Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym 

Piękne i wymodelowane usta to marzenie każdej kobiety, dlatego często decydujemy się na sięganie po metody medycyny estetycznej, dzięki którym piękny i pełny kształt jest niezwykle łatwy do osiągnięcia. Jednak każdy zabieg, nawet ten mało inwazyjny, wymaga odpowiedniego przygotowania oraz odpowiedniej pielęgnacji po. W jaki sposób powinniśmy przygotować się do zabiegu wykorzystującego kwas hialuronowy? Jak możemy zadbać o stan naszych ust po wykonaniu zabiegu? Poznaj kilka podstawowych zasad pielęgnacji ust po kwasie hialuronowym. 

Spis treści 

  1. Zabieg kwasem hialuronowym - wszystko co musisz wiedzieć 
  2. Kwas hialuronowy i modelowanie ust
  3. Przygotowanie do zabiegu kwasem hialuronowym 
  4. Pielęgnacja ust po zabiegu kwasem hialuronowym

Zabieg kwasem hialuronowym - wszystko co musisz wiedzieć 

Zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy są niezwykle powszechne i często wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Swoją popularność kwas hialuronowy zawdzięcza wysokiej skuteczności i trwałym efektom. Skąd bierze się siła kwasu hialuronowego? 

Kwas hialuronowy jest związkiem występującym naturalnie w organizmie człowieka, a jego zadaniem jest wzmocnienie tkanek, stymulowanie i pobudzenie komórek oraz wspieranie procesów gojenia się ran. Kwas hialuronowy posiada również właściwości ochronne, które powstrzymują działanie wolnych rodników, a w konsekwencji starzenie się komórek skóry. Nie należy również zapominać o tym, że kwas hialuronowy dzięki higroskopijnym właściwościom doskonale wiąże wodę i pomaga w nawilżeniu skóry. Jednym słowem - kwas hialuronowy posiada wiele niesamowitych właściwości, które sprawiają, że warto zadbać o jego obecność w naszym organizmie. Niestety z biegiem czasu obecność kwasu hialuronowego w naszych komórkach i tkankach zanika - należy go zatem uzupełniać. Dlatego właśnie kwas hialuronowy jest powszechnie wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej do przeprowadzania zabiegów, które mają na celu odmłodzenie skóry i jej komórek oraz skorygowanie urody, w formie wypełnienia czy substancji modelującej. 

Bez wątpienia kwas hialuronowy jest zdecydowanie najpopularniejszą substancją wykorzystywaną w medycynie. Może być stosowany jako składnik stymulatorów tkankowych, zatrzymuje się w macierzy międzykomórkowej, przyciągając do siebie liczne cząsteczki wody i stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy i modelowanie ust 

Kwas hialuronowy najczęściej wykorzystywany jest do modelowania ust - w czasie zabiegu usta mogą zostać powiększone lub możemy nadać im pożądany kształt uzupełniając braki czy też podnosząc opadające kąciki. 

Jednak zabieg kwasem hialuronowym na usta to nie tylko modelowanie i wypełnianie - substancja może również być wykorzystana jako preparat nawilżający, który dodatkowo polepsza stan ust i poprawia ich wygląd. Po zabiegu usta na powrót staną się nawilżone i uwodzicielskie. Co więcej, zabieg pozwoli na zredukowanie widoczności rozmaitych asymetrii i niedoskonałości, a także na nadanie ustom pożądanego kształtu.

W naszej Klinice Natura Med w Nowym Sączu zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy przeprowadza się przy wykorzystaniu najnowszych metod i technologii. Dzięki temu nasze Pacjentki i Pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych metod odmładzania i wolumetrii. W Klinice NaturaMed wykorzystujemy oprócz kwasu hialuronowego również wypełniacz autologiczny, który wytwarzany jest na bazie krwi pobranej od pacjenta. Dzięki temu wypełnienie, modelowanie i nawilżanie ust pozwala na osiągniecie niezwykle naturalnych efektów. 

Przygotowanie do zabiegu kwasem hialuronowym 

W jaki sposób możemy zabrać o nasze usta jeszcze przed zabiegiem wykorzystującym kwas hialuronowy? Warto poświęcić temu chwilę uwagi, ponieważ w ten sposób łatwiej będzie nam pielęgnować usta po zabiegu. 

