Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Laser excimerowy - przełom w leczeniu łuszczycy

Zmagasz się ze wstydliwym problemem łuszczycy i szukasz skutecznych metod walki z tą przypadłością? Zastanawiasz się, czy kuracja laserowa może pomóc trwale pozbyć się problemu łuszczącej się skóry? A może chcesz się dowiedzieć, czym jest łuszczyca i co powoduje tę przypadłość? Sprawdź, co to jest łuszczyca i jakie są nowoczesne, bezpieczne i skuteczne sposoby pozbycia się tego problemu.

Jak wygląda leczenie łuszczycy?

Łuszczycę najlepiej leczyć punktowo, na przykład za pomocą fototerapii z wykorzystaniem promieniowania UVA i UVB. I chociaż są różne zabiegi dostępne na rynku, jedną z najskuteczniejszych metod jest ta z wykorzystaniem lasera excimerowego. Laser excimerowy działa punktowo i bardzo precyzyjnie, kierując promieniowanie tylko w miejsca zmienione chorobowo, pobudzając komórki do regeneracji. W trakcie zabiegu wykorzystuje się  specjalne źródło wąskowidmowe światła laserowego w spektrum UVB w przedziale między 304 a 314 nm. Sesje powtarza się z jedno lub dwudniowymi przerwami, stopniowo zwiększając dawkę promieniowania. Dokładny plan leczenia zostaje opracowany indywidualnie pod  potrzeby i sytuację pacjenta. Każdy przypadek jest inny, różni się stopniem zaawansowania zmian naskórnym, a także procentem powierzchni ciała pacjenta, które jest dotknięte chorobą. Są różne typy łuszczycy i to lekarz decyduje która metoda leczenia będzie dla niego najbardziej odpowiednia.

Na jakie efekty można liczyć po terapii laserem excimerowym?

Do największych zalet stosowania lasera excimerowego należy jego precyzyjność w trakcie przeprowadzania sesji. Dawka promieniowania zostaje ustalona indywidualnie, pod potrzeby każdego pacjenta. Jest bezpieczna, skuteczna i zawiera minimalną dawkę promieniowania, które dociera tylko i wyłącznie do miejsc zmienionych chorobowo. W ten sposób niweluje się ryzyko skutków ubocznych po napromieniowaniu zdrowych tkanek, zmniejsza się też długość rekonwalescencji i ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Sam zabieg jest nieinwazyjny, większość pacjentów w trakcie procedury nie odczuwa nawet dyskomfortu, a co dopiero bólu. Laser excimerowy, przez niektórych zwany jako laser ekscymerowy, zapewnia pacjentowi duży komfort w trakcie każdej sesji, a na efekty nie trzeba długo czekać. Z kolei długotrwałe efekty można zobaczyć już po kilkunastu wizytach.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania lasera excimerowego?

Fototerapia laserem excimerowym jest zaprojektowana dla każdej dorosłej osoby, a także dla każdego dziecka, które ukończyło 2 rok życia i zmaga się z którąś odmianą łuszczycy.  Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, czerniak lub inny nowotwór skóry, złośliwy rak płaskonabłonkowy. Przeszkodą do wykonania zabiegu z użyciem laseru excimerowego jest także przyjmowanie leków i ziół fotouczulających, fotosensybilizacja, a także występująca fotowrażliwość. Zabieg nie może być stosowany przy błonie śluzowej.

Czym właściwie jest łuszczyca?

Jedną z najmniej przyjemnych dolegliwości skórnych jest właśnie łuszczyca, dotykająca średnio 2% populacji Polski. To choroba przewlekła i zapalna, wywołująca nieprawidłowe lub nadmierne rogowacenie naskórka. Charakteryzuje się specyficznymi zmianami na skórze, a jej występowanie jest częściowo uwarunkowane genetycznie, a częściowo przez wpływ niektórych czynników. Te zewnątrzpochodne to między innymi zła dieta, niektóre choroby infekcyjne i inne czynniki środowiskowe. Na powstawanie łuszczycy może mieć także wpływ ekspozycja na słońce, infekcje przebyte w przeszłości, a także urazy, stres lub przebyta farmakoterapia. Nieleczona łuszczyca może być bolesna i groźna, bo poza skórą, może dotykać paznokci, ale także stawów. Im szybciej wdroży się leczenie, tym mniej agresywne podejście można stosować.

Łuszczyca nie jest chorobą zaraźliwą, nie można się zarazić przez kontakt z osobą chorą. Nie wywołują jej wirusy ani bakterie.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down