Usuwanie tatuażu i makijażu permanenetnego

W Klinice Natura Med proponujemy Państwu usuwanie tatuażu oraz makijażu permanentnego za pomocą nowoczesnego lasera Q-switch. Innowacyjność tej technologii oparta jest efekcie fotoakustycznym. Zabieg polega na emitowaniu wiązki światła o zmiennej długość, której czas jest liczony w nanosekundach. Długość fali jest zależna od rodzaju tatuażu oraz od wykorzystanych barwników. Urządzenie rozbija cząsteczki pigmentu, a je usuwa. Laser działa tylko na skórę z barwnikiem, nie uszkadza pozostałych tkanek. Obecnie jest to najnowocześniejsza i najbezpieczniejsza metoda usuwania tatuażu oraz makijażu permanentnego. A co najważniejsze po zabiegu nie zostają blizny.

Ile należy wykonać zabiegów?

Pełną kurację, czyli od 3 do 8 zabiegów przeprowadza się w odstępach 4-8 tygodniowych. Ich częstotliwość i ilość zależy od lokalizacji tatuażu lub makijażu, koloru i nasycenia. Duża powierzchnia jego występowania wymaga usuwania ich etapowo. W przypadku nieprofesjonalnych tatuaży lub usuwanych wcześniej innymi metodami czas terapii się wydłuża.

Efekty terapii

Aby zabieg się powiódł, należy poznać rodzaj użytych barwników oraz głębokość, na jaką zostały wprowadzone. Im głębiej, tym trudniej się ich pozbyć. Rezultat zaczyna uwidaczniać się stopniowo. Tatuaż rozjaśnia się pod wpływem lasera. Podczas czterotygodniowej przerwy między zabiegami cząsteczki rozbitego laserem barwnika są systematycznie wchłaniane przez komórki układu odpornościowego. Z czasem barwnik znika całkowicie.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione przez okres około 2 tygodni. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 2-3 tygodniach. Miejsce zabiegowe należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie można używać samoopalaczy i korzystać z solarium.

Już dziś umów się na zabieg laseroterapii! Nowy Sącz – tutaj na Ciebie czekamy.

Najczęściej zadawne pytania

Czy zabieg laserem Q-switch jest bezpieczny?

Laserowe usuwanie tatuażu Q-Switch cechuje się bardzo dużą precyzją. Wiązka trafia tylko w barwnik tatuażu nie powodując uszkodzenia skóry. Mimo to nie można w pełni wykluczyć ryzyka powikłań. Niemniej jednak zmiana struktury skóry lub przebarwienia występują w miejscu po tatuażu bardzo rzadko. Osoby o ciemniejszej karnacji są bardziej narażone na powikłania, głównie odbarwienia, gdyż w większości przypadków wiązka laserowa pochłaniana jest przez melaninę, zamiast przez barwnik tatuażu. Zdarza się, że pod wpływem działania lasera tatuaże o bardzo jasnym lub rdzawym odcieniu ulegają nieodwracalnemu ściemnieniu. Niektóre osoby są uczulone na substancje uwalniane przy rozpadzie cząstek barwnika, a wtedy na skórze powstają odczyny uczuleniowe.

Pomimo wymienionych powyżej powikłań, laserowe usuwanie tatuażu uważane jest za najskuteczniejszą metodę zabiegową. Większe prawdopodobieństwo powodzenia zabiegu istnieje w przypadku tatuaży profesjonalnych, w których barwnik rozmieszczony jest w skórze równomiernie i stosunkowo płytko.

Czy zabieg jest bolesny?

W celu zwiększenia komfortu pacjenta zabieg usunięcia tatuażu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W przypadku tatuaży o bardzo dużych rozmiarach zabieg może zostać przeprowadzony w kilku etapach, każdy na innej części tatuażu.

Zapraszamy!

Cennik

Nazwa usługiCena
usuwanie tatuażuod 150 zł

Opinie pacjentek

Mój tatuaż był wybrykiem młodości, którego się wstydziłem. Zrobiłem go pod wpływem impulsu. Na szczęście są teraz zaawansowane technologie, dzięki którym można pozbyć się nieprzemyślanych malunków. Zabiegi były raczej bolesne. W moim przypadku potrzebnych było aż 5 wizyt w klinice Natura Med, żeby całkowicie usunąć tatuaż. Pozdrawiam!

KonradKrosno