Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Fotoodmładzanie - odmładzająca moc światła

Współczesna medycyna estetyczna daje nam wiele możliwości. Możemy nawilżać skórę za pomocą nowoczesnych kremów, które docierają do najgłębszych tkanek. Ponadto w wyspecjalizowanych klinikach dostępny jest szereg zabiegów, które pomagają w bardzo krótkim czasie poprawić wygląd skóry tak, aby ta była napięta i pozbawiona cellulitu. A czym jest fotoodmładzanie?

Fotoodmładzenie, czyli postaw na sprawdzoną metodę

Fotoodmładzanie wykorzystuje terapię światłem i laserem w celu odmłodzenia skóry i nadania jej gładszego i młodszego wyglądu. W procedurach fotoodmładzania stosuje się dwa rodzaje światła szerokopasmowego: IPL i LED. Oba typy wnikają głęboko w skórę, stymulując uśpione komórki skóry, jednocześnie zachęcając do rozwoju nowego kolagenu i elastyny.

Platforma IPL

IPL to potężne światło o szerokim spektrum, które emituje impulsy energii świetlnej o wysokiej intensywności w głąb naskórka, powodując zwężenie naczyń krwionośnych i włókien kolagenowych bez uszkadzania powierzchniowej warstwy skóry.

Tak skutecznie leczy stany skóry, ponieważ po nakierowaniu światło jest natychmiast pochłaniane przez czerwone krwinki i melaninę głęboko w skórze, celowo uszkadzając obszary, na które zostało skierowane. Powoduje to rozpad pigmentacji, jednocześnie przyspieszając wymianę komórek, skutecznie przekształcając czerwoną, niejednolitą, uszkodzoną przez słońce skórę w bardziej równomierną cerę.

IPL może być stosowany do poprawy wielu problemów związanych z przebarwieniami skóry, takich jak pigmentowane zmiany naczyniowe, a także pigmentowane plamy lub blizny na skórze, rozstępy, drobne linie i zmarszczki. IPL wykorzystuje energię świetlną do celowania w określone obszary skóry.

Leczenie diodami elektroluminescencyjnymi

W przeciwieństwie do szerokiego spektrum światła IPL, LED wykorzystują różne kolory i długości fal specyficzne dla leczonego problemu skóry. Na przykład niebieskie światło zabija bakterie w leczeniu trądziku, czerwone światło stymuluje produkcję kolagenu w celu leczenia drobnych linii i zmarszczek.

Zielone światło LED jest podobne do IPL, ponieważ rozbija pigmentację w celu łatwiejszego wchłaniania i skutecznie zmniejsza pojawianie się brązowych plam i innych problemów związanych z melaniną.

Zalety fotoodmładzania

Profesjonaliści coraz częściej sięgają po fotoodmładzanie, aby naprawić zniszczoną słońcem skórę i wyrównać koloryt skóry. Zabieg nie wiąże się z koniecznością brania dnia wolnego i jest wykonywany szybko oraz bezinwazyjnie. IPL może być stosowany do poprawy wielu problemów z przebarwieniami skóry. Inne częste schorzenia, które można leczyć za pomocą IPL, to trądzik różowaty, trądzik, pajączki i popękane naczynia włosowate.

Zalety zabiegu:

 • Sesje są zazwyczaj kończone w ciągu 1 godziny lub mniej
 • Zmniejsza przebarwienia i zaczerwienienia
 • Zmniejsza lub eliminuje drobne linie i zmarszczki
 • Zapewnia młodzieńczy wygląd
 • Cofa fotouszkodzenia
 • Eliminuje bakterie powodujące trądzik, zmniejszając częstotliwość wyprysków
 • Poprawia krążenie krwi w obszarze docelowym, jednocześnie zmniejszając stan zapalny

Wady zabiegu:

 • Zazwyczaj droższe niż peelingi chemiczne lub mikrodermabrazja
 • Niektóre zabiegi nie są odpowiednie dla ciemniejszej cery
 • Wymaga wielu sesji
 • Zaczerwienienie, tkliwość i obrzęk skóry mogą czasami utrzymywać się od 2 dni do 1 tygodnia po zabiegu

Jednak jest zdecydowanie więcej zalet niż wad tego zabiegu. Po kilku sesja będa widocznie efekty, a co najważniejsze - są one długotrwałe i utrzymują się przez wiele miesięcy. Wszystko zależy od danego typu skóry. Fotoodmładzanie należy wykonywać tylko w sprawdzonych klinikach takich, jak NaturaMed. Spotkasz tam grono specjalistów, którzy pomogą Ci dobrać zabiegi do odpowiedniego typu skóry i sprawią, że jej codzienna pielęgnacja będzie przyjemnością. Po zabiegu konieczne jest korzystanie z odpowiednio dobranych preparatów.

Chcesz sprawdzić, na czym polega fotoodmładzanie? Zajrzyj do oferty naszej kliniki NaturaMed w Nowym Sączu: https://www.naturamed.pl/

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down