Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak wygląda laserowa depilacja bikini

Depilacja laserowa to niezwykle skuteczny zabieg, który pozwala na trwałe lub długotrwałe pozbycie się problemu niechcianego owłosienia. Pacjentki i pacjenci decydujący się na zabieg depilacji laserowej wybierają najlepszą metodę walki z owłosieniem, szczególnie w intymnych i wymagających częściach ciała. Jedną z takich sfer są zapewne okolice bikini, o które chcemy zadbać szczególnie przed sezonem wakacyjnego odpoczynku. Co powinniśmy wiedzieć o laserowej depilacji bikini? Jak przygotować się do zabiegu? Jak wygląda sam zabieg laserowej depilacji bikini? 

Spis treści 

  1. Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? 
  2. Depilacja laserowa bikini - jaką formę wybrać? 
  3. Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej bikini 
  4. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej bikini?
  5. Najczęściej zadawane pytania 

Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? 

Zabieg depilacji laserowej polega na trwałym usunięciu niechcianego owłosienia, przy wykorzystaniu w tym celu światła lasera. Specjalnie spreparowaną wiązka światła wnika w głąb skóry, niszcząc w ten sposób komórki odżywcze włosa i zapobiegają jego ponownemu odrastaniu. Ponieważ włoski odrastają w różnym czasie, aby dokonać skutecznego usunięcia, zabieg depilacji laserowej należy wykonać kilkakrotnie. Ilość zabiegów zostaje ustalona w czasie pierwszej wizyty konsultacyjnej ze specjalistą, który ocenia stan skóry i owłosienia, decydując tym samym o tym, ile zabiegów będzie koniecznych aby pacjentka lub pacjent mogli zaobserwować pożądany efekt. 

Ponieważ skóra w okolicach bikini jest niezwykle wrażliwa i delikatna, depilacja laserowa jest jedną z najlepszych metod usuwania owłosienia. Wynika to nie tylko z tego, że pozwala nam skutecznie pozbyć się owłosienia, ale zapobiega również codziennemu goleniu się maszynką czy comiesięczna depilację woskiem. Dzięki temu, możemy zapomnieć o problemie podrażnień, czerwonych kropek i ogólnego dyskomfortu w strefie bikini. 

W naszej klinice Natura Med w Nowym Sączu wykonujemy zabiegi depilacji laserowej laserem VPL E-light. Na czym polega działanie tego lasera? VPL emituje silne światło pulsujące, które wysyła fale o różnych długościach. Znaczy to tyle, że światło pochodzące z lasera zamieniane jest w ciepło uszkadzające włoski - poprzez głowicę generowany jest błysk światła, który oddziałuje na melaninę we włoskach. 

Depilacja laserowa bikini - jaką formę wybrać? 

Obecnie wyróżnia się trzy najbardziej popularne i najczęściej wybierane formy depilacji laserowej bikini. Każda z nich zakłada usuwanie owłosienia z różnych obszarów bikini, z uwzględnieniem głębokości zabiegu depilacji. Na co mogą zdecydować się Klientki naszej Kliniki? 

Pierwszą z powszechnie znanych metod jest depilacja laserowa bikini francuska. Ten rodzaj depilacji to najpłytsza forma usuwania owłosienia z miejsc intymnych, co pozwala na osiągniecie naturalnego efektu i wysokiego poczucia komfortu. Dzięki depilacji francuskiej nie musimy się już przejmować wzrastającymi włoskami, ponieważ są one trwale usuwane z boków wzgórka łonowego oraz pachwin, dzięki czemu nie wydostają się poza linię bielizny czy stroju kąpielowego. Jest to ogromna wygoda, którą doceniamy szczególnie w czasie letniego wypoczynku czy spontanicznych wypadów nad wodę… 

Kolejną propozycją depilacji laserowej jest laserowa depilacja bikini brazylijska. Ten rodzaj depilacji jest nieco głębsza niż francuska. Włoski są bowiem usuwane z okolic bikini, pachwin warg sromowych oraz okolic pomiędzy oraz obok pośladków. W czasie tego rodzaju depilacji, włoski znajdujące się na środku wzgórka łonowego najczęściej zostają ukształtowane w wybrany przez Klientkę kształt, lub pozostawione w formie cienkiego paska. Usunięcie włosków w głębokich partiach okolic intymnych pozwala cieszyć się olbrzymim komfortem i długotrwałym komfortem. 

Ostatnim, trzecim, rodzajem depilacji laserowej bikini, na który decydują się Klientki jest depilacja laserowa bikini hollywoodzka, która wiąże się z całkowitym usunięciem włosków z pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych oraz okolic pośladków. Dzięki tej formie depilacji, sfera bikini pozostaje idealnie gładka, pozbawiona owłosienia. 

