Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak wyleczyć trądzik dzięki laseroterapii?

Z trądzikiem boryka się nie tylko młodzież. Jest to choroba dermatologiczna objawiająca się wykwitami skórnymi w formie torbieli, grudek, zaskórników i krost. U wielu osób istnieje tendencja do nawracania trądziku. Istnieje długa lista przyczyn jego powstawania, począwszy od stresu, niewłaściwej diety, skończywszy na nieprawidłowo skomponowanej pielęgnacji skóry i zaburzeniach hormonalnych. Jak wyleczyć trądzik? Jaki zabieg na trądzik poprawi kondycję skóry, oczyści ją i odmłodzi?

Jak pozbyć się trądziku? Technologia zmiennego światła pulsacyjnego

Jedną z metod stosowanych zarówno w trądziku pospolitym, jak i również w trądziku różowatym, jest technologia zmiennego światła pulsacyjnego, która emituje fale radiowe i promienie świetlne. Korzystanie ze światła impulsowego przeznaczone jest do różnych fototypów skóry. Metoda o działaniu wielokierunkowym i wieloaspektowym polega na naświetlaniu fragmentów skóry w formie impulsów, co przekłada się na zwiększenie skuteczności prowadzonej terapii antytrądzikowej. Technologia ta to zabieg na wypryski, który pomaga w usuwaniu przebarwień, leczeniu rumienia i uskutecznia prowadzoną terapię antybakteryjną. Tego typu zabieg laserowy na trądzik pomaga w zamykaniu naczynek krwionośnych, które również z czasem mogą przemienić się w różnego rodzaju wykwity.

Efekty leczenia trądziku z pomocą światła impulsowego

Jak wyleczyć trądzik u nastolatków i u dorosłych? Dzięki zastosowaniu światła impulsowego we wspomnianej technologii w skórze następuje pobudzenie uwalniania tlenu, które z kolei przyczynia się do zminimalizowana liczby bakterii odpowiedzialnych za zmiany skórne objawiające się stanami zapalnymi, a nierzadko i bolesnymi wykwitami. Stymulacja powodująca odnowę naskórka może również wizualnie odmłodzić cerę, wygładzić zmarszczki i ujędrnić skórę.

Wykonanie wspomnianego zabiegu na trądzik poprzedzane jest konsultacją i indywidualnym dostosowaniem parametrów technologii do potrzeb i oczekiwań pacjentów. Wyklucza się także wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury. Światło impulsowe emitowane z pomocą odpowiednio dobranej głowicy stosuje się miejscowo, dzięki czemu można prowadzić terapię precyzyjnie. W razie potrzeby specjalista podaje znieczulenie, jeżeli pojawi się dyskomfort lub uczucie pieczenia.

Przebieg rekonwalescencji po zastosowaniu lasera

Laseroterapia to bezpieczny zabieg na twarz z wypryskami, którego częstotliwość dobierana jest indywidualnie pod kątem zaawansowania stadium trądziku, ale również w jego aktywnym rozwoju. Ważne, by przestrzegać zaleceń specjalisty po przeprowadzeniu zabiegu i nie poddawać się nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. W zależności od indywidualnych predyspozycji należy unikać promieni słonecznych przez kilka tygodni, by dodatkowo nie podrażnić skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu laseroterapii

Laseroterapia wykorzystująca wspomnianą technologię to zabieg na blizny potrądzikowe i wykwity, którego nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem jest również łuszczyca, liszaj, opryszczka i inne choroby skórne, w tym także te spowodowane infekcją. Nie przeprowadza się procedury u osób chorujących na padaczkę, bielactwo oraz u pacjentów, którzy korzystają z rozrusznika serca.

Niekorzystnie na stan i kondycję skóry zabieg wpływa również u osób, u których stwierdzono podatność na bliznowce bądź na co dzień borykają się ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Specjalista może odmówić wykonania zabiegu także wtedy, gdy u pacjenta występują choroby układu odpornościowego, rozregulowana gospodarka hormonalna i problemy endokrynologiczne.

Laseroterapia skuteczna na trądzik

Zabieg wykonywany w naszej klinice Natura Med w Nowym Sączu wymaga rzetelnie przeprowadzonego wywiadu z pacjentem, by procedura została wykonana profesjonalnie, sprawnie i zgodnie z zamierzeniami. Jeśli jesteś zainteresowany laseroterapią, skontaktuj się z nami  i umów się na konsultację. Zabieg ten można łączyć również z innymi, co dodatkowo wzmacnia finalny rezultat.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down