Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Leczenie bez skalpela - dermatochirurgia laserowa

Zabiegi laserowe prawdziwie zrewolucjonizowały medycynę oraz chirurgię estetyczną. Obecnie ta metoda pozwala uniknąć leczenia ze skalpelem. Są one praktycznie bezbolesne i nie pozostawiają blizn. Wraz z rozwojem technologii popularność dermatochirurgii laserowej stale i dynamicznie rośnie. Umożliwiają one leczenie oraz usuwanie widocznych zmian skórnych z jedynie minimalnym uszkodzeniem tkanek otaczających. W dermatochirurgii najczęściej wykorzystuje się nowoczesny laser CO2 lub laser diodowy.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Zabieg laserem można przeprowadzać między innymi w przypadki łagodnych nowotworów oraz guzów skóry. Doskonale sprawdzi się także w przypadku włókniaków. Dermatochirurgia laserowa pomoże także skutecznie usunąć brodawki zwykłe, oraz wirusowe, czyli tak zwane kurzajki. Często doskwierającym problemem są kępki żółte, czyli grudkowe zmiany ze zgromadzonych pod skórą złogów cholesterolu lub ciał tłuszczowych, pojawiające się w okolicach powiek. Nie zaburzają  widzenia, choć są nieestetyczne i mogą pozostawiać blizny. Wówczas laser jest najlepszym rozwiązaniem. Lekarze polecają dermatochirurgię laserową również w przypadku kłykcin kończystych w okolicy miejsc intymnych. Są to nienowotworowe zmiany, które powstają na skutek zarażenia wirusem brodawczaka ludzkiego. Po trafnej diagnozie i szybkim przeprowadzeniu zabiegu można uniknąć poważnych powikłań wielu chorób.

Dermatochirurgia laserowa - jakie są zalety?

Dermatochirurgia laserowa zajmuje się leczeniem różnych zmian na skórze za pomocą nowoczesnych laserów. Najczęściej jest wykorzystywana do usuwania znamion i narośli takich jak brodawki, pieprzyki, kurzajki i inne. Doskonale nadaje się także do zmian naczyniowych. Zabiegi są bardzo skuteczne, nie pozostawiają blizn i są bezkrwawe. W przypadku zmian wirusowych takich jak m.in. kurzajki w 95 procentach przypadków wystarczy jednorazowy zabieg, aby pozbyć się problemu. Z tego powodu zarówno laser frakcyjny CO2, jak i laser diodowy stają się coraz popularniejszym wyborem wśród Polek i Polaków. Jedną z niewątpliwych zalet dermatochirurgii laserowej jest szeroki wachlarz możliwości. Dodatkowo zabiegi przeprowadzane w profesjonalnym gabinecie są gwarancją bezpieczeństwa. Skutki uboczna rzadko występują i nie są większe niż w przypadku każdej innej procedury medycznej. Wielu lekarzy poleca tę metodę w przypadku małych zmian ze względu na wysoką precyzję.

Skuteczny zabieg bez bólu

Dermatochirurgia laserowa doskonale sprawdza się w przypadku niewielkich zmian skórnych i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Podczas działania lasera dochodzi do koagulacji i odparowywania wody. Wiązkę nakierowuje się na konkretną zmianę skórką, która jest bezpiecznie usuwana i nie pozostawia żadnych blizn. Doświadczony specjalista z pomocą lasera może szybciej i dokładniej usunąć m.in. brodawkę, nie pozostawiając żadnych śladów. Bezpośrednio wypływa to na czas trwania zabiegu oraz komfort pacjenta. Niezależnie od wybranej metody, laser pozwala na skuteczne i bezpieczne rozwiązanie wielu problemów skórnych. Dzięki działaniu na niewielkiej powierzchni nie dochodzi do poważnych uszkodzeń tkanek. To powoduje znacznie mniejsze krwawienie oraz szybszą regenerację naskórka niż w przypadku klasycznych zabiegów chirurgicznych.

Natychmiastowe odmłodzenie dzięki działaniu lasera

Choć każdy przypadek powinien być indywidualnie ustalany z lekarzem, wiele osób decyduje się na ten zabieg w celu pozbycia się nieestetycznych znamion potowych, łojotokowych lub naczyniowych. Wiązką laserową można także usunąć zmiany potrądzikowe. Poprawia to kondycję skóry i widocznie odmładza jej wygląd. Dermatochirurgia laserowa jest często stosowana nie tylko jako element skutecznego leczenia chorób skórnych, ale także w celach estetycznych. W nowoczesnych salonach można spotkać się z bogatą ofertą tak zwanego liftingu bez skalpela, który wykorzystuje technologię laserową. Zabiegi często przeprowadza się z równoległym peelingiem chemicznych, aby utrwalić i wzmocnić pozytywny efekt spłycenia blizn i redukcji przebarwień skórnych.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down