Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Makijaż permanentny – poznaj zalety trwałego makijażu

Mikropigmentacja to zabieg kosmetyczny, który pozwoli zamaskować drobne niedoskonałości, a także podkreślić naturalne atuty urody. Dzięki zastosowaniu trwałych pigmentów, które są wprowadzane pod skórę, taki makijaż jest w stanie przetrwać przez wiele lat. Sprawdź jak wykonuje się makijaż permanentny brwi i ust oraz jak długo utrzymują się efekty takiego zabiegu!

Makijaż trwały – na czym polega i ile kosztuje?

Makijaż permanentny (mikropigmentacja) doskonale podkreśla naturalne atuty urody. Pozwala także skorygować drobne niedoskonałości, takie jak asymetryczny kontur ust czy nieregularny kształt brwi. Świetnie sprawdzi się także do wymodelowania kształtu oka czy optycznego zagęszczenia linii rzęs. Dzięki takiemu makijażowi twarz nabiera wyrazistości i świeżości. Warto zauważyć, że makijaż trwały coraz częściej służy maskowaniu defektów występujących na skórze twarzy, takich jak plamy pigmentacyjne, przebarwienia czy blizny.

Koszt wykonania makijażu permanentnego zależy od partii skóry poddanej zabiegowi. Microblading brwi w NaturaMed to koszt 800 zł. Podobną cenę ma zabieg pozwalający uzyskać efekt ombre. Namalowanie kreski na górnej lub dolnej powiece wraz z zagęszczeniem linii rzęs to koszt od 400 zł do 550 zł. Cena za makijaż permanentny ust wynosi 700 zł. Jeżeli zabieg ma obejmować również wypełnienie ust (efekt cieniowania), jego cena wzrasta do 1000 zł.

Na czym polega zabieg?

Wykonanie makijażu trwałego składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na wykonaniu na skórze rysunku za pomocą klasycznych kosmetyków, który pozwala ustalić docelowy efekt makijażu. Właściwy zabieg przeprowadza się przy użyciu specjalnego aparatu z jednorazowymi igłami, za pomocą którego pod skórę wprowadza się odpowiednio dobrane pigmenty. Stosowane do makijażu trwałego barwniki są z reguły o 2 lub 3 tony ciemniejsze od naturalnego koloru korygowanego elementu twarzy. Wykorzystywane do makijażu permanentnego w NaturaMed barwniki to substancje bezpieczne, które nie powodują alergii. Zabieg przeprowadzany jest z reguły w znieczuleniu miejscowym. Nie jest bolesny, chociaż niektóre osoby mogą czuć niewielki dyskomfort. Pierwszy zabieg trwa od 1 do 3 godzin.

Ponieważ barwnik wprowadzany jest pod skórę za pomocą niewielkich nakłuć, po zabiegu mogą pojawić się niewielkie strupki, zaś na skórze może wystąpić miejscowe zaczerwienienie.  Regeneracja naskórka po zabiegu trwa ok. 4 tygodni.  W tym czasie następuje także utrwalenie makijażu permanentnego. By uzyskać lepszy efekt oraz uzupełnić ewentualne ubytki, zabieg warto powtórzyć po 3 lub 4 tygodniach.

Makijaż permanentny – jak długo widoczne są efekty?

To, jak długo utrzyma się efekt makijażu, zależy od wielu czynników. Do najważniejszych z nich należą:

  • rodzaj cery i szybkość procesów związanych z regeneracją naskórka,
  • ekspozycja na promieniowanie słoneczne,
  • stosowanie zabiegów złuszczających naskórek, takich jak peeling, zabiegi z użyciem kwasów czy mikrodermabrazja,
  • głębokość wprowadzenia pigmentu pod skórę i rodzaj zastosowanego barwnika.

Duże znaczenie ma np. odpowiednia pielęgnacja skóry oraz systematyczne uzupełnianie barwnika.

Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla tych kobiet, które chcą w naturalny sposób podkreślić swoją urodę, ale nie zawsze mają czas, by się malować. Świetnie sprawdzi się także u osób uprawiających sporty wodne, a także tych, które mają bardzo jasne i nieregularne brwi czy rzęsy, lub chcą skorygować i podkreślić kontur ust.

Jak dbać o skórę po zabiegu

Po wykonaniu makijażu permanentnego skóra może być podrażniona. Z tego względu przez kilka tygodniu po zabiegu należy stosować delikatną pielęgnację, z zastosowaniem hipoalergicznych środków myjących. Warto również zrezygnować ze stosowania preparatów z dodatkiem mydła czy alkoholu. Skórę trzeba też nawilżać preparatami zawierającymi substancje łagodzące, a także alantoinę lub witaminę E. By efekty zabiegu utrzymały się jak najdłużej w miejscach, gdzie podany został pigment, nie należy przeprowadzać zabiegów silnie złuszczających naskórek.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down