Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Laserowe usuwanie tatuaży Q-Switch

Różne formy tatuaży – te ozdobne, ale również te kosmetyczne, jak makijaż permanentny – są z założenia wykonywane po to, aby ozdobić nasze ciało. Niekiedy zdarza się jednak, że po jakimś czasie pigment się rozmywa, zaczyna wyglądać krzywo i po prostu nas szpeci. Bywa też tak, że zwyczajnie nie chcemy już mieć na ciele elementu, który przypomina nam o jakimś nieprzyjemnym wydarzeniu lub jest związany z osobą, o której wolelibyśmy zapomnieć. W takich sytuacjach dobrze sprawdzi się zabieg usuwania tatuażu laserem.

Co warto wiedzieć o usuwaniu tatuaży?

Decydując się na usunięcie tatuażu, bierzemy pod uwagę kilka czynników. Należą do nich:

  • jak najmniejsza bolesność zabiegu,
  • skuteczność wybranej metody,
  • możliwie niski koszt.

Zabiegi tego typu są owiane wieloma legendami i mitami. Nie jest na przykład prawdą, że wykorzystanie lasera do usunięcia pigmentu spod skóry wiąże się z dużym bólem i długim okresem rekonwalescencji. Liczba sesji koniecznych do uzyskania satysfakcjonującego efektu również zazwyczaj nie jest tak duża, jak można przeczytać w Internecie. Być może dawniej wszystkie te niedogodności rzeczywiście występowały, jednak medycyna estetyczna jest dziedziną, która stale się rozwija i dziś już nie musimy mierzyć się z takimi problemami.

Laserowe usuwanie tatuażu nie jest zabiegiem absolutnie bezbolesnym, jednak możemy zapewnić pacjentowi komfort poprzez zastosowanie odpowiednich środków znieczulających.  Liczba potrzebnych sesji (a co za tym idzie – cena całej laseroterapii) jest zależna od głębokości osadzenia tuszu pod skórą, jego barwy i wielkości wzoru. W większości przypadków terapia składa się jednak z 3-8 zabiegów.

Laser Q-Switch – skuteczne narzędzie do usuwania tatuaży

Laser Q-Switch dostępny w gabinetach Natura Med to innowacyjne urządzenie oparte na wykorzystaniu efektu fotoakustycznego. Dzięki zastosowaniu nanosekundowych wiązek światła o zmiennych długościach, laser dociera nawet do najgłębiej osadzonego w skórze pigmentu. Nie uszkadza przy tym naskórka, co pozwala na zastosowanie tej technologii nawet na najbardziej wrażliwych częściach ciała, takich jak twarz, szyja czy dekolt. Dzięki tej właściwości laser Q-Switch może być wykorzystywany m.in. do usuwania makijażu permanentnego.

Technologia wykorzystana w urządzeniu zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia powikłań w postaci blizn lub oparzeń. Światło lasera rozbija cząsteczki tuszu, zmuszając tkanki do ich wchłonięcia i zmetabolizowania przez organizm. Proces regeneracji skóry zostaje przyspieszony przez wywołanie mikrouszkodzeń. Wiąże się to ze wzmożoną produkcją nowych komórek, a także kolagenu, który ujędrnia i uelastycznia skórę. Efektem ubocznym może być wystąpienie delikatnego obrzęku i zaczerwienienia, a także uformowanie się niewielkich strupków. Niedogodności te są jednak tymczasowe i znikają samoistnie po upływie maksymalnie dwóch tygodni po zabiegu.

Dla kogo jest zabieg usuwania tatuażu laserem?

Zabieg laserowego usuwania tatuaży jest przeznaczony dla każdej osoby, która zapragnęła pozbyć się niechcianej ozdoby lub makijażu permanentnego.  Ponieważ metoda pracy polega na przerwaniu ciągłości tkanek, należy wziąć pod uwagę niektóre ograniczenia natury zdrowotnej, etycznej lub prawnej. Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania tatuażu to m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • przyjmowanie leków fotouczulających;
  • łuszczyca;
  • padaczka;
  • infekcja skórna w miejscu tatuażu;
  • opalenizna lub oparzenie słoneczne;
  • spożywanie alkoholu do 24 godzin przed zabiegiem.

W Akademii Zdrowia i Urody Natura Med dbamy o najwyższą jakość naszych usług. Wsparcie medyczne jest udzielane pacjentom nie tylko w trakcie zabiegu, ale również po jego zakończeniu. Nasz wykwalifikowany personel medyczny odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości. Zapraszamy do korzystania z naszych usług!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down