W naszej Klinice Natura Med, każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, który podpowiada, jaką formę depilacji laserowej bikini wybrać, tak aby była ona jak najbardziej komfortowa i skuteczna. 

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej bikini 

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej bikini może przebiegać różnie, w zależności od tego, jaki jest stan zdrowia osoby przystępującej do całej procedury. Zdarza się, że z powodu przyjmowania bardzo konkretnych leków czy substancji medycznych, procedurę przygotowania należy zacząć już kilka miesięcy przed planowanym zabiegiem. 

Specjaliści często zalecają, aby zabiegi depilacji laserowej były przeprowadzane w sezonie jesienno-zimowym, tak aby uniknąć wystawienia na silne działanie promieniowania UV. Dlatego rozplanowanie całej serii zabiegów jest niezwykle istotne. Następnie należy wziąć pod uwagę również to, czy pacjentka lub pacjent przygotowująca się do zabiegu przyjmuje doustnie retinoidy - od momentu odstawienia przyjmowania tych leków a rozpoczęcia zabiegu musi minąć około 6 miesięcy. Retinoidy przyjmowane w formie maści można odstawić nawet 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Inne formy depilacji, takie jak wyrywanie włosków woskiem należy skończyć na miesiąc przed zabiegiem. Natomiast dzień przed planowanym zabiegiem powinniśmy zrezygnować z nakładania kremów, maści, perfum, dezodorantów czy wszelkiego rodzaju balsamów. Zaleca się również odstawianie substancji alkoholowych. 

Przed samym zabiegiem okolice bikini należy odpowiednio oczyścić oraz odtłuścić, tak aby kontakt między wiązką światła a skórą i komórkami włosa pozostał niezakłócony. 

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej bikini? 

Po oczyszczeniu skóry okolic bikini specjalnymi produktami, które nie tylko oczyszczają skórę, ale również ją otłuszczają, pacjentce lub pacjentowi wręczana jest jednorazowa bielizna, którą nakłada się na czas przeprowadzania zabiegu. W ten sposób zapewniamy naszym Klientkom i Klientom komfort w czasie całej procedury. 

Osoby, które mają niską tolerancję na ból, mogą liczyć na skorzystanie ze specjalnego żelu lub maści znieczulającej, które nakłada się na miejsca przeprowadzanego zabiegu. Po upływie kwadransa skóra jest gotowa do przeprowadzenia zabiegu. 

Na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego, osoba przeprowadzająca cały zabieg depilacji laserowej, dobiera odpowiednie parametry wiązki światła lasera VPL E-light. Na skórę nakładany jest specjalny żel, który ułatwia przemieszczanie się głowicy generującej błysk świtał. W czasie zabiegu może być odczuwalne delikatne pieczenie, ponieważ wiązka światła przypomina coś na kształt małych „strzałów”, uderzających w konkretne partie ciała. Po zabiegu może pojawiać się delikatny obrzęk, lub zaczerwienienie skóry. Objawy te ustępują zwykle od kilku do kilkunastu godzin po przeprowadzonej depilacji. Skóra po zabiegu powinna być odpowiednio zadbana i osłonięta przed działaniem promieni UV. Dzięki temu szybciej się zregeneruje. 

W zależności od miejsca, koloru skóry i typy owłosienia, zabiegi należy wykonać zazwyczaj w serii od 4 do 6, powtarzanych co 3 lub 4 tygodnie. O częstotliwości przeprowadzanych zabiegów decyduje specjalista, na podstawie profesjonalnie przeprowadzonej analizy. 

Najczęściej zadawane pytania

  • czy depilacja laserowa bikini jest bolesna?

W czasie zabiegu pacjentka lub pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort, nie jest to jednak silny ból. Pamiętajmy o tym, że tolerancja bólu jest kwestią indywidualną, dlatego jeżeli jesteśmy osobami, które średnio znoszą tego typu zabiegu uprzedźmy o tym osobę wykonującą depilację laserową. 

  • Ile kosztuje depilacja laserowa bikini? 

W naszej Klinice Natura Med w Nowym Sączu zabiegi depilacji laserowej wykonujemy w cenie od 90 do 540 zł za jedną wizytę. 

  • Jak dbać o skórę okolic bikini po zabiegu depilacji laserowej? 

Indywidualne zalecania każda Klientka czy Klient otrzymują po przeprowadzonym zabiegu. Zaleca się jednak unikanie korzystania z sauny, basenu, gorących kąpieli czy stosowania produktów pielęgnacyjnych na bazie alkoholu. 

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down