Laser diodowy naczyniowy

Światło lasera o długości fali 940 nm jest jednym z najlepiej pochłanialnych przez hemoglobinę zawartą we krwi. Jednocześnie niskie pochłanianie przez melaninę ogranicza możliwość powstawania przebarwień.

Zgodnie z zaprezentowanym poniżej wykresem laser diodowy 940 nm jest skuteczniejszy w zabiegach vascularnych niż lasery ND:Yag, lasery Aleksandrytowe, lasery Rubinowe. Największe pochłanianie hemoglobiny prezentuje laser KTP (532 nm). Jednak w tym przypadku mała moc (3-10 Watt) stosowana w tych laserach umożliwia skuteczne zamykanie tylko powierzchownych naczyń w obrębie twarzy.

Teleangiektazje czerwone i niebieskie płytko i głębiej położone o średnicy do 2 mm umiejscowione na twarzy i kończynach dolnych, naczyniaki płaskie, naczyniaki jamiste.

W przypadku lasera KTP wysokie pochłanianie przez melaninę powoduje zwiększone ryzyko nieporządanych przebarwień. Do głębszych i większych naczyń potrzebna jest odpowiednia kombinacja dużej mocy lasera (do 60 Watt) z krótkim czasem impulsu (do 0.01 s), czasem przerw pomiędzy impulsami (do 0.01 s). Takie parametry posiada laser diodowy D60.

Najczęściej laser wykorzystywany jest do trwałego zamykania naczyń, które nie poddają się działaniu lasera IPL oraz jako uzupełnienie lub alternatywa do zabiegów skleroterapii naczyń. Działanie naszego wysokoenergetycznego lasera diodowego (moc do 60 Watt), krótki czas impulsu (0,01 s), pozwala na głęboką penetrację lasera do światła naczynia, bez uszkodzenia termicznego skóry. Jednakże w trakcie zabiegów korzystamy z dodatkowego chłodzenia skóry za pomocą aparatu Cryo T Cooler, jako profilaktyki przeciwbólowej, przeciwobrzękowej, przeciwprzebarwieniowej.

Laser D60

Idealnie nadaje się do zamykania trwale rozszerzonych naczyń włosowatych splotu podbrodawkowego skóry, które uwidaczniają się przez naskórek w postaci czerwonych lub niebieskich niteczek oraz siatek naczyń. W skrajnych przypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie tak, że dają obraz jednorodnego zaczerwienienia.

Zabiegi laserem D60 możemy prowadzić na wszystkich typach teleangiektazji:

  • liniowych – nietworzących połączeń między sobą i umiejscowionych zwykle na przyśrodkowej powierzchni ud, powyżej stawu kolanowego,
  • drzewkowatych – umiejscowionych zazwyczaj na bocznej powierzchni ud,
  • pajączkowatych (promienistych) – rozchodzących się promieniście na boki od centralnego najszerszego naczynia,
  • guzkowatych – nierównomierne rozsianych, tworzących punktowe rozszerzenia naczyń.

Zapraszamy na laseroterapię do Nowego Sącza. Do zobaczenia!

Najczęściej zadawne pytania

Który laser jest najbardziej efektywny?

Efektywność pracy laserem D60 – 940 nm jest dużo wyższa niż laserami KTP (zielonymi), które ze względu na zbyt małą moc nie są w stanie trafić do głębiej położonych naczyń.

Jak to działa?

Cennik

Nazwa usługiCena
Zabieg z wykorzystaniem lasera diodowego naczyniowego cennik indywidualny

Opinie pacjentek

Polecam lasery diodowe na rozszerzone naczynka! W klinice Natura Med w Nowym Sączu pozbyłam się rumienia dzięki kilku zabiegom. Wszystko przebiegło szybko, komfortowo i profesjonalnie. Dziękuję!

KlaudiaŁańcut