Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Iniekcyjne usuwanie zmarszczek czy HIFU?

Wraz z upływem czasu coraz częściej decydujemy się na zabiegi odmładzające, które mają sprawić, że będziemy czuć się atrakcyjnie i pewnie w swojej skórze. Podstawowym pytaniem jakie należy sobie postawić w trakcie wyboru konkretnego zabiegu odmładzającego jest to, na jakie efekty liczymy. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej jest iniekcyjne usuwanie zmarszczek - zabieg powszechnie znany. Jednak coraz chętniej pacjentki i pacjenci sięgają również po nowsze technologie, wybierając  zabiegi wykonywane metodą HIFU. Czym charakteryzują się oba zabiegi? Których z nich powinniśmy wybrać aby cieszyć się piękną skórą? 

Spis treści 

  1. Zabiegi odmładzające - kto może z nich skorzystać
  2. Iniekcyjne usuwanie zmarszczek - właściwości i charakterystyka 
  3. HIFU - właściwości i charakterystyka 
  4. Co wybrać -  iniekcyjne usuwanie zmarszczek czy HIFU?

Zabiegi odmładzające - kto może z nich skorzystać

Zazwyczaj na pierwsze zabiegi odmładzające umawiają się pacjentki po skończeniu 25 -30 roku życia. To właśnie w tym okresie w naszym organizmie zaczynają zachodzić zmiany, które sprawiają, że praca komórek odpowiedzialnych za zdrowy i młody wygląd skóry nie jest już tak efektywna. Oczywiście pierwsze zabiegi odmładzające i przeciwzmarszczkowe zazwyczaj są ukierunkowanie na zadbanie o skórę od środka, poprzez aktywizowanie pracy komórek, ich podziału i wzmocnienia włókien kolagenowych. Im skóra starsza, tym większego wsparcia potrzebuje - wtedy możemy zacząć myśleć o nieco poważniejszych zabiegach takich jak właśnie  iniekcyjne usuwanie zmarszczek czy HIFU, które wpływają nie tylko na pracę komórek, ale również kształt i modelowanie poszczególnych partii twarzy. 

To, czy dana pacjentka lub pacjent mogą bezpiecznie korzystać z danego zabiegu jest ustalane w czasie wizyty konsultacyjnej, na której omawia się dokładanie wszelkie możliwe przeciwwskazania, przebieg całej procedury oraz to, jak należy zadbać o skórę po wykonaniu zabiegu. Obecnie jednymi z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej są zabiegi wykonywane przy pomocy iniekcyjnego usuwania zmarszczek, oraz te wykorzystujące technologię HIFU. Który z nich jest skuteczniejszy? Na co powinniśmy się zdecydować dla pięknej skóry? 

Iniekcyjne usuwanie zmarszczek - właściwości i charakterystyka

Zabiegi wykorzystujące iniekcyjne usuwanie zmarszczek są najbardziej znanym sposobem na radzenie sobie z oznakami starzenia się skóry.  Iniekcyjne usuwanie zmarszczek to znane stosowane już od końca lat 90., pozwala skutecznie wypełniać zmarszczki i osiągać efekt gładkiej skóry. Wokół działania toksyny botulinowej narosło wiele mitów i niektórzy już na starcie są do niej uprzedzeni, jednak substancja ta została przez wszystkie te lata dokładnie przebadana i zmodyfikowana w taki sposób, aby nie stanowić zagrożenia dla pacjentek i pacjentów sięgających po rozwiązanie dla swoich problemów.  Iniekcyjne usuwanie zmarszczek znacząco wygładza twarz. W ten sposób  iniekcyjne usuwanie zmarszczek doprowadza do blokady bodźców płynących z nerwów do mięśni odpowiedzialnych bezpośrednio za tworzenie się zmarszczek mimicznych. 

Dzięki nowoczesnym preparatom wykorzystywanym w czasie zabiegu, pacjentki i pacjenci nie muszą obawiać się efektu maski, zbytniego ściągnięcia skóry i nienaturalnego wyglądu. Efekty zabiegu można obserwować dwa tygodnie po wykonaniu pierwszych zastrzyków, które są bezbolesne. Zabiegowi może oczywiście towarzyszyć lekkie uczucie dyskomfortu, które mija do kilku godzin po wykonaniu zastrzyków. 

Zanim  iniekcyjne usuwanie zmarszczek zostanie zastosowane, wykonuje się niezwykle konkretną i dokładną konsultację, w trakcie której omawia się szczegółowo efekty, jakie osoba poddająca się zabiegowi chce uzyskać. Wyznacza się również termin kolejnych zastrzyków, oraz specjalną konsultację mająca na celu monitorowanie działania zabiegu. Przed samym zabiegiem skóra zostaje odpowiednio zdezynfekowana i oczyszczona. 

