Botoks

Botoks jest w pełni bezpiecznym i skutecznym zabiegiem o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki są likwidowane problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, zapobiega ich kurczeniu , a tym samym marszczeniu się skóry. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty. Efekt działania botoksu pojawia się stopniowo, a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 4-6 miesiącach. Podczas działania toksyny botulinowej wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają.

Botoks stosowany jest w medycynie estetycznej od 1990 roku. Jest to najczęściej wykonywany na świecie zabieg medycyny estetycznej. Ponieważ toksyna wykazuje dużą immunogenność oraz może nasilać objawy niektórych schorzeń – wskazania, przeciwwskazania oraz iniekcje powinien ustalać i wykonywać wyłącznie lekarz.

Do zabiegów używa się różnych preparatów o nazwach zależnych od producenta oraz ilości jednostek w opakowaniu. Botox/Vistabel, Dysport/ Azzalure, Bocouture).

Między jednostkami Dysport i Botox istnieją różnice. 1 jednostka Botoxu odpowiada 2,5 do 3 jednostek Dysportu. Bocouture nie zawiera domieszki białek stabilizujących i może być przechowywana w temperaturze pokojowej.

Podstawowe zastosowanie:

  • profilaktyka i korekcja zmarszczek górnej części twarzy,
  • profilaktyka i korekcja zmarszczek środkowej i dolnej części twarzy,
  • korekcja zmarszczek poziomych szyi,
  • korekcja pionowych pasm szyi,
  • uniesienie koniuszka nosa,
  • korekcja „uśmiechu dziąsłowego”,
  • unoszenie kącików ust,
  • leczenie nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp,
  • korekcja blizn.

Nowy Sącz – tu możecie Państwo wykonać zabieg toksyną botulinową. Zapraszamy na konsultację także Pacjentów z miast: Krosno i Gorlice!

Najczęściej zadawne pytania

Jak działa botoks?

Toksyna botulinowa ogranicza przenikanie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są bezpośrednio połączone z liniami wyrazu twarzy. Preparat ten działa tylko na obszar mięśni, do których został zaaplikowany, przeciwdziałając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, dzięki czemu mięśnie są rozluźnione oraz znajdująca się nad nim skóra.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków. Ból podczas zabiegu jest naprawdę niewielki. Większość pacjentów porównuje go do ugryzienia przez mrówkę.

Na jakie obszary działa botoks?

Cennik

Nazwa usługiCena
usuwanie zmarszczek toksyną botulinową od 80 zł

Opinie pacjentek

Zabieg z wykorzystaniem botoksu w Klinice Natura Med w Nowym Sączu sprawił, że moja twarz nabrała blasku, jędrności i znów wygląda młodo! Polecam!

Agata Nowy Sącz