Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Laserowe zamykanie naczyń - skuteczne rozwiązanie problemu

Poszerzone naczynka na twarzy są utrapieniem wielu kobiet. Rozległe teleangiektazje oszpecają też nogi, przez co wiele kobiet rezygnuje z zakładania spódnic, sukienek czy szortów. Nie jest to oczywiście najlepsze rozwiązanie, gdyż ze zmianami naczyniowymi można skutecznie walczyć. Szybkim, a zarazem małoinwazyjnym sposobem na pozbycie się naczyń jest laseroterapia.

W Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu posiadamy kilka urządzeń do laserowego zamykania naczyń. Wypróbuj innowacyjny sposób leczenia poszerzonych naczynek i zapomnij o uciążliwym problemie!

Czym są teleangiektazje?

Teleangiektazje to zaburzenie polegające na trwałym poszerzeniu naczyń krwionośnych. Miejsca, których najczęściej dotyczy problem to twarz i kończyny dolne. Teleangiektazje można podzielić m.in. ze względu na budowę i rozmieszczenie. Najczęściej występujące odmiany to teleangiektazje liniowe, drzewkowate, pajączkowate i guzkowate. Ich powstawaniu mogą sprzyjać uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, siedzący tryb życia, praca w pozycji stojącej. Teleangiektazje częściej pojawiają się też u kobiet w ciąży. Poszerzone naczynia mogą prowadzić do poważniejszych schorzeń naczyniowych. Wiele kobiet decyduje się na podjęcie leczenia ze względu na nieestetyczny wygląd sieci poszerzonych naczynek. Szybkie wyleczenie naczynek jest możliwe m.in. dzięki laseroterapii.

Dlaczego laser działa?

Zabiegi laserowe odznaczają się większą skutecznością, a zarazem mniejszą bolesnością niż tradycyjne metody zamykania naczyń. Światło emitowane przez laser jest pochłaniane przez barwnik krwi - hemoglobinę. Dzięki temu, rozszerzone naczynie ulega obkurczeniu i staje się mniej widoczne. Moc lasera oraz długość fali są dostosowane do wielkości i rodzaju zmian naczyniowych. Ryzyko powstania przebarwień na skórze po laserowym zamykaniu naczyń nie istnieje, gdyż absorpcja światła lasera przez melaninę jest bardzo niska. Za pomocą laseroterapii możesz wyleczyć naczynka na twarzy i na nogach oraz różnego rodzaju zmiany naczyniowe. Długość trwania zabiegu laserowego usuwania naczyń jest zależna od wielkości zmian. Trwałe efekty są odczuwalne w krótkim czasie po zabiegu. Ze względu na małą inwazyjność laseroterapii, po zabiegu będziesz w stanie wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Dlaczego warto leczyć zmiany naczyniowe?

Zmiany naczyniowe powodują dyskomfort oraz ból. Próba przyzwyczajenia się do tych dolegliwości nie jest korzystna nie tylko ze względu na wygląd, bo nieleczone zmiany naczyniowe mogą powodować powikłania, m.in. przekształcić się w żylaki. Poddanie się zabiegowi laserowego zamykania naczyń sprawi, że pozbędziesz się dyskomfortu i nie będziesz już chciała za wszelką cenę ukryć swoje nogi pod nogawkami spodni.

Zamykanie naczyń laserem diodowym

W naszej Akademii Natura Med w Nowym Sączu do laserowego zamykania naczyń używamy nowoczesnego lasera diodowego. Laser diodowy 940nm ma dużą moc - 60W i krótki czas impulsu. Urządzenie jest wyposażone w system chłodzenia, które zapewnia bezbolesność zabiegu. Laser jest skuteczny w leczeniu różnych rodzajów teleangiektazji. Światło emitowane przez laser diodowy, jest pochłaniane przez hemoglobinę, znajdującą się w krwi poszerzonych naczyń. Działanie wysokiej temperatury powoduje obkurczenie naczynka i jego zamknięcie. Laser diodowy w leczeniu zmian skórnych, wykazuje też przewagę nad innymi tego typu urządzeniami. Laser KTP ma zdecydowanie mniejszą moc, przez co nie jest w stanie poradzić sobie z bardziej skomplikowanymi zmianami naczyniowymi. Laser diodowy jest też skuteczniejszy niż stosowany w laseroterapii laser aleksandrytowy czy laser neodymowo-yagowy.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down