Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak się pozbyć zmarszczki na czole?

Pionowa zmarszczka na czole, nazywana niekiedy lwią zmarszczka, to utrapienie wielu osób. Może ona pojawić się nawet w dość młodym wieku, a z czasem jedynie się pogłębiać. Na szczęście współczesna kosmetologia oraz medycyna estetyczna może zaoferować skuteczne sposoby na walkę z tą przypadłością. Poznaj najskuteczniejsze metody na gładkie czoło!

Kwas hialuronowy – naturalny wypełniacz

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Trudno się dziwić, substancja ta występuje naturalnie w naszym ciele, w tym również w skórze. Jest też wyjątkowo bezpieczna, daje naturalny rezultat, a przy tym przyjemnie nawilża tkanki w miejscu jej podania. Najczęściej wystarczy zaledwie jedna procedura, aby całkowicie pozbyć się problemu na ok. 6-8 miesięcy. Zabieg można też powtarzać, a z każdym podaniem jego rezultat będzie utrzymywać się dłużej, nawet od 12 do 24 miesięcy. Pojedyncza procedura najczęściej trwa ok. kilkunastu minut, a jej rezultaty są właściwie natychmiastowe. Aby zabieg był w pełni komfortowy dla pacjenta, na ok. godzinę przed jego przeprowadzeniem nakładamy na skórę pacjenta krem znieczulający.

Botoks – klasyczne rozwiązanie w walce ze zmarszczkami

Botoksu z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Warto jednak nieco przybliżyć jego działanie, ponieważ pomimo ogromnej popularności nie każdy jest świadomy, jak dokładnie działa ten preparat. Toksyna botulinowa, która jest czynną substancją botoksu, ma wpływ tymczasowo paraliżujący mięśnie. Oznacza to, że wybrany mięsień jest czasowo unieruchamiany. Sama procedura trwa ok. kilkunastu minut i jest niemal bezbolesna, pacjenci porównują odczucia w jej trakcie z ukąszeniami komara. Dlatego też przed iniekcjami nie podajemy znieczulenia, skóra jest jedynie dokładnie oczyszczana i znieczulana. Po podaniu botoksu nie jest konieczne zachowanie okresu rekonwalescencji, należy jednak pamiętać o starannym przestrzeganiu zaleceń lekarza. Należą do nich między innymi: unikanie masowania miejsca podania preparatu, pochylania się oraz leżenia przez ok. 3-4 godziny po podaniu preparatu, zrezygnowanie z makijażu i ćwiczeń fizycznych na ok. 24 godziny oraz unikanie sauny i opalania przez czas podany przez lekarza. Rezultaty zabiegu pojawiają się po ok. 2 tygodniach. Z pacjentem najczęściej pozostają przez kilka miesięcy (dokładna długość zależna jest od wielu indywidualnych czynników). Warto jednak wiedzieć, że tak samo, jak w przypadku kwasu hialuronowego, efekty stają się trwalsze z każdym podaniem preparatu.

Nici liftingujące – poprawa napięcia i jędrności tkanki

Nici liftingujące to doskonały sposób na pozbycie się zmarszczki na czole i jednoczesne głębokie odżywienie i zagęszczenie tkanki oraz poprawę jej sprężystości. Wszystko dzięki podwójnemu działaniu tej metody. Nici liftingujące umieszczane są w skórze punktowo. Utrzymują się one dzięki haczykom, których typ różni się w zależności od wybranego produktu. Dzięki takiemu umocowaniu w odpowiednich punktach na twarzy, nici mechanicznie poprawiają napięcie tkanki. Z drugiej strony produkt tego typu z czasem wchłania się w skórę, pobudzając w niej produkcję kolagenu i elastyny. Te oferowane w naszej klinice zawierają również kwas hialuronowy, który wyraźnie zwiększa nawilżenie skóry, a przy tym poprawia jej koloryt. Przed wykonaniem zabiegu na skórę pacjenta nakładany jest krem znieczulający, dzięki czemu w trakcie wykonywania procedury możliwe jest zaledwie delikatne odczuwanie nakłuć. Sam zabieg nićmi liftingującymi trwa ok. 30 do 60 minut. Po jego przeprowadzeniu nie jest konieczny okres rekonwalescencji. Rezultaty są właściwie natychmiastowe, jednak dodatkowo zaczynają się pogłębiać po ok. 10-14 dniach. Zazwyczaj rezultatami procedury można cieszyć się przez ok. 1-2 lat. Po tym czasie można go powtórzyć.

Mezoterapia igłowa – Twój zastrzyk młodości

Mezoterapia igłowa nie jest zabiegiem jednolitym, a jej dokładne rezultaty, szybkość działania oraz trwałość efektów zależeć będą od wielu czynników, w tym przede wszystkim wybranego preparatu. Wszystkie te procedury łączy jednak sposób podania – odżywczy preparat podawany jest do skóry za pomocą iniekcji. W naszej klinice Natura Med oferujemy pacjentom przede wszystkim:

  • peptydy biomimetyczne
  • mezoterapię NCTF
  • koktajle
  • nieusieciowany kwas hialuronowy.

Każdy z nich ma swoje wyjątkowe cechy i dobierany jest indywidualnie do problemu oraz oczekiwań pacjenta. Podanie takiego eliksiru nie zajmuje więcej niż 20 minut i jest właściwie całkowicie bezbolesne. Pacjentom o wyjątkowo niskim progu bólu oferujemy zastosowanie kremu znieczulającego. Po wykonaniu zabiegu można właściwie natychmiast wrócić do swoich codziennych zajęć. Nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Rezultaty pojawiają się właściwie od razu, jednak ostateczny rezultat zobaczysz dopiero po serii od 2 do 4 zabiegów, według zaleceń lekarza. Warto również przeprowadzać zabieg utrwalający co ok. pół roku, aby móc cieszyć się gładką skórą przez długi czas.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down