Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Przez igłę do sedna problemu — mezoterapia igłowa

Igły towarzyszą medycynie od lat. To z ich pomocą wprowadza się lekarstwa pod skórę pacjentów, to korzystając z nich, pobiera się krew i inne materiały do badań. Medycyna estetyczna szybko zauważyła zalety z wykorzystywania nakłuć do polepszenia efektów zabiegów, a nie tylko jako sposób na podawanie znieczulenia. Poznaj mezoterapię igłową i sprawdź, na jakie efekty możesz liczyć, kiedy się na nią zdecydujesz.

Na jakiej zasadzie działa mezoterapia?

Mezoterapia to coś więcej niż tylko nakłuwanie ciała igłami. W mezoterapii wykorzystuje się bardzo cienkie igły do wprowadzenia substancji w głąb skóry. Co jest wstrzykiwane? Przede wszystkim mieszanki zawierające substancje odżywcze i składniki aktywne, często nazywane koktajlami. Każdy z nich jest inny, a ich skład dostosowuje się do oczekiwań pacjenta i wymarzonych efektów. Tak samo, jak każdy pacjent jest inny, tak samo i leczenie powinno być dopasowywane indywidualnie, w trakcie konsultacji.

Zwykle mieszanina wstrzykiwana pod skórę może zawierać jedną lub kilka z trzech rodzajów mieszanin, substancji rewitalizujących i regenerujących. Roztwory do iniekcji wprowadzane są w głębsze warstwy skóry przez igłę i strzykawkę lub przy pomocy specjalnego pistoletu do mezoterapii. Zabieg wiąże się z dyskomfortem i niewielkim bólem w trakcie nakłuć, ale jeśli pacjent jest wrażliwy na ból, może poprosić o znieczulenie przed rozpoczęciem zabiegu. Warto jednak z niego zrezygnować, efekty będą o wiele lepsze bez niego.

Kto może skorzystać z zabiegu mezoterapii?

Mezoterapia w Natura Med Nowy Sącz to sprawdzona profilaktyka przeciwstarzeniowa, która znakomicie się sprawdza jako okazja do zatrzymania młodości. Iniekcja podskórna pozwala motywować komórki do szybszego metabolizmu, a także do zwiększonej syntezy kolagenu i elastyny. Takie procesy w skórze przyczyniają się do spłycenia posiadanych zmarszczek, ale także zapobieganiu trwałym uszkodzeniom skóry, na przykład w trakcie używania mięśni twarzy — ograniczając ilość zmarszczek mimicznych. Większy procent kolagenu i elastanu w skórze zapewnia jędrniejszą skórę i poprawia jej elastyczność. To z kolei niweluje oznaki starzenia, zwłaszcza te pojawiające się na twarzy, w okolicy oczu, a także na szyi i dekolcie. Zrewitalizowana i ujędrniona skóra to także skóra lepiej ukrwiona i nawilżona, z czym wiąże się lepszy koloryt i przywrócenie jej naturalnego blasku. Jeśli martwisz się kolejnymi zmarszczkami na swoim ciele, patrzysz w lustro i widzisz zmęczoną, szarą twarz, to mezoterapia jest zabiegiem właśnie dla Ciebie!

Zmarszczki nie muszą być tylko na twarzy — mezoterapia to także świetna terapia na inne części ciała jak zwiotczałe grzbiety rąk, stopy, czy skórę wokół kolan. Popraw jędrność w tych partiach ciała, które są naznaczone upływem czasu — i go cofnij, poprawiając elastyczność i napięcie skóry! Mezoterapię można stosować, nawet jeśli pozbawiony jędrności fragment ciała jest pokryty cellulitem. Wystarczy wybranie odpowiedniej mieszanki w do iniekcji, żeby przyśpieszyć procesy lipolizy i spalić niepotrzebne tkanki tłuszczowe, pozbywając się na dobre cellulitu.

Na co jeszcze może Ci pomóc mezoterapia?

Zabiegi iniekcji to nie tylko ujędrnienie i odmłodzenie skóry. To także walka z różnymi bliznami, w tym także rozstępami. Niezależnie od tego, czy rozstępy na Twojej skórze są świeże i czerwone, czy z biegiem czasu wyblakły i zmieniły odcień na biały — dzięki mezoterapii można wprowadzić w miejsce blizn substancje odbudowujące i je zregenerować. Po takiej kuracji rozstępy staną się niemal niewidoczne.

Rozstępy to nie jedyne blizny, na które pomaga iniekcja. Korzystając z tych samych koktajli, można odbudować włókna kolagenowe w miejscach blizn potrądzikowych i pourazowych. Jeśli pamiątki po tym okresie życia ci przeszkadzają — z mezoterapią możesz się ich pozbyć.

Mezoterapia to także sposób na wzmocnienie osłabionych cebulek włosowych i zahamowanie nadmiernego wypadania włosów, wystarczy zaplanować nakłucia na skórze głowy.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down