Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Na czym polega zabieg komórkami macierzystymi? Co można dzięki nim osiągnąć?

Komórki macierzyste niekiedy nazywane są przyszłością medycyny. Wszystko dzięki ich wszechstronnemu zastosowaniu. Jednym z działów, w którym cieszą się niesłabnącą, a nawet rosnącą popularnością, jest medycyna estetyczna. Zastanawiasz się, jakie efekty możesz osiągnąć dzięki niezwykłym zabiegom z ich udziałem? Dowiedz się więcej o komórkach macierzystych!

Czym są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste to typ komórek o niemal nieograniczonych zdolnościach przemiany w dowolne komórki ludzkiego organizmu. Niemal, ponieważ wiele zależy od ich konkretnego typu. Wyróżniamy tu 4 najważniejsze rodzaje:

 • komórki unipotencjalne – mogą przemienić się wyłącznie w jeden określony typ komórek;
 • multipotencjalne – tworzą różne typy komórek, zawsze jednak o podobnych cechach;
 • pluripotencjalne – mogą tworzyć niemal każdy typ komórek z pewnymi wyjątkami, takimi jak łożysko;
 • totipotencjalne – mogą stworzyć właściwie każdy typ komórek, formują między innymi ludzki zarodek.

Najbogatszym, a jednocześnie najlepszym źródłem komórek macierzystych, jest krew pępowinowa, chociaż niektóre ich typy można pobrać również ze szpiku kostnego czy krwi obwodowej. To właśnie tę ostatnią metodę wykorzystuje medycyna estetyczna.

Jakie efekty można uzyskać dzięki komórkom macierzystym?

Jako że możliwości komórek macierzystych są ogromne, dziedziny, w jakich można je stosować, cały czas się rozszerzają. Obecnie jednak głównym wykorzystaniem jest regeneracja tkanek, w tym rozwiązywanie problemów ortopedycznych, regeneracja zbliznowaceń oraz odmładzanie skóry, nazywane niekiedy wampirzym liftingiem. W Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed przeprowadzamy kilka typów zabiegów regenerujących tkanki:

 • CGF One – ta niezwykle delikatna procedura wykorzystywana jest na obszarach takich, jak dłonie, okolice oczu, usta i skóra głowy. Działa odżywczo i odmładzają;
 • CGF Liquid – stosowany między innymi w celach profilaktycznych, aby opóźnić starzenie się skóry. Może być wykorzystywany również w leczeniu łysienia i pojedynczych zmarszczek mimicznych;
 • CGF Harmony – komórki macierzyste zatopione są w żelu, który sporządzony jest z białek z krwi pacjenta. Przeprowadzamy go w przypadku potrzeby silnej regeneracji skóry oraz intensywnego odmłodzenia, w tym poprawy napięcia oraz wygładzenia bruzd i zmarszczek;
 • CGF Harmony Gentleman & CGF One Gentleman – nasza specjalna propozycja dla panów. Pozwala osiągnąć niezwykle naturalne efekty regeneracji skóry. Doskonale sprawdza się nie tylko w jej odmładzaniu, lecz także choćby w leczeniu blizn.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych?

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych składa się z trzech podstawowych etapów. Po pierwsze, konieczne jest pobranie odpowiedniej ilości krwi od pacjenta. Nie jest ona zbyt duża, nie więcej niż 10 ml, a sam zabieg przypomina pobieranie krwi do badań. Na kolejnym etapie pobrany płyn jest odwirowywany, aby pozostawić wyłącznie płytki wraz z komórkami macierzystymi. Procedura ta może wyglądać nieco inaczej, zależnie od wybranego typu zabiegu. Na ostatnim etapie pozyskany preparat, osocze bogatopłytkowe, podawany jest w miejsce zabiegowe. Wcześniej skóra jest starannie dezynfekowana i znieczulana specjalnym kremem. Podawanie preparatu trwa około godziny.

Przeciwwskazania do zastosowania komórek macierzystych

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, choć jest bezpieczna, jeśli wykonuje ja profesjonalista, nie może zostać wykonana u wszystkich pacjentów. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

 • okres ciąży i karmienia piersią;
 • immunosupresja;
 • aktywne nowotwory;
 • ciężkie choroby płuc, nerek czy wątroby, szczególnie ich niewydolność;
 • niewyrównana cukrzyca;
 • zmiany chorobowe w potencjalnym miejscu zabiegowym, na przykład aktywne infekcje.

Sądzisz, że komórki macierzyste mogą być Twoim sposobem na doskonały wygląd? Koniecznie umów się na konsultację z jednym z naszych specjalistów i osiągnij swój cel.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down