Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Koktajle do mezoterapii skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy to obecnie jeden z najczęściej i najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, który swoją popularność zawdzięcza niezwykle zadowalającym efektom. Mezoterapia igłowa polega na zaaplikowaniu leczniczych substancji za pomocą metody iniekcji, w miejsca, które wymagają interwencji. W przypadku mezoterapii skóry głowy najczęściej sięga się po nią wtedy gdy dochodzi do nadmiernego wypadania włosów czy w celu zahamowania łysienia androgenowego. Z jakich substancji najczęściej korzysta się w czasie mezoterapii skóry głowy? Które koktajle do mezoterapii skóry głowy będą najlepsze dla Ciebie? 

Spis treści 

  1. Na czym polega mezoterapia skóry głowy 
  2. Czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna? 
  3. Koktajle do mezoterapii skóry głowy - poznaj swoje możliwości
  4. Jak przeprowadza się zabieg mezoterapii skóry głowy? 

Na czym polega mezoterapia skóry głowy? 

Mezoterapia igłowa to niezwykle popularny zabieg medycyny estetycznej, przeprowadzany już od ponad 60 lat. Dzięki temu specjaliści medycyny estetycznej doskonale wiedzą jak bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić całą procedurę tak, aby za jej pomocą można było osiągnąć jak najlepsze efekty. Zabieg mezoterapii igłowej polega na wykonaniu serii nakłuć i wprowadzeniu substancji aktywnych pod skórę w wybranych miejscach. To, z jakiego koktajlu do mezoterapii skóry głowy korzystamy zależy od wielu czynników, takich jak stan skóry Pacjentki lub Pacjenta,  czy też problem w jakim ma nam pomóc zabieg mezoterapii. Koktajle do mezoterapii skóry głowy różnią się od siebie gęstością oraz aktywnością zawartych w nich substancji. Do indywidualnego dopasowania pozostaje również głębokość wykonywanego zabiegu. 

Czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna? 

Swoją popularność mezoterapia skóry głowy zawdzięcza wysokiej skuteczności i trwałym efektom, które są obserwowane na długo po wykonanym zabiegu. Mezoterapia skóry głowy jest przeprowadzana przy wykorzystaniu specjalnych koktajli, bogatych w aktywne substancje odżywcze, które pozwalają na długotrwałe działanie. Dzięki temu już po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowe możemy zauważać pożądane efekty, takie jak na przykład zahamowanie wypadania włosów czy pojawianie się nowych komórek włosów. Zauważymy również, że skóra głowy jest bardziej odżywiona i nawilżona. 

Koktajle do mezoterapii skóry głowy - poznaj swoje możliwości

W zależności od składu, koktajle do mezoterapii skóry głowy mogą pomóc nam przeciwdziałać oznakom starzenia się komórek skóry, lub działać odżywczo. Wybór odpowiednich koktajli uzależniony jest od problemu, z którym zgłaszamy się do specjalisty. Koktajle do mezoterapii skóry głowy pozwalają nam na głębokie nawilżenie, poprawę napięcia i sprężystości tkanki, wygładzenie zmarszczek i bruzd, a także zmniejszenie widoczności blizn, rozjaśnienie przebarwień i nadanie cerze zdrowego kolorytu. 

W przypadku wykorzystywania mezoterapii igłowej do poradzenia sobie z pogarszającą się kondycją skóry głowy, wypadaniem włosów czy też charakterystycznym dla mężczyzn łysieniem androgenowym, koktajle pozwalają wzmocnić strukturę komórki włosa, tak aby odżywiony pozostawał na miejscu. 

W skład koktajli do mezoterapii skóry głowy wchodzą między innymi cenne witaminy, minerały, peptydy, aminokwasy, koenzymy i kwas hialuronowy nieusieciowany. Koktajle do mezoterapii skóry głowy mogą zawierać w sobie na przykład peptydy biomimetyczne. W naszej Klinice NaturaMed w Nowym Sączu wykorzystujemy aż 4 preparaty bogate w substancje odżywcze. Pierwszy z nich, Aquashine, likwiduje drobne zmarszczki oraz pomaga w rewitalizacji zmęczonej i suchej skóry twarzy, szyi oraz rąk. Drugi preparat Aquashine BR sprawdza się doskonale jako substancja rozświetlająca i rewitalizująca, która głęboko nawilża i dodatkowo rozjaśnia przebarwienia skóry. Trzeci preparat, Aquashine BTX pozwala rozluźniać włókna mięśni mimicznych, dodatkowo wygładzając, regenerując i stymulując odnowę komórkową. Ostatnim preparatem jest CG Styler 600, który stanowi połączenie stymulatora tkankowego z wypełniaczem, zapewniając w ten sposób efekt naturalnej wolumetrii, wygładzając zmarszczki i bruzdy. Dodatkowo preparat nawilża i wzmacnia oraz  rozluźnia mięśnie mimiczne (podobnie jak Aquashine BTX). 

