Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

HITY medycyny estetycznej na wiosnę 2022

Zbliża się wiosna, a wraz z nią potrzeba zmian i odświeżenia. Bardzo często w tym okresie decydujemy się na mniejsze i większe metamorfozy, dzięki którym zaczynamy wiosenny sezon z uśmiechem na twarzy - rozkwitamy razem z naturą budzącą się do życia po długich zimowych miesiącach. Jakie zabiegi medycyny estetycznej pomogą nam tej wiosny cieszyć się pięknem?

Poznajcie HITY wiosny 2022 w klinice NaturaMed w Nowym Sączu!

Spis treści

  1. Komórki macierzyste CGF - promienna i odświeżona cera na wiosnę
  2. HIFU Perfect Lift - nieinwazyjny lifting twarzy
  3. Wolumetryczne odmładzanie twarzy

Komórki macierzyste CGF - promienna i odświeżona cera na wiosnę

Jednym z niezaprzeczalnych hitów tej wiosny jest zabieg wykorzystujący technologię CGF, Concentrated Growth Factors, czyli Skoncentrowane Czynniki Wzrostu. Zabieg CGF to mezoterapia wykorzystująca substancję CGF oraz macieszrzsyste komórki pozyskiwane z krwi pacjenta. Dzięki tej skutecznej metodzie pozbędziemy się zmarszczek oraz poprawimy jędrność  naszej skóry, pozwalając sobie na maksymalne odświeżenie tej wiosny.

W czasie zabiegu CFG, przy wykorzystaniu metody mezoterapii, wprowadza się w głębokie warstwy skóry skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste. Zabieg nie powoduje bólu, jednak czasami przygotowując skórę do CGF, korzysta się z lekkiego środka znieczulającego. Substancje wykorzystywane w czasie terapii stymulują naturalny proces odbudowy skóry, polegający na intensyfikacji syntezy kolagenu. Dzięki temu efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Aby w pełni wykorzystać potencjał tej metody zazwyczaj wykonuje się serię trzech zabiegów, powtarzanych co roku.

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta w czasie zabiegu można skorzystać z jednego z trzech preparatów CGF: CGF Harmony, CGF Liquid oraz CGF One.

CGF Harmony wykorzystywany jest do regeneracji skóry, spłycenia zmarszczek i ujędrniania obszaru zabiegowego. CGF Liquid stosowany jest w profilaktyce starzenia się skóry, natomiast preparat CGF One pozwala na odmłodzenie delikatnej skóry dłoni, okolic oczu, ust i skóry głowy.

HIFU Perfect Lift - nieinwazyjny lifting twarzy

Kolejnym hitem wiosny 2022 jest zabieg HIFU Perfect Lift, czyli rewolucyjny zabieg anti aging, który pomaga na rewitalizację i lifting skóry bez użycia skalpela. Wykorzystując technologię HIFU opartą na metodzie High Intensity Focused Ultrasound, pozwala działać na skórę zwartą wiązką ultradźwięków, która pobudza ją i zmusza do zwiększonej produkcji kolagenu. Zabieg nie wymaga znieczulenia ani przygotowania skóry, a pierwsze efekty możemy obserwować już dwa dni po terapii.

HIFU Perfect Lift działa w trzech fazach. Pierwsza z nich polega na regeneracji skóry, w trakcie której dochodzi do migrowania komórek po zastosowanych ultradźwiękach. Faza pierwsza trwa zazwyczaj około 48h i w tym czasie skóra zostaje pobudzona do produkcji największej ilości kolagenu. Faza druga, czyli proliferacyjna, trwa zazwyczaj około 6 tygodni i w tym czasie w skóra ulega kurczeniu, a kolagen zostaje poddany procesom syntezy. Cały cykl zakończony zostaje fazą trzecią, która trwa 6 miesięcy - polega na przemodelowaniu kolagenu, wzmocnieniu tkanki i widocznym liftingu miejsc poddanych zabiegowi.

Efekty HIFU Perfect Lift to napięta, jędrna i odmłodzona skóra, w której zawartość kolagenu zwiększa się aż o 25%. Pozwala to na zauważenie widocznych zmian w podniesieniu konkretnych partii skóry. HIFU Perfect Lift  to metoda skuteczna, bezbolesna i nieinwazyjna, wykonywana bez znieczulenia.

Wolumetryczne odmładzanie twarzy

Wiosennym hitem jest również zabieg wolumetrycznego odmładzania twarzy, który polega na przywracaniu utraconej objętości oraz zarysu zarówno twarzy jak i szyi. Wraz z upływem czasu dochodzi do utraty wyraźnych konturów naszej twarzy, co sprawia, że skóra zaczyna obwisać, skronie i policzki zapadają się a rysy ulegają wyostrzeniu. W trakcie zabiegu wolumetrycznego odmładzania twarzy, przy pomocy specjalnego preparatu z kwasem hialuronowym dochodzi do odzyskania objętości charakterystycznej dla młodej twarzy. Dzięki tej metodzie możemy także skorygować nieprawidłowe proporcje w objętości twarzy, powstałe w wyniku odchudzania lub przebytych chorób. Cały zabieg trwa około 20 minut i pozwala na szybką regenerację.

Z zabiegu możemy skorzystać wtedy, gdy mamy odczynienia z opadającymi, zapadającymi się policzkami, wyrazistą na twarzy bruzdą zwaną „doliną łez”, opadającymi kotarami okolic oczu, bruzdą nosowo-wargową czy objawami zaniku tkanki. Zabieg nie zmienia rysów naszej twarzy, ale pozwala wypełnić miejsca zaniku tkanki tłuszczowej. Pozwala na wyraźne odmłodzenie twarzy, lifting dolnej części twarzy oraz na spłycenie zmarszczek i bruzd.

Wybierz swój wiosenny HIT i poczuj wiosnę w naszej specjalistycznej klinice Natura Med!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down