Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Kwas hialuronowy a botoks - czym różnią się obie substancje?

W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta lub ma zamiar skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie substancje wykorzystywane są w trakcie zabiegów i czym się różnią? Powszechnie popełnianym błędem jest mylenie kwasu hialuronowego z botoksem. W taki razie co lepsze, botoks czy kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy a botoks - czym różnią się obie substancje?

Botoks i kwas hialuronowy to dwie substancje mające swoje zastosowanie w medycynie estetycznej. Warto jednak przybliżyć ich definicję, by poznać podstawowe różnice.

Botoks - inaczej nazywany toksyną botulinową. Wytwarzana jest przez bakterie beztlenowe. Jest środkiem rozluźniającym mięśnie, stosowanym w celu złagodzenia zmarszczek mimicznych. Jego działanie wygładzające pomaga przywrócić blask skórze. Zwykle stosowany na górną część twarzy w celu wyeliminowania kurzych łapek, bruzd i zmarszczek mimicznych.

Kwas hialuronowy - to substancja naturalnie wytwarzana przez organizm, w tym w skórze właściwej. Znany jest ze swoich właściwości nawilżających, które zapewniają piękno i elastyczność skóry oraz chronią ją przed zewnętrznymi uszkodzeniami. Z wiekiem jego ilość i jakość spada, pozostawiając skórę bardziej cienką, pomarszczoną.

Kiedy warto zastosować botoks, a kiedy kwas hialuronowy?

Jak już wiemy, właściwości kwasu hialuronowego różnią się od właściwości botoksu, ale także ich zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej jest inne. Botoks stosowany jest głównie do redukcji zmarszczek mimicznych. Po jego zastosowaniu linie i bruzdy znikają, a skóra staje się rozświetlona i gładka. Co więcej, po zastosowaniu toksyny botulinowej praca mięśni twarzy nie powoduje tylu zmarszczek, a te już powstałe nie utrwalają się tak bardzo. Dlatego stosowanie botoksu zapewnią swego rodzaju profilaktykę przeciwzmarszczkową.

Botoks pomaga niwelować zmarszczki pojawiające się w górnych partiach twarzy. Sprawdzi się też w walce z " kurzymi łapkami", “lwią zmarszczką” oraz liniami przecinającymi czoło. Pomaga uzyskać naturalny efekt odmłodzenia skóry, ale nie zniweluje bardziej nasilonych objawów starzenia się skóry. Botoks nie powinien być też stosowany do modelowania ust.

W tym przypadku lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Sprawdza się najlepiej w korygowaniu defektów skóry dojrzałej, które powstały wraz z wiekiem oraz tych powstałych na skutek działania promieni UV. Mówimy głównie o zmarszczkach palacza, liniach marionetki, zmarszczkach statycznych, fałdach nosowo-wargowych lub opadających policzkach. Poza tym kwas hialuronowy jest najlepszym wyborem przy powiększaniu i modelowaniu ust. Świetnie sprawdzi się przy poprawianiu wyglądu dłoni, szyi i dekoltu. Kwas hialuronowy jest substancją o kompleksowym działaniu, gdyż wypełniając tkanki miękkie zapewnia biorewitalizację i bioregenerację skóry.

Botoks czy kwas hialuronowy - który jest lepszy?

Zarówno botoks, jak i kwas hialuronowy stosowane w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej są w pełni bezpieczne. Ważne jednak, żeby zabieg był przeprowadzony przed wykwalifikowanych lekarzy. Nie da się jednoznacznie określić, która z tych substancji jest lepsza. Wszystko zależy od tego,  jaki zabieg chcielibyśmy wykonać. W tym pomóc może jedynie specjalista, który określi rodzaj problemu i zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie.

Więcej na temat zabiegów z użyciem botoksu i kwasu hialuronowego znajdziecie na stronie naszej  kliniki NaturaMed.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down