

Mimo że zabieg przeprowadzany jest na skórze twarzy to nie wyklucza nas z życia codziennego. Na obszarze podania wypełniacza może pojawić się zaczerwienienie, delikatny obrzęk czy niewielki ból. Na szczęście objawy te znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Bardzo ważne jest by przez parę godzin po wyjściu z gabinetu unikać nadmiernej ekspresji twarzy, czy dotykania i masowania miejsc iniekcji.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Zabieg wolumetrii twarzy nie zmieni rysów naszej twarzy, ale za to może wypełnić miejsca zaniku tkanki tłuszczowej. Odnowa twarzy następuje w wyniku iniekcji preparatu w wybrane przez lekarza miejsca na twarzy. Efekty zabiegu to przede wszystkim:

  • wyraźnie odmłodzenie wyglądu twarzy,
  • poprawa i odbudowa owalu twarzy,
  • lifting dolnej części twarzy,
  • wymodelowanie i odbudowa kości policzkowych,
  • spłycenie zmarszczek i bruzd.

Na jakie obszary działa wolumetria?

Cennik

Nazwa usługiCena
Modelowanie wolumetryczne od 1100 zł

Opinie pacjentek

Zabieg wolumetrii w klinice Natura Med w Nowym Sączu to świetny sposób na szybkie i bezpieczne odmłodzenie twarzy. Zmarszczki zniknęły, owal się poprawił, a cera nabrała blasku!

NataliaNowy Sącz