Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabiegi wypełniania skóry kwasem hialuronowym są obecnie jednymi z najbardziej popularnych w medycynie estetycznej. Nazwa „hialuronowy” pochodzi od słowa ,,hyalos” (szklisty). Jest to naturalnie występujący w ludzkim ciele polisacharyd. Występuje w macierzy pozakomórkowej tkanki łącznej w mazi stawowej, chrząstce szklistej, ciele szklistym oka, jądrze krążków międzykręgowych, sznurze pępowinowym oraz w skórze właściwej jako składnik żelu proteoglikanowego. Żel ten wychwytuje cząstki wody i tworzy zbiornik wodny dla skóry, dzięki czemu jest ona dobrze nawilżona i jędrna. Gdy brakuje w skórze kwasu hialuronowego, staje się ona sucha. Jeden gram kwasu hialuronowego może związać około 6 litrów wody. Ma on również ,,umiejętność” modulowania stanu zapalnego i usuwania wolnych rodników.

Zabiegi konturowania ciała za pomocą stabilizowanego kwasu hialuronowego (MacrolaneTM, Q-MED):

 • poprawa kształtu piersi i ich ujędrnienie,
 • powiększanie i konturowanie ud, pośladków i łydek,
 • wypełnianie ubytków ciała,
 • kształtowanie mięśni ramion, klatki piersiowej,
 • ujędrnianie pośladków, ud i łydek,
 • niwelowanie blizn pourazowych,
 • modelowanie, korekcja narządów płciowych.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są obecnie uważane za złoty standard dermatologii estetycznej – ze względu na bezpieczeństwo stosowania, bardzo dobre efekty kosmetyczne i trwałość produktu. Kwas hialuronowy ma większą zgodność biologiczną w stosunku do innych wypełniaczy, dlatego po zabiegach z jego użyciem rzadko występują reakcje alergiczne.

Zastosowanie wypełniaczy kwasu hialuronowego:

>> zwiększenie objętości

 • poprawienie konturu ust i ich uwypuklenie,
 • poprawa owalu twarzy,
 • podniesienie policzków lub ich modelowanie.

>> likwidacja i zmniejszenie zmarszczek

 • między brwiami, czoła, wokół oczu,
 • zmarszczek przy uszach,
 • fałdów nosowo-wargowych i zmarszczek,
 • zmarszczek marionetkowych.

>> korekcja twarzy

 • poprawa wyglądu płatków uszu,
 • korekcja nasady nosa,
 • korekcja brody,
 • uniesienie brwi,
 • poprawa nawilżenia i sprężystości skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Wypełniacze, których używamy w Natura Med:

 1. Art Filler – Filorga, francuski lider w dziedzinie medycyny estetycznej, wprowadził wyjątkową linię wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Innowacyjne preparaty ART FILLER® dedykowane są do wypełniania zmarszczek, modelowania i poprawy wolumetrii twarzy, korygowania kształtu i powiększania ust oraz nawilżania i rewitalizacji skóry. Gama ART FILLER® to 4 wypełniacze (Fine Lines, Universal, Volume i Lips), oparte na nowatorskiej technologii TRI-HYAL, które są odpowiedzią na wszystkie potrzeby związane z procesem starzenia się twarzy. Technologia ta polega na wykorzystaniu 3 rodzajów kwasu hialuronowego, które umożliwiają uzyskanie optymalnego efektu odmłodzenia. Po zabiegach twarz wygląda pięknie, młodo, naturalnie i świeżo. Wypełniacze ART FILLER® są tak dopracowane, że pozwalają uniknąć niepożądanego efektu sztuczności i maski. Wypełniacze ART FILLER® to produkty, których skuteczność, bezpieczeństwo i tolerancja zostały potwierdzone w 18 -miesięcznym badaniu klinicznym. Podstawowym składnikiem produktów jest kwas hialuronowy (HA) pochodzenia niezwierzęcego, dzięki czemu jest on znakomicie tolerowany przez organizm i bezpieczny w stosowaniu. W gamie wykorzystano 3 rodzaje kwasu hialuronowego w technologii TRI-HYAL. Dzięki temu preparaty ART FILLER® można stosować do różnych części twarzy, ciała i dłoni. Daje to możliwość likwidowania wszystkich objawów starzejącej się skóry oraz profilaktyki anti-aging. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to kliknij: tutaj.
 2. StyleAge – Laboratorium Vivacy to francuski producent gamy preparatów StylAge. Skupia uznanych specjalistów z sektora produkcji kwasu hialuronowego, a zwłaszcza wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie założycieli VIVACY w produkcji i dystrybucji produktów kwasu hialuronowego na całym świecie sprawia, iż obecnie jest ono wiodącym ośrodkiem w tworzeniu i produkowaniu innowacyjnych rozwiązań dla rynku medycyny estetycznej. Gama zawiera produkty do mezoterapii, korekcji drobnych, średnich i głębokich zmarszczek; korekcji objętościowych oraz korekcji ust. Wszystkie produkty posiadają certyfikat jakości ISO oraz CE. Na polskim rynku firma obecna jest od lutego 2009 roku.

Zapraszamy osoby z okolic Nowego Sącza oraz Gorlic i Krosna na profesjonalny zabieg odmładzający. Do zobaczenia!

Najczęściej zadawne pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Wystarczy godzinę przed zabiegiem posmarować kremem znieczulającym miejsca iniekcji.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym przynoszą fenomenalne efekty. Efekt utrzymuję się od 1 do 2 lat. 

Jak działa kwas hialuronowy?

Cennik

Nazwa usługiCena
Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowymod 600 zł

Opinie pacjentek

Chciałam wygładzić zmarszczki w naturalny i bezpieczny sposób. Byłam pewna, że niestety nie obejdzie się bez metod inwazyjnych, czyli operacji albo chemicznych preparatów, jednak koleżanka poleciła mi zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – naturalnego składnika występującego w skórze. Kilka wizyt w klinice Natura Med w Nowym Sączu i nie ma ani zmarszczek, ani skutków ubocznych!

IzaKraków