Autologiczny wypełniacz tkankowy ATR i ATR+ Innmedis SystemTM

Czym jest aulogiczny wypełniacz tkankowy ATR i ATR+ Innmedis SystemTM?

Zabiegi ATR i ATR+ to nowoczesna metoda wolumetrii i odmładzania wykorzystująca wypełniacz autologiczny, czyli pozyskany z ciała pacjenta. Taka procedura jest nie tylko wyjątkowo skuteczna, lecz także bezpieczna, ryzyko odrzucenia wypełnienia jest bowiem zmniejszone właściwie do zera.

Za pomocą metod ATR i ATR+ można uzyskać niezwykle naturalne efekty. Są one zalecane między innymi przy utracie jędrności, widocznych zmarszczkach i bruzdach, niezdrowym kolorycie czy utracie objętości w określonych częściach twarzy. Dodatkowo dzięki wysoko skoncentrowanemu osoczu C-PRP Innmedis SystemTM posiadającemu ok. 300% koncentracji płytkowej, podczas zabiegu osiąga się także intensywne odżywienie i regenerację tkanek.

Wskazania do zabiegu ATR i ATR+ Innmedis SystemTM

Zabiegi z zastosowaniem wypełniacza autologicznego najczęściej stosuje się w przypadku:

 • utraty właściwej objętości niektórych partii twarzy;
 • zmarszczek mimicznych na czole, wokół oczu, nad ustami oraz wokół nich;
 • widocznych bruzd,
 • utraty odpowiedniego napięcia skóry;
 • ścieńczenia tkanki oraz jej niezdrowego kolorytu.

Efekty, jakie możesz uzyskać dzięki ATR i ATR+

Do podstawowych rezultatów zabiegów ATR i ATR+ Innmedis SystemTM:

 • wypełnienie zmarszczek o różnej głębokości;
 • widoczną poprawę napięcia i ujędrnienie skóry;
 • wypełnienie różnego rodzaju ubytków;
 • niezwykle naturalny, młodszy wygląd.

Dodatkowo w przebiegu zabiegu ATR+ możesz osiagnąć:

 • zagęszczenie i długotrwałą stymulację odmładzającą;
 • widoczną poprawę kolorytu twarzy;
 • intensywną rewitalizację tkanki.

Efekty mogą utrzymywać się od 3 do 6 miesięcy. Warto wiedzieć, że wraz z każdym zabiegiem rezultat powinien stawać się coraz trwalszy.

Najczęściej zadawne pytania

Jak wyglądają zabiegi ATR i ATR+?

Cały zabieg zaczyna się od pobrania krwi od pacjenta do specjalnej probówki PRP PYREX, a następnie odseparowaniu osocza z dużą zawartością białka. Wtedy lekarz może dokonać izolacji potrzebnego do zabiegu materiału, a następnie opracować go i dokonać jego właściwego zagęszczenia. Tak przygotowany autologiczny wypełniacz po ostudzeniu do temperatury ciała wprowadzany jest w miejsce zabiegowe za pomocą iniekcji. Właściwa część procedury trwa ok. 15-30 minut.

Czy zabieg ATR i ATR+ Innmedis SystemTM jest bolesny?

Dyskomfort mogący towarzyszyć zabiegom ATR i ATR+ jest minimalny. Co więcej, przed wykonaniem iniekcji lekarz nanosi na obszar zabiegowy preparat do znieczulenia miejscowego, co znacznie zmniejsza nieprzyjemne doznania.

Jak wygląda skóra po zabiegu ATR i ATR+ Innmedis SystemTM?

Wkrótce po wykonaniu procedury ATR i ATR+ Innmedis SystemTM skóra może być nieco zaczerwieniona i opuchnięta. Znikają one jednak w przeciągu kilku godzin, maksymalnie 1 dnia, dlatego zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Jedynie osoby ze skłonnością do siniaków mogą zauważyć lekkie zasinienie w miejscu iniekcji, dlatego w ich przypadku konieczne może być ok. 1-2 wolnych dni na regenerację.

Jakie są wskazania po zabiegu ATR i ATR+ Innmedis SystemTM?

Do codziennych aktywności najczęściej można wrócić już w dniu wykonywania zabiegu. Chroń jednak okolice poddane procedurze przed intensywnymi czynnikami atmosferycznymi, jak mróz czy silne nasłonecznienie. Tego dnia zrezygnuj również z wizyty na basenie, w saunie, a także z intensywnych treningów czy gorących kąpieli.

Cennik

Nazwa usługiCena
ATR i ATR+ Innmedis SystemTMcennik indywidualny