Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

To zabieg, który ma za zadanie pobudzenie włókien kolagenowych. Co to oznacza w praktyce? Skóra wygląda młodo, świeżo i po prostu pięknie. Na czym polega zabieg?

W NaturaMed Nowy Sącz wykonywany jest w sposób bezpieczny i bezbolesny. Urządzenia mikroigłowe o częstotliwości radiowej wykorzystują specjalnie izolowane igły, które dostarczają energię o częstotliwości radiowej o wysokiej intensywności do docelowej tkanki po przebiciu się igieł przez skórę. Daje to jednolity efekt rozgrzewający głęboką tkankę, co pomaga stymulować wzrost nowych włókien kolagenowych, prowadząc do znacznej poprawy jakości i tekstury skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry. Szczególnie polecana dla tych, którzy borykają się z niejednolitym kolorytem skóry, bliznami i zmarszczkami. Radiofrekwencja mikroigłowa polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pomocą promieniowania elektromagnetycznego.

Kiedy wykonywać zabieg?

Zabieg ten można wykonywać zarówno zimą, jak i latem. Niektóre zabiegi powinno wykonywać się tylko, gdy nie ma słońca. Tak jest w przypadku usuwania wszelkich zmian na skórze, typu brodawki. Proces gojenia ran jest długotrwały, a słońce może powodować, że blizny będą o wiele większe. W przypadku radiofrekwencji mikroigłowej nie ma takiego ryzyka.

Jakie są wskazania?

Zabieg można wykonywać w wielu przypadkach. Przede wszystkim ma za zadanie poprawę wyglądu skóry. Za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej można usunąć cienie pod oczami czy zredukować rozstępy na udach, biuście i brzuchu. Polecany jest również dla osób, które chcą usunąć blizny po trądziku albo zliftingować skórę brzucha czy twarzy. Zabieg odmładza również skórę rąk oraz stóp. Wpływa na napięcie skóry. Mikroigłowanie z częstotliwością radiową może być cennym uzupełnieniem praktyki dermatologicznej, ponieważ skutecznie leczy różne oznaki starzenia się skóry i inne defekty, zarówno na twarzy, jak i poza nią.

Mikroigłowanie z częstotliwością radiową zapewnia dobrą kontrolę głębokości i dostarcza energię bezpośrednio do obszaru docelowego bez utraty energii, może być używane z większym bezpieczeństwem w leczeniu niektórych problemów, które w przeciwnym razie wymagałyby agresywnej procedury laserowej lub peelingu.

Jakie są przeciwwskazania?

Jedynie w kilku przypadkach nie można wykonać zabiegu. To:

  1. Ciąża
  2. Zaburzenia gojenia ran
  3. Aktywne infekcje skóry grzybicze i wirusowe.

Dla zdrowej i aktywnej osoby zabieg nie jest niczym inwazyjnym. Pomaga poprawić kolor i wygląd naszej skóry, a ponadto sprawia, że pacjent zyskuje pewność siebie.

Czy zabieg jest inwazyjny?

Ustalenie odpowiednich oczekiwań co do następstw po leczeniu jest ważne dla osiągnięcia satysfakcji pacjenta. Przy łagodnych terapiach pacjenci na ogół nie odczuwają bólu pooperacyjnego i wkrótce po zabiegu mogą wrócić do codziennych obowiązków. Zabiegi wykonywane z bardziej agresywnymi parametrami wiążą się z większą liczbą następstw, ale na ogół pacjenci odczuwają jedynie łagodny do umiarkowanego ból.

Efekty zabiegu

Radiofrekwencja mikroigłowa opiera się na wywołaniu efektu termicznego w obrębie tkanek. Podrażniane są włókna kolagenowe, które ponownie zaczynają pracować. W efekcie powstaje całkiem nowa tkanka, która ponownie zaczyna pracować. Proces widoczny jest naprawdę szybko, a skóra staje się napięta i jędrna. Poprawie ulega również jej koloryt i znikają drobne przebarwienia. Widać wyraźne wygładzenie zmarszczek w okolicach oczu, tzw. kurzych łapek, bruzd na czole czy w okolicach policzków.

Ponadto po zabiegu wyglądamy po prostu szczuplej na twarzy. Policzki są uniesione, a podbródek wydaje się zgrabniejszy.

Sprawdź inne nasze zabiegi!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down