Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Ile kosztuje depilacja laserem oraz inne pytania, które chciałabyś zadać

Depilacja laserowa to zabieg niezwykle popularny ze względu na ogromną skuteczność. Brak konieczności częstego golenia czy nakładania kremów dosłownie rozpuszczających to ogromna wygoda. Zastanawiasz się nad tym rozwiązaniem, ale wciąż masz kilka pytań? Pomożemy Ci znaleźć na nie odpowiedź!

Ile kosztuje depilacja laserem?

Odpowiedź zależeć będzie przede wszystkim od kliniki, w której chcesz wykonać zabieg, a także depilowanego miejsca – większa powierzchnia oznaczać będzie wyższą cenę. Istotne są również cechy indywidualne pacjenta, ponieważ to właśnie od nich w dużej mierze zależy proponowana liczba zabiegów. W naszej klinice Natura Med w Nowym Sączu wykonujemy zabiegi depilacji laserowej laserem VPL E-light w cenie od 90 do 540 zł za jedną wizytę. Zwykle zaleca się przeprowadzenie 5-6 sesji, jest to jednak liczba mocno uśredniona. Dokładna liczba wskazana zostanie podczas konsultacji wstępnej.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Depilacja laserowa jest zdecydowanie jedną z najmniej bolesnych, a zarazem najbezpieczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Nie grozi Ci zacięcie ostrzem, negatywna reakcja skóry na krem czy ból po zerwaniu plastra z woskiem, nie wspominając już nawet o wyrywającym włoski depilatorze. Co więcej, dla zwiększenia komfortu zabiegu, w klinice Natura Med oferujemy chłodzenie skóry za pomocą systemu PELTIERA, dzięki czemu pacjenci najczęściej odczuwają jedynie ciepło na skórze.

Czy efekty depilacja laserem daje trwałe rezultaty?

Efekty depilacji laserowej są nieporównywalnie trwalsze od tych uzyskanych za pomocą innych metod. Najczęściej włoski znikają już na zawsze, choć wiele zależy tu od samego typu lasera oraz od profesjonalizmu osoby, która go obsługuje. To z tych względów depilacja wykonywana za pomocą niewielkich, domowych laserów, wykonywana przez amatora w domowym zaciszu nie daje trwałych efektów – stosując je, możesz liczyć na gładkość przez zaledwie kilka miesięcy. Urządzenia te są również słabsze, ponieważ ich producencia stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo użytkownika.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej?

Chociaż zabieg depilacji laserowej należy do wyjątkowo bezpiecznych procedur, wciąż istnieje lista przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Znajdują się na niej przede wszystkim: okres ciąży i karmienia piersią, choroby nowotworowe (te przebyte wymagają konsultacji z lekarzem), padaczka, infekcje skórne, choroby skóry (np. łuszczyca, opryszczka, liszaj czy liszajec), bielactwo, skłonność do powstawania bliznowców, nadmierna suchość lub wrażliwość skóry, świeża opalenizna, stosowanie leków i ziół światłouczulających, niektóre choroby autoimmunologiczne, schorzenia hormonalne i endokrynologiczne czy wszczepiony rozrusznik serca.

Jakie są zalecenia przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej?

Przede wszystkim, tak samo, jak przed każdym zabiegiem, tak i przed depilacją laserową konieczna jest konsultacja ze specjalistą. W jej trakcie wykluczone powinny zostać wszelkie przeciwwskazania. Ekspert oceni również indywidualne cechy pacjenta pod kątem zalecanej terapii. Istotny jest między innymi typ włosa (jego kolor i grubość) oraz typ karnacji (najlepsze efekty uzyskuje się przy sporym kontraście między włosem a skórą). Specjalista dobiera też odpowiednie filtry i przygotowuje urządzenie do wykonania zabiegu u konkretnej osoby.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Przygotowania do depilacji laserowej niekiedy należy zacząć dość wcześnie, w rzadkich przypadkach nawet 6 miesięcy – dotyczy to odstawienia przyjmowanych doustnie retinoidów. Te stosowane w formie maści można odstawić nawet 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Na miesiąc przed zabiegiem nie powinno się też wyrywać włosków za pomocą wosku lub depilatora, a na 1-1,5 miesiąca zabronione jest opalanie. Na dwa tygodnie przed depilacją należy też odstawić inne niż retinoidy leki światłouczulające, a także zioła o podobnym działaniu. Na dzień przed planowaną procedurą nie można również nakładać kremów, maści, perfum, dezodorantów czy balsamów, a także spożywać alkoholu. Skórę należy dokładnie oczyścić i odtłuścić (w przypadku okolic intymnych oraz bikini powinno się umyć je tuż przed zabiegiem). Istotne jest również dokładne zgolenie włosów na dzień przed zabiegiem.

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Szczegółowe zalecenia co do dbania o skórę po zabiegu z pewnością przekaże Ci specjalista. Do najważniejszych zwykle należą: unikanie korzystania z sauny czy basenu, a także brania gorących kąpieli, stosowanie preparatów na bazie alkoholu przez okres zalecony przez eksperta. Istotne jest również zrezygnowanie ze złuszczania naskórka na około tydzień po zabiegu oraz zaprzestanie opalania się, w tym stosowania samoopalacza, na okres około 2 tygodni po depilacji.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down