W przypadku problemów ze skórą głowy i wypadającymi włosami lub łysieniem androgenowym, równie często sięgamy w czasie mezoterapii igłowej po osocze bogatopłytkowe, czyli preparat pozyskiwany z krwi autologicznej (własnej pacjenta), w którym stężenie płytek krwi jest większe niż w osoczu fizjologicznym (naturalnym) - przy pomocy osocza dochodzi do indukcji podziałów komórkowych i pobudzenia do tworzenia nowych komórek włosowych. 

Bardzo często koktajle do mezoterapii skóry głowy zawierają również kwas hialuronowy, który ma niezwykle bogate działanie. Jest substancją nawilżająca i wzmacniającą tkanki. W czasie zabiegu mezoterapii skóry głowy, w którym wykorzystuje się kwas hialuronowy poprzez ostrzykiwanie skóry głowy, wzmacnia się cebulki włosów, co zapobiega ich wypadaniu i sprzyja dalszemu wzrostowi i rozwojowi. Dzięki temu stają się one również o wiele bardziej odżywione. 

Koktajle do mezoterapii skóry głowy mają przede wszystkim odżywiać i nawilżać skórę głowy, sprawiając, że komórki odpowiedzialne za porost włosów działają sprawniej i są pobudzone do podziału i uzupełniania niedoborów w strukturze włosa. Mezoterapia igłowa dostarcza im niezbędne minerały i witaminy, które odżywiają komórki i pozwalają im na odpowiednią pracę. Koktajle do mezoterapii igłowej skóry głowy zapobiegają również starzeniu się komórek.  

Jak przeprowadza się zabieg mezoterapii skóry głowy? 

Przed wykonaniem zabiegu dochody do profesjonalnej konsultacji ze specjalistą lub specjalistką w naszej Klinice Natura Med w Nowym Sączu. W czasie takiego spotkania ustala się obszar działania zabiegu oraz preparaty wykorzystywane do przeprowadzenia mezoterapii. Bardzo często w czasie konsultacji ustala się również głębokość nakłuć oraz wyklucza się występowanie jakichkolwiek przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej. Wszelkie parametry zabiegu ustalane są na podstawie indywidualnych potrzeb Pacjentek i Pacjentów. 

Sam zabieg przeprowadzany jest na oczyszczonej i zdezynfekowanej skórze. Jeżeli Pacjentka lub Pacjent sygnalizuje przed zabiegiem niski próg wytrzymałości na ból, mezoterapię igłową można przeprowadzić po zaaplikowaniu preparatu przeciwbólowego w postaci kremu nakładanego przed zabiegiem. Sam zabieg trwa około 20 minut i przeprowadza się go przy wykorzystaniu iniekcji, serią nakłuć wybranym wcześniej preparatem. Na powierzchni skóry głowy mogą pojawić się obrzęk lub lekkie siniaki, które ustępują po 24 godzinach od przeprowadzenia zabiegu. Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem, który nie wymaga rekonwalescencji, dzięki czemu po przeprowadzonej procedurze, Pacjentka lub Pacjent mogą wrócić do pełnej sprawności. 

W zależności od tego, z jakich substancji korzystamy efekty możemy obserwować już po tygodniu od wizyty w klinice. Mezoterapia z wykorzystaniem koktajli do mezoterapii igłowej może wymagać od 1 do ok. 6 zabiegów w odstępach ok. 1-3 tygodni.

Dzięki wstrzyknięciu w skórę głowy odpowiednich substancji odżywczych, komórki włosów ulegają wzmocnieniu. Cebulki włosów zostają poddane stymulacji i rewitalizacji, co pozwala komórkom włosów na regenerację i wzmocnienie. Zabieg mezoterapii igłowej wzmacnia w ten sposób włosy, ale pomaga również poprawić krążenie w skórze głowy. W celu skorzystania z zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy zachęcamy do umówienia się na wizytę w naszej Klinice NaturaMed w Nowym Sączu. 

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down