Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak podnieść opadające powieki? Poznaj najlepsze zabiegi

Opadające powieki to niezwykle często występujący mankament urody. Ich przyczyny mogą być różne, od wrodzonej struktury anatomicznej poprzez zaburzenia neurologiczne czy choroby metaboliczne (np. cukrzyca) aż po naturalne procesy związane ze starzeniem się skóry. Na szczęście ten problem zazwyczaj może być usunięty za pomocą małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Problem opadających powiek doskwiera również Tobie? Dowiedz się, jak skutecznie się go pozbyć!

Plexr – nieoperacyjna blefaroplastyka

Zabieg Plexr to rodzaj małoinwazyjnej blefaroplastyki sublimacyjnej. Urządzenie do wykonywania procedury zostało zaopatrzone w niewielki łuk elektryczny, który pozwala wywołać proces jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Dzięki temu powstaje plazma, nazywana również czwartym stanem skupienia. Z jej pomocą możliwe jest kontrolowane „odparowanie” tkanki. Uszkodzenie sięga jednak wyłącznie warstwy naskórka, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i komfortowy. Nie wymaga również zachowania okresu rekonwalescencji. Konieczne jest jedynie przestrzeganie mało kłopotliwych zaleceń specjalisty. Związane są przede wszystkim z występowaniem niewielkich strupków w miejscu działania plazmy. Powinny one odpaść samoistnie po ok. tygodniu, w żadnym wypadku nie należy ich zdrapywać. W klinice Natura Med zabieg Plexr łączymy z innymi procedurami, takimi jak nici liftingujące, radiofrekwencją oraz laserem CO2.

Botox – klasyczne odmładzanie

Botox to preparat, który zna niemal każdy. Jego substancją aktywną jest toksyna botulinowa, która ma zdolność blokowania przewodzenia impulsów nerwowych. To właśnie na tym opiera się jej działanie przeciwzmarszczkowe. Preparat jest najczęściej stosowany właśnie w obszarze czoła oraz wokół oczu. Małe dawki tej substancji mogą między innymi wywołać efekt otwarcia oka, a więc podniesienia powieki. Procedurę wykonuje się metodą iniekcyjną, jest komfortowa i w pełni bezpieczna. Rezultaty najczęściej utrzymują się ok. 3-6 miesięcy, jednak z każdym zastosowaniem w danym miejscu mogą pozostać na dłużej. Zabieg nie wymaga znieczulenia. W naszej klinice proponujemy pacjentom zarówno klasyczny Botox, jak i równie skuteczny preparat ABO liquid.

Laser frakcyjny CO2 – precyzja i niezawodność

Działanie lasera na problem opadających powiek przypomina nieco zabieg Plexr. Tutaj również podniesienie powiek jest wywoływane przez odparowanie naskórka – skupiona wiązka światła podgrzewa wodę w tkankach. Laser CO2 działa jednak nieco bardziej intensywnie, dzięki czemu silnie pobudza regenerację tkanki w obszarze jego działania. W efekcie następuje gruntowna przebudowa skóry nad oczami. W tkance powstają również duże ilości kolagenu i elastyny, dzięki czemu efekt jest niezwykle naturalny, a spojrzenie doskonale odmłodzone.

Nici rozpuszczalne – błyskawiczne napięcie i wzmocnienie skóry

Nici liftingujące są używane przede wszystkim w przypadku braku jędrności i odpowiedniego napięcia tkanki, a także przy jej ścieńczeniu. Mogą być stosowane na różnych obszarach ciała, w tym również na skórze powiek. Nici aplikuje się za pomocą cienkiej igły. Ich natychmiastowym rezultatem jest mechaniczne napięcie tkanki, dzięki czemu efekt otwartego oka otrzymujemy praktycznie natychmiast po zabiegu. Jednak to nie koniec niezwykłych właściwości tego produktu. Dzięki specjalnie opracowanemu składowi nici pobudzają syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, poprawiając kondycję tkanki. Spojrzenie staje się świeższe i bardziej wyraziste. Efekty nici liftingujących mogą utrzymywać się od 18 do 24 miesięcy.

Radiofrekwencja mikroigłowa – delikatny lifting

Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje działanie fal radiowych do skrócenia włókien kolagenowych oraz pobudzenia produkcji białek w tkance. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort. Skóra jest nakłuwana za pomocą niewielkich igiełek, przez które docierają do niej fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości. Dzięki temu tkanka jest w kontrolowany sposób rozgrzewana, co pozwala osiągnąć zamierzone efekty jej lepszego napięcia, wzmocnienia i zagęszczenia. Rezultaty są widoczne właściwie od razu po zakończeniu pierwszej sesji, jednak narastają jeszcze do kilku miesięcy po zakończeniu pełnego cyklu. Najczęściej utrzymują się ok. 1-2 lata.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down