Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Na czym polega profilaktyka przeciwzmarszczkowa?

Starzenia skóry nie da się uniknąć. Oznaki upływającego czasu takie jak zmarszczki czy bruzdy zauważymy prędzej czy później. Zaobserwowanie ich skłania nas do bardziej uważnego dbania o skórę, a także zainteresowanie się profilaktyką przeciwstarzeniową. Na czym ona polega i czy faktycznie pomaga zachować młody wygląd na dłużej?

Jak starzeje się skóra?

Starzenie się jest genetycznie i biologicznie zaprogramowanym procesem. U człowieka rozpoczyna się już w wieku 25-30 lat. Wynika ono z wielu czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Na starzenie się skóry wpływ mają m.in. zmiany hormonalne czy nadmierna ekspozycja na słońce. Pojawienie się zmarszczek i bruzd przyspieszyć może też choroba czy prowadzenie niezdrowego trybu życia, czyli brak aktywności fizycznej, palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu czy niezdrowa dieta. O ile na tę pierwszą nie mamy żadnego wpływu, o tyle to, jaki styl życia prowadzimy zależy tylko od nas. My również decydujemy, jak pielęgnujemy skórę i jak o nią dbamy. Jeśli chce się więc przedłużyć jej młody wygląd, warto sięgnąć po zasady profilaktyki przeciwzmarszczkowej.

Zasady profilaktyki przeciwzmarszczkowej

Na profilaktykę przeciwzmarszczkową składa się kilka elementów. Od razu należy zaznaczyć, że każdy z nich jest tak samo ważny i żadnego z nich nie trzeba omijać.

Pierwszym krokiem do „wiecznie młodej skóry” jest jej odpowiednie nawilżenie. Odgrywa ono kluczową rolę w prawidłowej kondycji naskórka. O nawodnienie i nawilżenie skóry zadbają dobre kremy na dzień i na noc np. z kwasem hialuronowym. Samo smarowanie się specyfikami jednak nie pomoże. Również istotne jest nawilżanie cery z zewnątrz. W tym celu codziennie powinnaś spożywać co najmniej 1,5 litra wody mineralnej. Przełoży się to na sprężystość i elastyczność naskórka.

Kolejny krok w profilaktyce przeciwzmarszczkowej to odpowiednia ilość snu. Jego brak sprawia, że organizm w wyniku zmęczenia produkuje nadmierną ilość kortyzolu, który niszczy komórki skóry. Przyczynia się to do szybszego pojawiania się oznak starzenia. Podczas snu natomiast produkowany jest hormon wzrostu, który przekłada się na wzrost napięcia skóry.

O profilaktyce przeciwzmarszczkowej nie można również mówić, nie wspominając o kosmetykach. Te należy jednak dobierać z dużą rozwagą i dokładnie sprawdzać ich skład. Uczulamy Cię, że wysoka cena nie zawsze przekłada się na jakość produktu i jego składniki odżywcze. Kosmetyki przeciwzmarszczkowe to przede wszystkim te, które zawierają koenzym Q10, retinol, kwas hialuronowy. Preparaty te należy też właśnie stosować. Najlepiej kierować się wskazówkami umieszczonymi na opakowaniu specyfiku, a także dbać o to, aby na skórę nie nakładać kosmetyków przeterminowanych

Często pielęgnacja kosmetykami nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dzieje się tak przede wszystkim, jeśli stosuje się złej jakości specyfiki, używa ich nie regularnie lub proces starzenia znacząco postąpił. W takich sytuacjach pielęgnację antystarzeniową warto wspomóc zabiegami medycyny estetycznej. Korzystać warto przede wszystkim z tych odmładzających. Do takich należy, chociażby HIFU perfect lift. Rekomendowany jest on tym z nas, które zmarszczek chcą się pozbyć bez użycia skalpela czy igieł. Opiera się on na metodzie High Intensity Focused Ultrasound, czyli na zastosowaniu skumulowanych ultradźwięków bezpośrednio na skórę. HIFU perfect lift w Naturamed w Nowym Sączu wykonywany jest na obszarze twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, ramion i pośladków. Pierwsze efekty zmiany można zaobserwować tuż po zabiegu, natomiast na pełne rezultaty musisz poczekać 3 miesiące. Po tym czasie zaobserwować można jędrną, odmłodzoną skórę, a także większe ilości włókien kolagenowych aż o 25%.

Dopełnieniem profilaktyki przeciwstarzeniowej jest zdrowa i dobrze zbilansowana dieta. „Jadłospis na zmarszczki” to ten oparty o warzywa i owoce, a także produkty lekkostrawne. Takie menu nie będzie obciążać układu pokarmowego, a dodatkowo dostarczy skórze wielu składników odżywczych. Warto tu zaznaczyć, że dla skóry najcenniejsze są witaminy A, C, E i K, których źródłem są m.in. żółtko jaj, szpinak, brokuły, jarmuż, acerola, papryka, truskawki, miasto i nabiał.

Kiedy zacząć stosować profilaktykę przeciwzmarszczkową?

Wiele kobiet uważa, że ma jeszcze czas na stosowanie zasad profilaktyki przeciwzmarszczkowej Uważa, że kremy, sera czy zabiegi na zmarszczki może zacząć stosować, kiedy te już się pojawią. Nic bardziej mylnego! Profilaktykę przeciwzmarszczkową należy rozpocząć jeszcze, kiedy na skórze nie są widoczne żadne zmarszczki. Najlepiej zacząć stosować ją między 21 a 25 rokiem życia. Należy jednak zaznaczyć, że profilaktyka musi zawsze być dopasowana do wieku oraz potrzeb skóry. Po inne kosmetyki i zabiegi trzeba więc sięgać w wieku 30 lat, na inne stawiać w wieku 50. Nie można też zapominać o regularności – bez niej nawet najlepsze preparaty upiększające czy zabiegi odmładzające nie będą działać.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down