Mikroskleroterapia

Mikroskleroterapia jest metodą, w której lekarz z użyciem niezwykle małych igiełek wstrzykuje płyn, tzw. sklerozant bezpośrednio do przepełnionych żyłek. Płyn ten powoduje takie zmiany w wewnętrznej warstwie żyłki (śródbłonek), że ścianka ta zapada się całkowicie. Z czasem żyłka zostaje rozpuszczona i wchłonięta przez własny organizm i nie ma po niej śladu. Metodę stosujemy w połączeniu ze światłem spolaryzowanym uwidaczniającym żyły siateczkowate pod skórą, co umożliwia precyzyjną kontrolę miejsca i skuteczności aplikacji środka leczniczego.

Mikroskleroterapia jest znaną od wielu lat metodą leczenia pajączków naczyniowych, czyli teleangiektazji. Dzięki bardzo dobrym efektom jej stosowania ciągle jest chętnie wybierana przez pacjentów pomimo dostępności nowszych metod leczenia zmian żylnych kończyn dolnych.

Zabieg mikroskleroterapii mogą Państwo wykonać w naszej klinice w Nowym Sączu. Zapraszamy serdecznie także Pacjentów z miast: Krosno i Gorlice!

Najczęściej zadawne pytania

Jak przebiega zabieg?

Jest to zastrzyk z użyciem oświetlacza naczyniowego. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dlatego nie ma potrzeby wcześniejszego znieczulenia. Pacjenci układani są w pozycji leżącej, po czym dokonuje się kilku, minimalnych wstrzyknięć, co trwa około 30 minut.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu przez około 3 dni pacjenci noszą opatrunek uciskowy. W miejscu zamkniętych naczyń mogą pojawić się przebarwienia skóry, które powinny samoistnie zaniknąć w ciągu pół roku.

Zapraszamy!

Cennik

Nazwa usługiCena
Zabieg mikroskleroterapii od 1600 zł

Opinie pacjentek

Wiem, jak ciężko jest pozbyć się żylaków, dlatego postanowiłam zdusić problem w zarodku. Kiedy pojawiły się pierwsze pajączki skontaktowałam się z kliniką Natura Med z Nowego Sącza, ponieważ poleciła mi ją koleżanka. Minęło kilka miesięcy od zabiegu. Nic nie wskazuje na to, że pajączki miałyby się odnowić!

AnnaKrosno