makijaz trwaly

Makijaż permanentny receptą na perfekcyjny wygląd

Twarz jest tą częścią ciała człowieka, na którą zwracamy największą uwagę. To właśnie jej przyglądamy się, gdy poznajemy  nową osobą i głównie po jej wyglądzie ją zapamiętujemy. Z twarzy wyczytujemy też wiele ważnych informacji, jak np. status społeczny czy cechy charakteru. Nie od dzisiaj wiadomo, że ładnym osobom przypisuje się lepsze cechy.

Mając na uwadze powyższe informacje, trudno nie zgodzić się z tym, że wygląd twarzy jest bardzo ważny, jak nie najważniejszy w wizerunku człowieka. Pewnie właśnie z tego powodu zdecydowana większość kobiet maluje się każdego dnia. Nawet wtedy, gdy planują wyjść to po bułki do pobliskiej piekarni.

Codzienne nakładanie makijażu jest nie tylko pracochłonne, zabierające sporo czasu, ale w dłuższej perspektywie także uciążliwe. Kobiety oddałyby wiele, aby móc wyglądać tak perfekcyjnie jak po nałożeniu makijażu, nie musząc przy tym tracić na niego czasu. Na szczęście teraz nie muszą nić oddawać. Wystarczy, że skorzystają z rozwoju kosmetologii, a konkretniej zdecydują się na wykonanie makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny brwi, oczu czy ust?

Kobiety decydujące się na wykonanie swojego pierwszego makijażu permanentnego bardzo często mają wątpliwość, na który z nich się zdecydować. Najpopularniejszy jest makijaż permanentny brwi, oczu i ust, ponieważ te trzy elementy najbardziej wpływają na ogólny wygląd twarzy. Wyjątkowo ważne są brwi, które odpowiednio wyprofilowane, cieniowane i w dobrze dobranym do typu urody kolorze mogą całkowicie odmienić wygląd twarzy. Nie tylko ją upiększyć, ale również np. nadać jej bardziej subtelnego charakteru.

Wiele kobiet decyduje się także na wykonanie makijażu oczu, który może dotyczyć górnej lub dolnej powieki. W tym pierwszym przypadku wykonuje się permanentną kreskę podobną do kreski eyelinerem. Taki makijaż nadaje oczom bardziej uwodzicielskiego wyrazu i optycznie zagęszcza i wydłuża górne rzęsy. Natomiast celem makijażu permanentnego oka dolnej powieki jest optyczne zagęszczenie dolnych rzęs, które nadaje spojrzeniu głębi.

Popularny jest także makijaż permanentny ust, który stanowi nie tylko doskonałą alternatywę dla codziennego stosowania pomadki i konturówki. Można go wykorzystać także w celu optycznego powiększenia ust, wyrównania asymetrii warg czy nadania im ładniejszego kształtu.

Na czym polega makijaż permanentny i czy wykonanie tego zabiegu jest bolesne?

Makijaż permanentny to trwały makijaż, który będzie utrzymywał się na skórze przez kilka lat, stopniowo blaknąc. Sposób jego wykonania jest podobny do tatuażu, z tą różnicą, że w makijażu permanentnym stosuje się inne tusze, urządzenia i inną technikę, polegającą przede wszystkim na płytszym wprowadzeniu tuszu w skórę.

Wykonanie makijażu permanentnego może wiązać się z delikatnym dyskomfortem, ale nie jest to typowy ból. Dodatkowo doświadczona linergistka jest w stanie wykonywać zabieg tak, aby ograniczyć dyskomfort klientki do niezbędnego minimum. Może też zastosować znieczulenie w postaci specjalnego kremu lub maści.

Czy każda osoba może mieć wykonany makijaż permanentny?

W przypadku każdego zabiegu kosmetycznego są pewne przeciwwskazania, który wystąpienie powoduje, że u danej osoby wykonanie jego nie będzie możliwe. Czasami są to tylko przeciwwskazania okresowe, czyli wyłączające daną osobę z możliwości wykonania zabiegu tylko na pewien czas. Podobnie jest w przypadku makijażu permanentnego. Tu także występują pewne przeciwwskazania.

Kiedy nie można wykonać makijażu permanentnego?

Wykonanie zabiegu nie będzie możliwe u osoby po operacji, zażywającej leki rozrzedzające krew, sterydowe lub na trądzik, cierpiące na łuszczycę występującą w miejscu wykonywania zabiegu, mającej chorobę nerek, nadciśnienie, problemy tarczycowe, nieuregulowaną cukrzycę, tendencję do powstawania bliznowców i problemy z krzepliwością krwi.

Więcej informacji na temat makijażu permanentnego w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu znajdziesz na naszej stronie i w cenniku.