O przygotowaniu do zabiegu kwasem hialuronowym na usta powinny pomyśleć przede wszystkim te Pacjentki i Pacjenci, którzy mają problem z nawracającą opryszczką. Wirus ten ma tendencję do pojawiania się w momentach, w których organizm jest osłabiony, dlatego aby nie doprowadzić do powstania opryszczki po zabiegu kwasem hialuronowym warto jeszcze przed skonsultować się z lekarzem i poprosić o wypisanie leku przeciwwirusowego, który pomoże zwalczyć nieprzyjemne dolegliwości działając prewencyjnie. 

Przed zabiegiem kwasem hialuronowym warto również zadbać o odpowiednie nawilżenie ust preparatami, które posiadają filtr SPF i będą chronić usta przed działaniem promieniowania słonecznego. Nawilżone usta o wiele lepiej poddadzą się zabiegowi i pozwolą uniknąć dyskomfortu po zabiegu. 

Warto również pomyśleć o peelingu ust, który pozwoli jeszcze przed zabiegiem pozbyć się martwego naskórka i wydobyć na powierzchnię odżywioną skórę ust. Usta przygotowane do zabiegu w ten sposób o wiele lepiej wchłoną i przyjmą podawane im substancje. 

Pielęgnacja ust po zabiegu kwasem hialuronowym 

Jak pielęgnować usta po zabiegu kwasem hialuronowym? Ponieważ każdy w przypadku każdej Pacjentki i Pacjenta okres rekonwalescencji przebiega inaczej, warto przygotować się na różne okoliczności pozabiegowe. Co będzie najważniejsze w pielęgnacji pozabiegowej? 

Szczególnie istotne jest odpowiednie nawilżanie. Usta po zabiegu kwasem hialuronowym należy smarować kremami i pomadkami ochronnymi, które pomogą w budowaniu skutecznej bariery ochronnej na i wokół ust. Najlepiej o środki ochronne zapytać specjalistę lub specjalistkę, przeprowadzającą cały zabieg, ponieważ do pielęgnacji najlepiej nadadzą się dedykowane do takich zabiegów preparaty. Są one substancjami intensywnie nawilżającymi i ochronnymi, posiadają odpowiednie filtry SPF i dbają o powrót naszych ust do formy. 

Pamiętajmy aby w pierwszych dniach po zabiegu zrezygnować z nakładania jakichkolwiek kosmetyków na usta. Nasze ulubione szminki, błyszczyki, pomadki i balsamy będą musiały poczekać na kolejne dni. Warto również zrezygnować z peelingów, które mogą niepotrzebnie podrażniać delikatną skórę ust. 

Warto również pomyśleć o sposobach na opuchliznę, która może się pojawiać na ustach i wokół nich zaraz po zabiegu. W jaki sposób możemy sobie z nią poradzić? Występowanie opuchlizny po zabiegu jest pewne, ponieważ usta to niezwykle wrażliwe miejsce na naszej twarzy. Opuchlizna i to jak długo będzie się utrzymywać jest kwestią indywidualną, warto jednak poznać kilka prostych sposobów, które pozwolą nam złagodzić objawy pozabiegowe i skrócić czas rekonwalescencji. 

Pierwszym ze sposobów na opuchliznę są zimne okłady, które możemy zacząć stosować już po powrocie z Kliniki medycyny estetycznej. Kolejnym sposobem na ulgę jest stosowanie masaży - pozwalają one poprawić ukrwienie ust i szybszą regenerację. Aby połączyć zimne okłady z masażem możemy wykonywać go za pomocą kostek lodu. Ważne jest również to, aby zrezygnować z picia i jedzenia gorących potraw i napojów, przynajmniej w pierwszych dniach po zabiegu. Ważne jest również to, aby nie pić przez słomkę i nie ściągać ust - czynności te mogą powodować ból i dyskomfort. 

Czego unikać po zabiegu kwasu hialuronowego na usta? 

Aby nie spowodować powikłań i utrudnień po zabiegu, warto zastosować się do kilku ważnych zaleceń. Pierwszym z nich jest unikanie dotykania miejsc, w których wykonywane były nakłucia. Kolejnym ważnym zaleceniem  jest unikanie korzystania z basenu, solarium czy opalania. Nie powinniśmy także wystawiać się na duże wahania temperatur, palenie tytoniu czy spożywanie alkoholu. Po zabiegu warto również zrezygnować ze wzmożonej aktywności fizycznej, a przez dwa tygodnie po kwasie hialuronowym  należy unikać wykonywania niektórych zabiegów np. tych z zakresu laseroterapii. 

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down