Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Likwidacja zmian naczyniowych – leczenie rumienia laserem

Zmiany naczyniowe pojawiają się nie tylko na cerze naczynkowej. Pojedyncze pajączki na twarzy, trądzik różowaty czy rumień mogą wystąpić praktycznie u każdego. Są to zmiany skórne, których leczenie bywa uciążliwe i wymaga wysiłku zarówno ze strony pacjenta, jak i lekarza-dermatologa. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna dysponuje rozwiązaniami, które pomagają skutecznie pozbywać się niedoskonałości i cieszyć się efektem przez długi czas. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest usuwanie zmian naczyniowych laserem.

Co to jest rumień twarzy?

Pojawienie się rumienia towarzyszy nadmiernemu rozszerzaniu się naczyń krwionośnych. W wyniku tego procesu na skórze pojawiają się czerwone plamy, często połączone z wykwitami, takimi jak grudki, krostki, a nawet guzki. Tego typu zmianami skórnymi dotknięte są przeważnie te miejsca na ciele, które są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych – twarz, szyja, dekolt czy ramiona. Nierzadko prz okazji rumienia obserwujemy występowanie objawów towarzyszących:

 • pieczenia,
 • swędzenia,
 • uczucia gorąca,
 • ściągnięcia skóry.

Czy rumień skóry jest niebezpieczny dla zdrowia? Bezpośrednio nie. Wygląda jednak nieestetycznie i często zdradza nasze emocje, ponieważ czerwone wykwity pojawiają się m.in. w reakcji na stres. Czynnikami ryzyka są ponadto skłonności genetyczne, a także upodobanie do pikantnych potraw i nadużywanie alkoholu. Osoby posiadające skórę naczynkową powinny również unikać nadmiernego spożycia kawy, wyczerpującego wysiłku fizycznego oraz wystawiania skóry na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, takich jak upał czy mróz.

Laseroterapia przy zmianach naczyniowych

W gabinetach Natura Med laseroterapia jest wykonywana za pomocą innowacyjnego lasera diodowego, emitującego fale o długości 940 nm. Tego typu światło sprawdza się w takich zabiegach najlepiej, ponieważ jest doskonale wchłaniane przez hemoglobinę zawartą we krwi. Jednocześnie jego zastosowanie nie wiąże się z ryzykiem powstawania przebarwień, ponieważ z kolei zawarta w skórze melanina nie reaguje z wiązkami lasera o tej długości. Efektem jest skuteczne usuwanie niepożądanych zmian skórnych przy jednoczesnym pozostawieniu bez ingerencji sąsiadujących z nimi, zdrowych tkanek. Laser diodowy, nazywany również wysokoenergetycznym, pozwala na maksymalne skrócenie czasu zabiegu. Dzięki zastosowaniu wysokiej mocy wyjściowej, oddziaływanie na tkanki trwa kilkukrotnie krócej niż ma to miejsce w przypadku tzw. zimnych laserów. Zwiększa to komfort pacjenta i podnosi skuteczność terapii.

Każda interwencja medyczna jest poprzedzona wywiadem lekarskim, w trakcie którego omawiany jest przebieg zabiegu oraz jego przewidywane rezultaty. Na tym etapie należy także wykluczyć przeciwwskazania do użycia lasera, do których należą m.in.:

 • aktywne infekcje skóry,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • epilepsja,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • żółtaczka typu B i C,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • przyjmowanie leków fotouczulających.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może bez przeszkód powrócić do swoich codziennych zajęć. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu zaleceń lekarskich, które w przypadku laseroterapii obejmują przede wszystkim szeroko zakrojoną fotoprotekcję oraz właściwą pielęgnację skóry. Wychodząc na słońce (nawet w pochmurny dzień) pacjent powinien stosować krem z filtrem o wartości SPF 50. Niewskazane jest korzystanie z solarium i sauny, a także podejmowanie wyczerpującego wysiłku fizycznego. Zaleca się również czasową rezygnację z agresywnych metod pielęgnacji skóry (takich jak peelingi) i zastąpienie ich delikatnymi dermokosmetykami.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down