Zabieg wykorzystujący toksynę botulinową ma jednak liczne przeciwwskazania, takie jak problemy z układem sercowo-naczyniowym, uczulenie na albuminę ludzką, choroby autoimmunologiczne, choroba Alzheimera lub też uczulenie na którykolwiek ze składników botuliny. 

HIFU - właściwości i charakterystyka 

Na czym polega ten zabieg o intrygującej nazwie? HIFU to skrót od High Intensity Focused Ultrasound, czyli określenia na skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych. W czasie zabiegów odmładzających wykorzystujących działanie technologii HIFU, pacjentki i pacjenci poddani są działaniu takich właśnie cząstek fal ultradźwiękowych, które wnikając głęboko w strukturę skóry, pozwalają osiągać zadowalające efekty przeciw starzeniu się skóry. 

Skuteczność oraz rosnącą popularność tego zabiegu polega na tym, że technologia HIFU pozwala osiągać efekty liftingu, bez użycia skalpela. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się trwałym efektem liftingu. Jak działa i wygląda sam zabieg? 

Fale akustyczne o wysokiej częstotliwości wnikają i kumulują się na różnych poziomach skóry, wnikając w komórki i prowadząc do zwiększenia temperatury, która z kolei powoduje intensywny ruch komórek. Wynikiem tej wzmożonej aktywności są mikrouszkodzenia, dzięki którym pozostałe i nowe komórki muszą się szybciej regenerować. Następuje produkcja nowych, młodych komórek, widoczne wzmocnienie i uelastycznienie skóry. Jedna z większych zalet zabiegu technologią HIFU jest to, że na powierzchni skóra pozostaje nietknięta. 

Procedura zabiegu zaczyna się od specjalnej konsultacji medycznej, w trakcie której ustala się jaki efekt chcemy osiągnąć, oraz które partie skóry mają zostać poddane działaniu skupionej wiązki fali akustycznej. W czasie zabiegu do oczyszczonej skóry, na której zaznacza się wyróżnione miejsca, przykłada się głowicę aparatu emitującego falę. Ta wnika w skórę i rozpoczyna sobie działanie. Każdy pacjent i pacjentka, po zabiegu odstają listę indywidualnych wskazówek dotyczących tego, jak zadbać o skórę w czasie regeneracji. Pierwszych efektów terapii HIFU należy spodziewać się po około 3 miesiącach. Ilość zabiegów jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjentów. 

Co wybrać -  iniekcyjne usuwanie zmarszczek czy HIFU?

O tym, który z zabiegów wybrać należy zdecydować w oparciu o efekty jakie chcemy osiągnąć. Mimo, że oba zabiegi mają zapobiegać procesom starzenia, każdy z nich wpływa na inne obszary zmieniającej się skóry. 

Zabiegi odmładzające doskonale wygładzają skórę, dzięki właściwościom toksyny botulinowej paraliżującej mięśnie i połączenia nerwowe wybranych obszarów twarzy. Efekt działania toksyny botulinowej jest widoczny szybko,  do dwóch tygodni od wykonania zabiegów - ale aby go utrzymać należy powtarzać zabieg w określonych odstępach czasu. Jednocześnie, korzystając z toksyny botulinowej nie docieramy do źródła problemu, działamy na powierzchni skóry, niwelując widoczność oznak starzenia. Natomiast wybierając zabiegi wykorzystujące działanie technologii HIFU, możemy mieć pewność, że docieramy do głębokich warstw skóry, dzięki czemu trafiamy do komórek odpowiedzialnych za kondycję skóry - w ten sposób wiemy, że możemy wspierać jej regenerację na poziomie strukturalnym. Na efekty metody HIFU musimy czekać nieco dłużej, ponieważ zauważalna poprawa widoczna jest dopiero po 3 miesiącach od wykonania zabiegu. Jednocześnie działanie HIFU pozwala na osiągnięcie naturalnego wyglądu świeżej i elastycznej skóry, bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów - sekretem tej metody jest pobudzanie organizmu do samodzielnej  regeneracji. 

O tym, którą metodę powinniśmy wybrać może również zadecydować konsultacja ze specjalistą medycyny estetycznej. Na podstawie indywidualnego przypadku, lekarz pomoże nam ustalić czego potrzebuje nasza skóra, oraz która metoda zagwarantuje nam osiągnięcie wymarzonych efektów.  Wybierając miejsce wykonania zabiegu pamiętajmy o tym, aby skierować się do sprawdzonej kliniki medycznej, w której otrzymamy specjalistyczną pomoc na najwyższym poziomie - zapraszamy Państwa do naszej Kliniki Natura Med w Nowym Sączu, gdzie przeprowadzamy zabiegi medycyny estetycznej wykorzystując najnowsze technologie, preparaty i umiejętności wykwalifikowanej kadry. 

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down