Komórki macierzyste CGF – NOWOŚĆ

odmladzanie i regeneracja skory

Czym jest i na czym polega zabieg CGF?

Wyjątkowe właściwości Skoncentrowanych Czynników Wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors) są wykorzystywane w medycynie regeneracyjnej i estetycznej. Mezoterapia przy użyciu CGF oraz komórek macierzystych pozyskanych z krwi pacjenta to skuteczny, a zarazem bezpieczny sposób na redukcję zmarszczek, poprawę jędrności skóry, a nawet terapię łysienia.

Zabieg CGF jest komfortowy. Polega na wprowadzeniu preparatu pod skórę za pomocą specjalnie do tego przystosowanych akcesoriów. Zabieg nie powoduje bólu, jednak, w razie potrzeby, można użyć lekkiego środka znieczulającego.

Jakie są efekty zabiegu przy użyciu komórek macierzystych CGF?

Zabieg mezoterapii z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych stymuluje naturalne procesy odbudowy skóry poprzez intensyfikację syntezy kolagenu, pobudzenie wzrostu fibroblastów i uruchomienie mikrokrążenia. Dzięki temu efekty leczenia są trwałe i widoczne już po pierwszym zabiegu.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów zwykle wykonuje się serię 3 zabiegów. Aby podtrzymać efekty, można powtarzać mezoterapię CGF 2 razy na rok.

Rodzaje preparatów CGF

Odpowiednie preparaty CGF dobiera się w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta. Gama produktów CGF obejmuje:

CGF HARMONY – komórki zawieszone w żelu, który jest sporządzony z białek pozyskanych z krwi Pacjenta. Preparat stosowany jest do intensywnej regeneracji skóry, spłycania zmarszczek i ujędrniania obszaru zabiegowego.

CGF LIQUID – preparat używany w profilaktyce starzenia się skóry oraz do kuracji takich problemów, jak wypadanie włosów czy zmarszczki mimiczne.

CGF ONE – produkt stosowany do odmładzania delikatnej skóry dłoni, okolic oczu, ust i skóry głowy. Efektem kuracji jest odmłodzenie, odżywienie i poprawa jędrności skóry, a także wyraźna redukcja zmarszczek.

CGF HARMONY GENTLEMAN & CGF ONE GENTLEMAN – preparaty dedykowane dla mężczyzn – stymulują regenerację skóry i zapewniają jej młody, naturalny wygląd.

Najczęściej zadawne pytania

Jak wygląda skóra po zabiegu CGF?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą pojawić się niewielkie siniaki, delikatny obrzęk i ból w miejscu iniekcji. Objawy te  samoistnie ustępują w ciągu 2-4 dni.

Cennik

Nazwa usługiCena
Komórki macierzyste CGFCennik indywidualny

Opinie pacjentek

Za sprawą mezoterapii CGF pozbyłam się zmarszczek w okolicy ust. Serdecznie polecam klinikę Natura Med w Nowym Sączu – kuracja przebiegła komfortowo, a jej efekty są olśniewające!

MagdaNowy Sącz