Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Laser excimerowy – prawdziwa rewolucja w leczeniu łuszczycy

Od dawna zmagasz się z łuszczycą i masz już dość ciągle nowych, a przy tym równie bezskutecznych kuracji? Na szczęście mamy dla Ciebie skuteczny sposób na wygraną walkę z tą podstępną chorobą. Poznaj wyjątkowe właściwości lasera excimerowego i spraw, by Twoja skóra nareszcie odżyła!

Czym jest laser excimerowy?

Laser excimerowy dostępny w naszej klinice Natura Med w Nowym Sączu emituje promieniowanie o długości fali 308nm, mieszczące się w zakresie promieniowania ultrafioletowego typu B, znanego szerzej jako UVB. Umożliwia ono odpowiednie naświetlenie zmienionych chorobowo miejsc. Co więcej, wytwarzana przez urządzenie wiązka może być wyjątkowo precyzyjna, dzięki czemu dociera jedynie do wybranych przez specjalistę tkanek. Dzięki tej właściwości zabieg jest wyjątkowo bezpieczny.

Jakie choroby można zwalczyć za pomocą lasera excimerowego?

Łuszczyca to tylko jedno ze schorzeń, które można zwalczyć za pomocą lasera excimerowego. Ich lista jest jednak zdecydowanie dłuższa. Znajdują się na niej między innymi takie schorzenia, jak: bielactwo, AZS (atopowe zapalenie skóry), łysienie plackowate, liszaj płaski, świerzbiączka guzkowa, egzema, twardzina ograniczona, ziarniniak obrączkowaty lub grzybiasty czy zapalenie mieszków włosowych. Laser jest więc skuteczny nawet w przypadku schorzeń przewlekłych i autoimmunologicznych.

Efekty leczenia laserem excimerowym

Przy odpowiednio przeprowadzonej kuracji łuszczycy z wykorzystaniem lasera excimerowego możliwa jest nawet zupełna remisja choroby. Wiele zależy jednak od zaawansowania i rozległości zmian u pacjenta. Cała terapia musi być indywidualnie zaplanowana przez specjalistę. Istotne jest również postępowanie samego pacjenta. Musi on nie tylko trzymać się wskazówek przekazanych mu przez lhttps://www.naturamed.pl/zabiegi/laser-excimerowy-leczenie-luszczycy-bielactwa-oraz-usuwanie-blizn/#toggle-id-2ekarza, lecz także możliwie wyeliminować czynniki zaostrzające przebieg choroby. W przypadku łuszczycy będą to przede wszystkim: nadmierna masa ciała, częste spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, silny i przewlekły stres, stosowanie niektórych leków (w tym nawet tych dostępnych bez recepty, z grupy NLPZ), infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze, nieleczona próchnica, a także uszkodzenia skóry (w tym na skutek promieniowania słonecznego) i silny ucisk. Istotne jest również regulowanie chorób metabolicznych, np. cukrzycy.

Zalety zabiegu laserem excimerowym

Jest wiele powodów, aby skorzystać z tego niezwykłego urządzenia. Zabieg z zastosowaniem lasera excimerowego jest bowiem:

  • właściwie bezinwazyjny – oddziaływanie na tkankę jest bardzo precyzyjne, a dzięki temu ograniczone do niezbędnego minimum;
  • bezbolesny – pacjenci często nie odczuwają nawet dyskomfortu (choć oczywiście wiele zależy od indywidualnych predyspozycji);
  • niezwykle skuteczny – co zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi;
  • uniwersalny – pozwala wyleczyć wiele chorób skórnych, a nawet doprowadzić do remisji dotykające ją choroby autoimmunologiczne;
  • bezpieczny – odpowiednia dawka promieniowania ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta;
  • komfortowy – poza bezbolesnością samego zabiegu warto zwrócić też uwagę na brak opuchlizny czy zaczerwienień po jego wykonaniu.

Efekty zabiegu laserem excimerowym

Zniweolowanie zmian skórnych czy wywołanie remisji chorób z autoagresji możliwe jest już po zaledwie kilku sesjach. Czasem jednak należy uzbroić się w cierpliwość i odbyć kilkanaście sesji, aby zobaczyć upragniony rezultat. Z pewnością jednak warto – schorzenia skórne to bardzo często nie tylko problem estetyczny. Nierzadko wiążą się one również nieprzyjemnymi odczuciami, jak silny świąd, pieczenie, uczucie ściągnięcia czy nawet ból. Dzięki laserowi excimerowemu możesz to powstrzymać. Sesje odbywają się zwykle ok. 2-3 razy w tygodniu. Po przeprowadzeniu procedury możesz właściwie natychmiast wrócić do codziennych zajęć, gdyż laser nie wywołuje widocznych skutków ubocznych.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem excimerowym

Chociaż zabieg laserem excimerowym jest wyjątkowy bezpieczny, również w jego wypadku istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich:

  • ciąża i laktacja;
  • nowotwory, szczególnie w obrębie skóry;
  • stosowanie leków lub ziół światłouczulających;
  • uczulenie na promienie UV.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down